Директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік розповів про власне «спекотне» літо

Нині на полях Черкащини завершується період збирання ранніх зернових культур. Пора гаряча та відповідальна, а перші результати свідчать про доволі високі показники врожайності. Разом з тим, директор ТОВ «НВФ «Урожай», депутат Черкаської обласної ради Олександр Воскобойнік на власному досвіді переконує, що не хлібом єдиним нині живуть сучасні аграрії. «Сільським обріям» він розповів про власне «спекотне» літо.

-        Олександре Анатолійовичу, які висновки можна зробити зі старту жнив?

Цього року врожай, дякувати Богу, вдався на славу, хоч роботи дійсно багато. Збирання зернових та зернобобових культур – це складноорганізований процес, який, окрім безпосереднього обмолоту в полі та доставки до зерносховищ, поєднує і логістичну координацію, і прорахунок мінімізування втрат та економічного успіху. Звісно, задіяно багато працівників, які виконують покладені на них обов’язки, але відповідальність за кінцевий результат залишається за мною, як за керівником підприємства. Проте я безмежно люблю справу, якою займаюсь, саме тому часто згадую цитату авторки відомого світового бестселера: «Земля - це єдине, заради чого варто працювати. За що варто боротися та померти».

-        Разом з тим, Ваше цьогорічне літо виявилося багатим на масштабні фести та події.

Як кажуть, не хлібом єдиним повинна жити людина. Люди не можуть обходитися без духовності та захоплень. Так перший місяць літа ознаменувався встановленням рекорду України зі скандинавської ходьби у рамках Спортфесту, що пройшов у Катеринополі. Я ініціював його проведення, оскільки мене та мою команду надзвичайно захопив цей вид спорту. І як виявилося, він в тренді для  багатьох жителів Черкащини і не тільки.

У липні драйвово відгримів Тракторфест на Канівщині, який ми організували, в першу чергу, для працівників нашого підприємства, щоб вони могли відпочити та відчути себе «шумахерами», витиснувши з МТЗ та FENDT те, про що в спекотні робочі будні вони лише мріють. Родзинкою фесту стало караоке на полі.

Останній місяць літа я зустрів у Мельниках на Чигиринщині. Під девізом Холодний Яр - це серце України провели четвертий фестиваль «Крутий Заміс». Для мене цей фест – особиста гордість, можливість долучитися до створення майбутнього України – чистої, популярної, привабливої й цікавої країни для світу.

Проте, це лише наймасштабніші заходи. Кожного місяця в громадах відбувалися еко- та мистецькі фестивалі, свята, заходи. Я думаю, що люди просто втомилися від жорсткого карантину. Їм не вистачало спілкування, позитивної атмосфери та настрою, тому вони охоче долучалися до всіх пропозицій «зарядитися позитивом».

-        Проте, нам відомий інший напрям вашої діяльності. За вашої підтримки люди в громадах набувають нових знань з менеджменту та управління проєктами, власноруч створюючи комфортне середовище в своїх населених пунктах.

Все, що важливе для людей – важливе для мене. За підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді», ми намагаємось надавати допомогу громадам Черкащини у вирішенні питань, які є актуальними для них. Причому, ми не робимо за них всю роботу. Ми навчаємо їх, даємо інструменти, а мрії вони реалізують власноруч. Приміром, спільно з БФ «МХП-Громаді» започатковано конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!», завдяки якому свої двері відкрили трудові майстерні, інклюзивні та ресурсні кімнати для діток з особливими освітніми потребами, тренажерні зали, спортивні майданчики.

Інший напрям роботи – це залучення коштів за депутатським зверненням. Так, на реалізацію природоохоронних об’єктів направлено 18 мільйонів гривень, що включає в себе заміну технологічного обладнання на очисних спорудах, придбання сміттєвозів та сміттєвих контейнерів, спецтехніки. Відмічу один із важливих проєктів - це придбання сміттєвозів у Степанецьку та Ліплявську ТГ. Торік такий сміттєвоз було придбано у Руськополянську ТГ. І це невелика частина втілених в життя проєктів.

Звичайно, депутатство та директорство поєднувати не просто, але мені допомагає моя сильна команда, вдячність людей та усвідомлення важливості моєї справи.

Опубліковано в Політика

У кінці липня в Черкасах розпочала роботу «Платформа фінансової грамотності та бізнес-освіти». Функціонуватиме вона впродовж чотирьох місяців. Якщо ви вирішили відкрити власну справу чи прагнете підвищити рівень фінансової грамотності та бізнес-мислення, то вам сюди.

«Платформа фінансової грамотності та бізнес-освіти» - це бізнес-інкубатор, створений для навчання населення фінансової грамотності та формування нової фінансової культури в нашій країні, а також допомогти розвитку малого та середнього підприємництва в регіоні, сприяти подоланню негативних наслідків карантину, підвищення рівня обізнаності підприємців в питаннях податкового та трудового законодавства, створення додаткових можливостей для виходу на нові ринки (в т. ч. зовнішньоекономічні).

