Вони виросли, змужніли, оновили свій склад і знову довели всім, що найкращі джури в Черкаській області. Мова йде про рій «Мошногірські яструби» куреня ім. Ігоря Момота Будищенського ЗЗСО І-ІІІ ст., які вкотре на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») здобули перше місце.

-                 Діти втомилися від карантину, скучили за неповторною джурівською атмосферою, яскравими емоціями та новими знайомствами, - ділиться враженнями від обласного етапу дитячо- юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») педагог-організатор Будищенського ЗЗСО І-ІІІ ст., керівник рою «Мошногірські яструби» Юлія Мавренкова.

Впродовж трьох днів на базі оздоровчого табору «Дахнівська Січ» та території Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота джури старшої вікової групи рою «Мошногірські яструби» демонстрували свої навички у рамках етапу «Таборування»; пройшли випробування етапів «Пластун», «Тактична підготовка – дії підрозділу в бою», «Саперна справа», «Метання гранати», «Стрільба з АК”,  «Рятівник (тактична медицина)», «Військова смуга перешкод», «Теренова гра».

-                 До випробувань діти готувалися впродовж року. Їхній високий результат – це не справа одного дня, це старанна, сумлінна та відповідальна робота впродовж тривалого часу, - зауважує директор школи Наталія Круть. – В рою п’ять новачків, але влилися в команду вони одразу. Діти дружні, позитивні, драйвові - і це додало їм сили здобути високі результати.

Власне, це підтверджує і результат І туру обласного етапу випробувань, який проходив онлайн. Там учасники рою «Мошногірські яструби» здобули перше місце за результатами теоретичних випробувань «Рятівник», продемонстрували крутий відеозапис «Впоряду» та в «Книзі звитяг» розповіли про свої добрі справи впродовж року.

-                 Зважаючи на виклик сьогодення та випробуванням карантином наші добрі справи мали назву «Вірус позитиву». Разом з роями меншої та середньої вікових груп нашого куреня, батьками учасників роїв, нашими благодійниками та меценатами ми вирішили поділитися власним позитивом з працівниками медичних установ нашої громади, закладів дошкільної освіти та школи, - розповідає ройова Вікторія Гринюк. – Ми пошили яскраві медичні маски, зробили противірусні постери та підготували «антистресові пігулки» для тих, хто першим тримав оборону в боротьбі з коронавірусом.

До речі, за сім років участі у патріотичному випробуванні «Джура» з рою «Мошногірські яструби» виріс курінь імені Ігоря Момота, який об’єднав тепер джур старшої, середньої та молодшої вікових груп. Вперше цього року свої сили пробували на заочному етапі обласного конкурсу найменші джури куреня – четвертокласники з рою «Чорний ворон». І своїх старших наставників вони не підвели – теж забрали перше місце. Такий же результат показали і вихованці рою «Кіборг» середньої вікової групи.

Бути «джурою» у минулому не можна, переконана колишня ройова «Мошногірських яструбів» та курінний отаман куреня Ірина Жирна. Нині, здобуваючи вищу освіту в медичному ВУЗі у Вінниці, вона прийшла до своїх джур виховником куреня.

-                 «Джура» для мене це не просто патріотична гра, це мій стиль життя, - зауважує дівчина.

Натепер вона членкиня ГО «Поклик Яру», на базі якої не раз проводили таборування «Мошногірські яструби».

Проте, навіть маючи значний досвід з попередніх випробувань, учасникам рою «Мошногірські яструби» довелося в деяких випробуваннях переборювати власний страх заради команди.

-                 Чого лише варта була граната, яку метнула наша маленька Настя Потапенко, або як дівчата переборюючи власний страх стріляли з автомата Калашнікова, - розповідає ройова Вікторія Гринюк. – Чи то кропива та кущі, якими до перемоги у випробуванні «Пластун» вивів наш рій Віктор Штолін. Це ж історична подія, адже наш рій ще ніколи не мав таких результатів з орієнтування. Або ж саперна справа, що була для нас новим випробуванням. А екскурсія до Центрального музею Державної прикордонної служби на території навчального центру Оршанця, де серед експонатів залу, присвяченого учасникам АТО, ми побачили галстук, який свого часу передавав наш рій. Ці враження та емоції не передати словами. Це треба відчути та пережити.

