«ВЕТЛІКАР МАЄ ПОСТІЙНО ВЧИТИСЯ»: СЕРГІЙ СЕРЕДНІЙ, ПРОВІДНИЙ ЛІКАР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ДП «ПЕРЕМОГА НОВА»

П'ятниця, 06 серпня 2021 16:17

Сучасний лікар ветеринарної медицини – це фахівець широкого профілю, який не лише знає симптоматику захворювань тварин, уміє провести огляд, а й здатен застосовувати IT-технології для лабораторно-клінічного аналізу, може працювати на сучасному обладнанні і застосовувати найновіші технології на усіх етапах виробництва продукції. Про роботу сучасних «айболитів» «Сільським обріям» розповів Сергій Середній, провідний лікар ветеринарної медицини ДП «Перемога Нова» - першої птахофабрики у складі холдингу МХП.

 

Профілактика та попередження захворювання: параметри, що вирішують все

-  Будь-яку хворобу легше попередити, аніж лікувати, тому дотримання ветеринарно-санітарних, санітарно-гігієнічних вимог і технологічних процесів виробництва – головний принцип роботи не лише нашого, а й усіх підприємств компанії МХП, - акцентує одразу увагу Сергій Анатолійович.

ДП «Перемога Нова» - це виробництво закритого типу, яке охоплює процеси вирощування птиці від посадки добового молодняку батьківського поголів'я бройлерів до отримання інкубаційних яєць. Нині поголів’я птиці на підприємстві становить 230 тис. голів ремонтного молодняку, яке утримують у 28 пташниках, та 750 тис. дорослого стада, розміщених у 65 пташниках. Потужності підприємства знаходяться на території сіл Будище, Свидівок, Мошни, Лозівок.

-  Птахофабрика - режимний об'єкт, ми робимо все, щоб захистити птицю від всіляких хвороб і гарантувати якість та безпечність продукції на всіх етапах виробництва. Людині, не пов'язаній з виробництвом, вхід на фабрику заборонений. Працівники ж проходять через дезковрик та санпропускник, обов’язково приймають душ та перевдягаються в спецодяг. Крім того, вони підписують згоду не тримати вдома свійську птицю, - пояснює ветлікар.

Щодня ветеринарний склад проводить клінічний огляд птиці.

-  Ми дивимося, як птахи почуваються, як їдять корм і п'ють воду, яка продуктивність, моніторимо мікроклімат в приміщеннях, - пояснює Сергій Середній. – У власній лабораторії проводимо бактеріологічні, серологічні та хімічні дослідження. Якщо потужностей нашої лабораторії не вистачає, - направляємо зразки в інші лабораторії компанії МХП. Окрім того, відповідно до санітарних вимог, направляємо зразки до державних акредитованих лабораторій. Разом з тим, проводимо моніторинг епізоотичної ситуації в країні, відповідно до якої з метою профілактики захворювання виконується весь необхідний, дозволений у нашій країні, комплекс щеплень птиці. Використовуємо вакцинні препарати кращих світових виробників, які виробляють у курей стійкий імунітет, щоб уникнути будь-яких спалахів хвороб. Багаторівневий контроль на усіх етапах виробництва, лабораторний аналіз вхідної сировини та готової продукції – гарантія якості та безпечності птахопродукції, виробленої на ДП «Перемога Нова».

Кваліфікованих фахівців для підприємства «вирощують» самі

Нині на підприємстві працюють 10 лікарів ветеринарної медицини. Серед них є старожили, які працюють понад 30 років на підприємстві, а є й молоді фахівці, що лише кілька місяців як опановують виробництво. Незалежно від стажу та досвіду кожні два роки ветлікарі птахофабрики проходять курси підвищення кваліфікації.

-  Дочірнє підприємство «Перемога Нова» холдингу МХП – це інноваційне підприємство, де використовується найсучасніше обладнання, користуються найновішими технологіями. Відтак, наявні спеціалісти повинні постійно підвищувати свій рівень знань та вдосконалювати кваліфікацію, уміння та навички відповідно до сучасних вимог, а молоді фахівці, які лише здобувають освіту, повинні розуміти необхідність отримання не лише теоретичних знань, а й практики, - пояснює Сергій Середній.

Наразі компанія взяла курс на виховання майбутніх спеціалістів для підприємств холдингу МХП на практиці виробництва. Для цього запровадила освітній пілотний проєкт, уклавши договір про дуальну освіту з Сумським національним аграрним університетом. Тобто ще під час навчання в університеті студенти на практиці опановують виробництво. Водночас, уже в університеті вони можуть обрати індивідуальну програму навчання, необхідну для здобуття ґрунтовних теоретичних знань, пов’язаних з конкретним виробництвом. На період стажування підприємство їх забезпечує гуртожитком і соцпакетом, який мають всі працівники птахофабрики, – пільгове харчування та продукцію, спецодяг, довезення до місця роботи та ін.

-  Проблема в тому, що державна система освіти і досі не йде в ногу з часом. Студенти у вищих навчальних закладах отримують знання з фізіології та анатомії, а за вікном, в сучасному житті, технології пішли далеко вперед, - зауважує Сергій Середній. – Відверто кажучи, я це відчув на власному досвіді, коли 14 років тому зі студентської лави прийшов працювати на Старинську птахофабрику. Я знав теорію, що була далекою від практики, тому мені довелося вчитися всьому новому.

Разом з тим, стажуватися на птахофабрику приходять студенти і з інших університетів країни. Для них складають індивідуальну програму адаптації, де визначають перелік умінь та навичок, які повинні опанувати молоді фахівці, для комфортної адаптації дають наставника.

-  Сучасний ветлікар – це мобільний фахівець широкого профілю, який не лише розуміється на симптоматиці захворювань птиці, уміє провести огляд, розтин, а й здатен застосовувати IT-технології для лабораторно-клінічного аналізу, може працювати на сучасному обладнанні і користуватися найновішими технологіями на всіх етапах виробництва продукції, - зауважує Сергій Анатолійович.

«Ми чекали прийняття ЗУ «Про ветеринарну медицину»

Власне, постійний моніторинг молодняку птиці на бактеріальні та вірусні хвороби, внесення коректив у схему вакцинації, запровадження нових підходів у якості біобезпеки, а також постійне підвищення кваліфікації працівників підприємства дали змогу птахофабрикам холдингу МХП пройти добровільний аудит щодо підтвердження вирощування птиці без антибіотиків.

-  Ми всі планово готувалися та чекали прийняття Закону України «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який, з одного боку, посилює відповідальність за порушення законодавства у сфері ветеринарної медицини, а з другого – урегульовує багато спірних до цих пір моментів у розвитку тваринницьких потужностей. Відтак, наразі вимоги та європейські стандарти дають можливість з мінімальними затратами досягти високих результатів у виробництві птахопродукції, - зауважує Сергій Середній.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Грудень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31