Ініціатори проєкту - спілка громадських організацій, які мають великий досвід в різних освітніх програмах та громадських проектах: ГО «ІНСТИТУТ СПРИЯННЯ ПАРТНЕРСТВУ ТА СОЦІАЛЬНИХ ІНІЦІАТИВ», ГО «ЦЕНТР ФІНАНСОВОЇ  ГРАМОТНОСТІ ТА БІЗНЕС ОСВІТИ», РП ГО «ДК ПАРТНЕР» м Черкаси. У їхній команді - досвідчені фахівці/фахівчині у фінансовій та податковій сферах, трудового та юридичного законодавства, сертифіковані бізнес-тренери та коучі, юристи, успішні підприємці.

Платформа дає змогу безкоштовно брати участь в інформаційних заходах таким категоріям населення: безробітні, що знаходяться на обліку в центрах зайнятості, громадяни, що вирішили відкрити власну справу та прагнуть підвищити рівень фінансової грамотності та бізнес-мислення, приватні підприємці, малий та середній бізнес, внутрішньо переміщені особи з окупованих територій, соціальні категорії населення, іноземці, що планують відкривати бізнес в Україні.

Теми, які можна опанувати на платформі

Фінансова грамотність: як підвищити фінансовий інтелект, основні закони грошей, що таке фінансова незалежність, як її досягти, як розрахувати суму капіталу, необхідну для фінансової свободи, як сформувати пасивний дохід та подушку безпеки, що таке інвестиції, види інвестицій, сучасні фінансові інвестиційні інструменти, ризики та девирсифікація.

Орієнтація в бізнесі: як відкрити власну справу (школа підприємця- початківця), трудове законодавство/бухгалтерський облік/юридичні аспекти (що треба знати власнику бізнесу), зниження видаткової частини бізнесу.

Розвиток громадянського суспільства: юридичні та податкові аспекти неприбуткових організацій, грантові програми, фандрайзинг, пошук фінансових можливостей, розвиток соціального підприємництва.

Зовнішньо-економічна діяльність та іноземні інвестиції: можливості та перспективи інвестицій в Україну, міграційні юридичні консультації для іноземців, розробка бізнес-планів та супровід, налагодження партнерських зв’язків, додаткові ресурси для іноземних партнерів, сертифікація.

За більш детальною інформацією звертайтеся до організаторів Платформи: ГО «Інститут сприяння партнерству та соціальних ініціатив», (067)767-24-51, Cвітлана; ГО «Центр фінансової грамотності та бізнес-освіти», (067)- 470-2-40, Ірина. Окрім того, щопонеділка безкоштовні індивідуальні консультації для малого та середнього бізнесу. Запис за тел. 0677672451.

Опубліковано в Новини громад

Сучасний лікар ветеринарної медицини – це фахівець широкого профілю, який не лише знає симптоматику захворювань тварин, уміє провести огляд, а й здатен застосовувати IT-технології для лабораторно-клінічного аналізу, може працювати на сучасному обладнанні і застосовувати найновіші технології на усіх етапах виробництва продукції. Про роботу сучасних «айболитів» «Сільським обріям» розповів Сергій Середній, провідний лікар ветеринарної медицини ДП «Перемога Нова» - першої птахофабрики у складі холдингу МХП.

 

Профілактика та попередження захворювання: параметри, що вирішують все

-  Будь-яку хворобу легше попередити, аніж лікувати, тому дотримання ветеринарно-санітарних, санітарно-гігієнічних вимог і технологічних процесів виробництва – головний принцип роботи не лише нашого, а й усіх підприємств компанії МХП, - акцентує одразу увагу Сергій Анатолійович.

ДП «Перемога Нова» - це виробництво закритого типу, яке охоплює процеси вирощування птиці від посадки добового молодняку батьківського поголів'я бройлерів до отримання інкубаційних яєць. Нині поголів’я птиці на підприємстві становить 230 тис. голів ремонтного молодняку, яке утримують у 28 пташниках, та 750 тис. дорослого стада, розміщених у 65 пташниках. Потужності підприємства знаходяться на території сіл Будище, Свидівок, Мошни, Лозівок.

-  Птахофабрика - режимний об'єкт, ми робимо все, щоб захистити птицю від всіляких хвороб і гарантувати якість та безпечність продукції на всіх етапах виробництва. Людині, не пов'язаній з виробництвом, вхід на фабрику заборонений. Працівники ж проходять через дезковрик та санпропускник, обов’язково приймають душ та перевдягаються в спецодяг. Крім того, вони підписують згоду не тримати вдома свійську птицю, - пояснює ветлікар.