Тож за результатами всіх випробувань рій «Мошногірські яструби» знову здобув абсолютну перемогу в обласному етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

-                 Ми вдячні кожному, хто нам допомагав – адміністрації школи, депутатам Будищенської сільської ради та сільському голові Григорію Приходьку, Черкаському обласному центру туризму, краєзнавства та екскурсій, таборовій старшині, батькам учасників рою, благодійникам та меценатам, які постійно нас підтримують та створюють надійний тил на шляху наших перемог, - висловлює подяку виховник куреня Юлія Мавренкова.

У ході урочистостей грамоти Управління вручили кращим учасникам у кожному з етапів Гри, а також вперше нагороди «Відмінник предмету «Захист України».

Лідери у кожній віковій групі візьмуть участь у всеукраїнському етапі гри, що відбудеться в липні в Кропивницькому та Чернівецькій області.

Опубліковано в Освіта

Відразу 29 об’єктів по населених пунктах Червонослобідської ТГ включені до переліку капітальних видатків на 2021 рік. На цю мету передбачено 17 млн 778 тис. грн.

«Головне завдання - до початку нового навчального року виконати заплановані ремонтні роботи у школах та дитячих садочках, - зазначає заступник сільського голови Олександр Шаповал. - У всіх дошкільних закладах громади тривають чи от-от розпочнуться капітальні ремонти: у хутірській «Ластівці» утеплюють фасад (269 тис. грн) та ремонтують санвузли (636 тис. грн), у вергунівській «Калинці» - вхідні групи та частину даху (618 тис. грн), у червонослобідській «Дніпряночці» капітально відремонтують коридор (665 тис. грн), у «Колоску» -  одну з груп (235тис. грн), у «Троянді» - будівлю харчоблоку (767 тис. грн)».

Не залишились поза увагою і школи. Новенькі роздягальні та фойє (1 млн 128 тис. грн), а також відремонтовані фасади (357 тис. грн) облаштують у Червонослобідській школі №2.

У Червонослобідській школі №1 капітально відремонтують їдальню (2млн 286 тис. грн) та спортивну залу з роздягальнею (1 млн 360 тис. грн), а також облаштують приміщення пожежною сигналізацією та системою передавання тривожних сповіщень (516 тис. грн).

Значне оновлення відбудеться і в школі у Хуторах. Тут також відремонтують їдальню (504 тис. грн), спортивну залу (223 тис. грн), та завершать ремонт даху (226 тис. грн).

Ремонт харчоблоку (1млн 500 тис. грн) та капітальний ремонт покрівлі (1млн 255тис. грн) буде зроблено у Вергунівській школі. У Нечаївці оновлять шкільну їдальню (98 тис. грн) та капітально відремонтують коридор (202 тис. грн).

Передбачено кошти і на ремонт адмінбудівлі Червонослобідської сільської ради (18 тис. грн).

Не обійшли увагою і заклади культури та охорони здоров’я.

Оновлення зазнає будівля Центру культури, дозвілля, спорту та туризму у Червоній Слободі (700 тис. грн), а в музичній школі з’являться сучасні туалети (570 тис. грн). Молодь планують більше залучати до здорового способу життя, тому котельню по вул. Соборній, 2/1 переобладнають під спортивну залу (950 тис. грн).

У Хуторах відремонтують приміщення амбулаторії (500 тис. грн) та частково Будинку культури (250 тис. грн).

1 мільйон гривень виділяють на ремонт амбулаторії у Вергунах та 200 тис. грн на фельдшерсько-акушерський пункт у Нечаївці. Капітально відремонтують і котельню Вергунівського сільського Будинку культури, на це передбачено 500 тис. грн.

