На кілька годин гектари поля у Полствині на Канівщині перетворилися на міні-трек «Формули-1», а механізаторам виробничих підрозділів ТОВ «НВФ «Урожай» групи МХП дали змогу драйвонути на повну та відчути себе «шумахерами», витиснувши з МТЗ та FENDT те, про що в будні вони могли лише мріяти. Так проходив традиційний, а в 2021 році це вже 9-ий фестиваль тракторних перегонів «Трактор фест», ініціатор якого депутат Черкаської обласної ради, директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік за підтримки Благодійного фонду «МХП – Громаді».

Власне, хайпанули адреналіну не лише механізатори підприємства, а й їхні дружини та навіть вперше в історії тракторних перегонів діти, адже фестиваль мав на меті зібрати родини «урожаївців» різних філій підприємства для спільного дозвілля та відпочинку в кращих українських традиціях. Проте осторонь дійства не залишилися й гості фестивалю. Загалом, за підрахунками організаторів, «Трактор фест» зібрав кілька тисяч людей.

-                 Працівники підприємства не один рік поспіль доводять, що вони вміють круто працювати на результат, попри всі труднощі – складні погодні умови, неврожай, пандемію чи інші катаклізми. Я вдячний їм за це. І хочу, щоб на цьому фестивалі вони могли відпочити та драйвонути по максимуму. Це «свято урожаю» в наших українських традиціях, в першу чергу, ми організували для них, - зауважив Олександр Воскобойнік, висловивши сподівання що незабаром воно набуде всеукраїнського масштабу та розширить свою географію.

За словами народного депутата України Миколи Кучера, більшість аграріїв країни в «урожаївцях» бачать перших та кращих.

-                 Чому? Тому в що в цьому підприємстві на першому місці люди. Тут найкращі механізатори та агрономи, інженери й керівники, - зауважив він, звертаючись до присутніх на святі гостей з вітанням.

 

Головним видовищем фестивалю стали тракторні перегони в категоріях МТЗ та FENDT. Учасники мали проїхати по три внутрішні та зовнішні кола гоночного треку, показавши найвищий швидкісний сумарний результат. Конфігурація треку була міні-копією треку «Формули-1», відрізняючись лише довжиною.

Чотирнадцять років працює у Дніпровській філії підприємства, що в с. Ліпляве, Андрій Ляшко. Чоловік неодноразово брав участь у тракторних перегонах за час існування фестивалю. А цього року в перше на треку в категорії FENDT змагався і його 15-річний син Вадим.

-                 «Трактор фест» - це можливість довести собі, що ще «є порох в порохівниці», ще можеш поганяти, подрайвувати і отримати адреналін, - зауважує 41-річний Андрій Ляшко, фіналіст перегонів в категорії МТЗ-80. – А тим більше, якщо поруч з тобою тепер за першість змагався ще й син.

Торік вперше організатори заходу організували тракторні перегони і для працівниць філій «Урожаю». Вони їхали зовсім невелику відстань на гоночному треку. Після чого сказали організаторам заходу, щоб їх «не позорили» і дали можливість показати свою вправність на рівних з чоловіками, а не «на куцому шматочку».

-                 Хотіла спробувати свої сили. Як виявилося, тренуватися було легко, а їздити важко. Проте адреналіну вистачить до кінця року, - розповідає фіналістка перегонів, фахівчиня з документообігу Юлія Малик з Рижанівки. – Тепер кажу чоловікові, щоб купував трактор, буду їздити на роботу.

Свої сили у тракторних перегонах, кожен в своїй категорії, але на одному FENDT спробувало і подружжя Савранських із Катеринополя. Вона показала найкращий результат серед жінок, здобувши перше місце в перегонах. Її досвід водіння трактора – два дні. Навчив їздити чоловік Василь, тракторист виробничого підрозділу підприємства в Катеринополі.

-                 Добре, що я працюю в такому підприємстві, що можу проїхатися на такому потужному тракторі, взяти участь у фестивалі та пережити яскраві емоції та відчуття, - поділилася враженнями від заїзду фахівчиня з питань оренди землі та майна Людмила Савранська з Катеринополя. – В чоловіка зараз немає напарника, тому вже кажу йому, що до нього прийду працювати.

Кілька виїздів досвіду перед перегонами мала і єдина дівчинка серед учасників дитячих тракторних перегонів 14-річна Юлія Коваленко з Миронівки. Кілька років поспіль вона з батьками приїздила на фестиваль, а коли випала нагода не просто бути глядачем, а учасником, дівчинка погодилася відразу. Розповідає, що перед змаганнями лише кілька разів довелося проїхатися на тракторі.

-                 На перегонах страшно було лише перед заїздом, а коли сіла за кермо трактора – весь страх зник і залишився лише азарт, - поділилася враженнями дівчинка. – Якщо будуть подібні випробування і в наступному році на фестивалі, то обов’язково братиму участь.

Як зауважив голова журі конкурсу з тракторних перегонів директор Черкаського філіалу компанії «Астра» Олександр Шпак, суть змагань полягала в тому, щоб згуртувати колектив в єдину потужну «урожаївську» команду.

-                 А вже на трасі учасники демонстрували свої вміння та майстерність відчувати і тримати машину, витривалість та розум, - пояснює він. - Заради їхньої безпеки на гоночному треку зробили горбисту місцевість, щоб водії не розганяли машини до максимальної швидкості. Трактори FENDT досить потужна техніка преміум класу, 360 кінських сил, які можуть розганятися до 60 км/год за чотирнадцять секунд. Всі наші учасники довели, що вони професіонали, показавши результати 1-2 хв на внутрішньому та зовнішньому колах.

За результатами конкурсу, всі переможці тракторних перегонів отримали від Олександра Воскобойніка грошові винагороди у сумі від 7 до 15 тисяч гривень.

Власне, тракторними перегонами фестиваль не обмежувався. Тут також працівники виробничих підрозділів підприємства демонстрували свою майстерність в кулінарному конкурсі «український фьюжн», де поєднували не поєднуване – зокрема, зготували величезну котлету по-моринськи із горіхами, грибами, сиром та іншими складовими, вареники по-дацьки із шпинатом та лососем, а ще величезну миска холодцю «дари океану» від сервісного підрозділу Степанці, працівники якого, до речі, і підкорили Олександра Воскобойніка та Юрія Романчу, які, власне, і визначали переможців.

А ще було «караоке на поляні» з Олею Цибульською, тік-ток флешмоб, для найменших функціонувала дитяча зона з розвагами та пригощаннями, діяла ярмарка декоративно-прикладного мистецтва та інші локації, які можна було обрати на власний смак та уподобання.

-        Подарунки, грошові нагороди, призи – все це традиційно для фестивалю «Трактор фест», а от враження, позитивні емоції, дружня атмосфера спілкування, адреналін учасників та сотні щасливих та усміхнених людей - ось, що безцінно для мене, - зауважив Олександр Воскобойнік на завершення всіх урочистостей, якого учасники свята одноголосно визначили «серцем» фестивалю.

Святковий настрій для «урожаївців» та гостей фестивалю створювали концертні виступи Олі Цибульської, Руслани Лижичко та гурту «Крутий заміс».

Опубліковано в Культура

Календар

« Липень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31