Карантин-стерилізація-вакцинація від сказу

Понеділок, 18 вересня 2017 12:43

За такою схемою у Черкаському районі зменшуватимуть кількість безпритульних чотирилапих та контролюватимуть ситуацію із епідеміологічною безпекою населення. Карантинно-стерилізаційний пункт облаштують на території Худяківської сільської ради.

-         Застосовуватимуть метод «відлов – стерилізація – повернення». Тварину відловлюють, певний період за нею спостерігають – це вимоги закону, вимоги ветеринарії. Якщо ніяких хвороб не виявляють, її стерилізують і обов’язково роблять щеплення від сказу. Потім тварин повертатимуть на місце. Тобто, стерилізаційний пункт не буде притулком, де тварин утримуватимуть постійно. Це лише мінімізована схема, яка дозволить за короткий час обробити, знизити популяцію безпритульних тварин, – пояснює президент Черкаського обласного благодійного фонду «Еко-Центр» Олена Литвинова.

Нагадаємо, влітку депутати Черкаської районної ради затвердили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на кшталт обласної. На її реалізацію спрямовують кошти з обласного, районного та сільських бюджетів. Стерилізаційний пункт облаштують на території Худяківської сільської ради.  Пілотні пункти запрацювали в Золотоноші, Каневі, Катеринополі. Загалом за рік роботи обласної програми такі пункти облаштували в 11 районах.   

-         Ми говоримо про комплексне вирішення  проблеми безпритульних тварин на рівні району, - зауважив у ході зустрічі із зоозахисниками голова районної ради Олексій Собко. – Тому проаналізувавши наявні в районній комунальній власності приміщення, яке можна було б просто обладнати стерилізаційними апаратами, віднайшли підходяще, і готові передати його в комунальну власність Худяківської сільської ради.

За словами сільського голови Романа Василини, наступного тижня відбудеться сесія сільської ради, на якій вирішуватимуть фінансове питання утримання пункту. До співфінансування програми мають долучитися всі сільські ради району, адже питання постійної загрози поширення захворювання чуми та сказу перманентно залишається відкритим.  

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Грудень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31