Щодня ветеринарний склад проводить клінічний огляд птиці.

-  Ми дивимося, як птахи почуваються, як їдять корм і п'ють воду, яка продуктивність, моніторимо мікроклімат в приміщеннях, - пояснює Сергій Середній. – У власній лабораторії проводимо бактеріологічні, серологічні та хімічні дослідження. Якщо потужностей нашої лабораторії не вистачає, - направляємо зразки в інші лабораторії компанії МХП. Окрім того, відповідно до санітарних вимог, направляємо зразки до державних акредитованих лабораторій. Разом з тим, проводимо моніторинг епізоотичної ситуації в країні, відповідно до якої з метою профілактики захворювання виконується весь необхідний, дозволений у нашій країні, комплекс щеплень птиці. Використовуємо вакцинні препарати кращих світових виробників, які виробляють у курей стійкий імунітет, щоб уникнути будь-яких спалахів хвороб. Багаторівневий контроль на усіх етапах виробництва, лабораторний аналіз вхідної сировини та готової продукції – гарантія якості та безпечності птахопродукції, виробленої на ДП «Перемога Нова».

Кваліфікованих фахівців для підприємства «вирощують» самі

Нині на підприємстві працюють 10 лікарів ветеринарної медицини. Серед них є старожили, які працюють понад 30 років на підприємстві, а є й молоді фахівці, що лише кілька місяців як опановують виробництво. Незалежно від стажу та досвіду кожні два роки ветлікарі птахофабрики проходять курси підвищення кваліфікації.

-  Дочірнє підприємство «Перемога Нова» холдингу МХП – це інноваційне підприємство, де використовується найсучасніше обладнання, користуються найновішими технологіями. Відтак, наявні спеціалісти повинні постійно підвищувати свій рівень знань та вдосконалювати кваліфікацію, уміння та навички відповідно до сучасних вимог, а молоді фахівці, які лише здобувають освіту, повинні розуміти необхідність отримання не лише теоретичних знань, а й практики, - пояснює Сергій Середній.

Наразі компанія взяла курс на виховання майбутніх спеціалістів для підприємств холдингу МХП на практиці виробництва. Для цього запровадила освітній пілотний проєкт, уклавши договір про дуальну освіту з Сумським національним аграрним університетом. Тобто ще під час навчання в університеті студенти на практиці опановують виробництво. Водночас, уже в університеті вони можуть обрати індивідуальну програму навчання, необхідну для здобуття ґрунтовних теоретичних знань, пов’язаних з конкретним виробництвом. На період стажування підприємство їх забезпечує гуртожитком і соцпакетом, який мають всі працівники птахофабрики, – пільгове харчування та продукцію, спецодяг, довезення до місця роботи та ін.

-  Проблема в тому, що державна система освіти і досі не йде в ногу з часом. Студенти у вищих навчальних закладах отримують знання з фізіології та анатомії, а за вікном, в сучасному житті, технології пішли далеко вперед, - зауважує Сергій Середній. – Відверто кажучи, я це відчув на власному досвіді, коли 14 років тому зі студентської лави прийшов працювати на Старинську птахофабрику. Я знав теорію, що була далекою від практики, тому мені довелося вчитися всьому новому.

Разом з тим, стажуватися на птахофабрику приходять студенти і з інших університетів країни. Для них складають індивідуальну програму адаптації, де визначають перелік умінь та навичок, які повинні опанувати молоді фахівці, для комфортної адаптації дають наставника.

-  Сучасний ветлікар – це мобільний фахівець широкого профілю, який не лише розуміється на симптоматиці захворювань птиці, уміє провести огляд, розтин, а й здатен застосовувати IT-технології для лабораторно-клінічного аналізу, може працювати на сучасному обладнанні і користуватися найновішими технологіями на всіх етапах виробництва продукції, - зауважує Сергій Анатолійович.

«Ми чекали прийняття ЗУ «Про ветеринарну медицину»

Власне, постійний моніторинг молодняку птиці на бактеріальні та вірусні хвороби, внесення коректив у схему вакцинації, запровадження нових підходів у якості біобезпеки, а також постійне підвищення кваліфікації працівників підприємства дали змогу птахофабрикам холдингу МХП пройти добровільний аудит щодо підтвердження вирощування птиці без антибіотиків.

-  Ми всі планово готувалися та чекали прийняття Закону України «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин», який, з одного боку, посилює відповідальність за порушення законодавства у сфері ветеринарної медицини, а з другого – урегульовує багато спірних до цих пір моментів у розвитку тваринницьких потужностей. Відтак, наразі вимоги та європейські стандарти дають можливість з мінімальними затратами досягти високих результатів у виробництві птахопродукції, - зауважує Сергій Середній.

Опубліковано в Сільське господарство

Календар

« Серпень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31