Про це повідомляє «Прес-клуб реформ» з посиланням на заступника Христинівського міського голови Михайла Кальніцького. За його словами, громада раніше подавала заявку у межах державного проєкту інтернет-субвенції - на підключення до мережі інтернет трьох своїх сіл - Чайківка, Вікторівка та Яри.

«Днями Христинівська громада отримала схвалення поданої до Мінцифри заявки. Вже найближчим часом із державного бюджету мають надійти кошти на проведення відповідних робіт. Після цього громада розраховує вже до нового навчального року підключити свої села до мережі Інтернет», - розповідає Михайло Кальніцький.

Цей проєкт ініціювало Міністерство цифрової трансформації для підключення до оптичного інтернету віддалених населених пунктів громад, які на сьогодні залишаються поза всесвітньою мережею. На це з держбюджету планують витратити пів мільярда гривень, інформують у Мінцифри.

За інформацією керівника напряму розвитку мобільного інтернету Міністерства цифрової трансформації Станіслава Прибитька, реформа має на меті забезпечити фіксований інтернет по всій країні. Інакше кажучи, мова йде про забезпечення громад сучасним проводовим інтернетом та безпроводовим шляхом його розподілу через wi-fi-роутери. Про це він повідомив черкаським журналістам раніше, в березні, під час прес-конференції, організованої «Українським кризовим медіа-центром» у Києві: «На сьогодні не всі громади, зокрема й на Черкащині, підключені до якісного швидкісного інтернету. Серед них - школи, медзклади, соціальні об'єкти тощо. Мета держави - підключення всіх населених пунктів і насамперед закладів соціальної сфери».

Оптичні кабелі проведуть до населеного пункту. Проте, за словами Станіслава Прибитька, є ряд вимог, які моніторить Мінцифри: «Спершу йде тестова подача заявок. Протягом 10 днів мають перевірити, в яких населених пунктах немає фіксованого інтернету. Це передбачено постановою. Бували раніше випадки, коли в громадах інтернет вже є, а вони подають проєкт, бо, можливо, хочуть отримати додатково кошти на щось інше. Так не пройде. Ми можемо легко перевірити наявність інтернету в будь-якому селі. Протягом 2019-2020 років у Мінцифри провели хороший аналіз того, де є фіксований, а де - мобільний інтернет. Тож варто пам'ятати, що витрати державних коштів будуть перевіряти».

Зі слів пана Станіслава, оскільки відбувся розподіл частот між операторами мобільного зв'язку, Мінцифри поставило перед операторами завдання покрити мобільну інтернет-мережу України не менше 95 % території регіонів до 1 липня 2022 року. Тож протягом року нові базові станції мобільного зв'язку мають з'явитися по всій країні. Зокрема, на Черкащині такі станції розпочнуть встановлювати орієнтовно із жовтня.

Керівник мобільного напряму Мінцифри додає, що труднощі з підключенням мобільної мережі в окремих населених пунктах пов'язані насамперед із суб'єктивними чинниками: «У деяких населених пунктах України відсутність мобільної мережі зумовлена тим, що самі жителі просять не встановлювати станції. Мотивують вони це тим, що їх встановлення може негативно вплинути на здоров'я населення. Йде мова, зокрема, про населені пункти: Бутки, Кочержинці і Берилівку. На Черкащині склалася дещо інша ситуація: керівництво Канівського заповідника й обласного краєзнавчого музею не дозволило встановлювати на території цих культурних закладів станції мобільного зв'язку».

На часі в планах Мінцифри запуск технології 5g. За словами Станіслава, йде мова про швидкість передачі даних. Ця технологія потрібна насамперед не для власників гаджетів, а для сучасного бізнесу та залучення інвестицій:

«Для прикладу, ця технологія потрібна для повноцінної роботи автопілотів: водій може брати чиюсь машину і їхати через комп'ютер в пункт призначення чи викликати таксі через автопілот. Або ж власник сучасного комбайна може контролювати машину без водія в кабіні, а роботу автоматично виконує запрограмована техніка. Все це можливо лише через впровадження в Україні 5g. Буде це корисно і в інших сферах, наприклад, для запровадження показників контролю ґрунту, світлофорів, системи «розумне місто» тощо».

На запровадження 5g в Україні може піти близько 10-12 місяців. На думку Станіслава Прибитька, це зумовлено насамперед не технічними труднощами, а скоріше «бюрократичними формальностями», питаннями оформлення необхідної документації. Нині в Мінцифри цей процес хочуть пришвидшити. Якщо це вдасться, він скоротиться до 8-ми місяців. Підсумував Станіслав Прибитько.

До відома

Міністерство цифрової трансформації України до 2024-го року поставило цілі щодо розвитку цифрових технологій у регіонах. Це:

1) не менше 6 млн громадян в Україні мають отримати цифрові навички;

2) не менше 10 % від ВВП в Україні має надходити від ІТ-сфери;

3) не менше 95 % території України, має бути охоплено мобільним покриттям та фіксованим інтернетом.

Іван Лила

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Червень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30