Значно світліше стане у Вергунах на вулицях Перемоги та Лесі Українки. Тут буде проведено реконструкцію мережі вуличного освітлення (138 тис. грн). Такі ж роботи буде проведено і в Червоній Слободі по вулицях Придніпровській, Пирогова, Соборній та Польовій (201 тис. грн).

У сільській раді наголошують, що всі роботи по ремонту вищеперелічених об’єктів будуть проводитись з відповідним супроводом незалежних експертів, а самі роботи виконують будівельні організації, що стали переможцями тендерів у системі «Прозоро».

Опубліковано в Новини громад

Минулої суботи Катеринопіль перетворився на спортивну Мекку Черкащини, де сотні людей займалися найрізноманітнішими видами спорту, а ще встановили рекорд України із скандинавської ходьби. До речі, найстаршому рекордсмену, який взяв участь у спортивному фестивалі, виповнилося 91 рік, а найменшому – чотири.

Проводили спортфестиваль ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП спільно з Українською федерацією скандинавської ходьби за підтримки Благодійного фонду «Урожай – Громаді». За словами організаторів заходу, це мала бути свого роду презентація десятків видів спорту для популяризації здорового способу життя, які міг обрати для себе кожен охочий. Надалі цей проєкт матиме логічне продовження в екологічних та мистецько-патріотичних фестивалях від МХП.

— Ми підтримуємо всіх, хто прагне розвиватись та працює, — зауважує заступник директора з розвитку та соціальних питань ТОВ НВФ «Урожай» Юрій Романча — Ще рік тому разом із директором ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП Олександром Воскобойніком ми дізнались про бажання катеринопільчан запровадити у містечку скандинавську ходьбу. Як бачимо, їхня ініціатива трансформувалася у масштабну спортивну подію. Загалом, рух зі скандинавської ходьби став ширитися Черкащиною великими кроками. Якщо порахувати лише по виданих палицях від БФ «МХП – Громаді», то нас вже більше ніж 600. А участь у встановлені рекорду 118 українських населених пунктів та зарубіжних представників скандинавського руху - це взагалі грандіозно! Ми завжди вітаємо спорт у громадах, зокрема МХП підтримує футбольні команди учасників АТО в районах області. Готові також і надалі допомагати з екопросвітницькими та іншими ініціативами.

Загалом на територіях, де провадять діяльність і сприяють розвитку громад підприємства Групи МХП, корпоративна соціальна відповідальність реалізується Благодійним фондом «МХП-Громаді». Так, багато жителів Катеринополя та навколишніх сіл є пайовиками «Урожаю». Підприємство має безліч програм підтримки жителів і спортфест — один з проєктів, спрямованих на оздоровлення населення.

Свій перший диплом учасника рекорду України зі скандинавської ходьби тримає в руках сільський голова Леськівської ТГ Микола Бас. Для участі в спортивному фестивалі приїхав в Катеринопіль зі своєї командою любителів скандинавської ходьби.

-                 Власне, скандинавською ходьбою я займаюся вже років з п’ять. Цей вид спорту спершу для себе обрала дружина, а потім і мене захопила, - розповідає Микола Федорович. – До сільського стадіону нам рукою подати, тож з початку березня і до травня ми щоранку стараємося виходити на такі «скандинавські прогулянки». А далі вже ходимо «з перебоями», оскільки за поточною весняно-літньою роботою не завжди в селі встигаєш приділити час своєму здоров’ю. Вочевидь, нам всім ще потрібно виховувати культуру здорового способу життя та заняття спортом. Приміром, коли ми років п’ять тому були з дружиною в Чехії, там по місту тільки й бачиш – вже в досить поважному віці чоловіки і жінки виходять на «скандинавські прогулянки».

Проте, за словами Миколи Федоровича, після того, як у квітні депутат облради Олександр Воскобойнік презентував на громаду 40 комплектів палиць для скандинавської ходьби, прихильників цього виду спорту та зацікавлених ним в населених пунктах громади стало значно більше. До поїздки в Катеринопіль леськівська команда готувалася і систематично проводила тренування.

Щоб представники Національного реєстру рекордів України зафіксували рекорд з одночасної скандинавської ходьби, 212 учасників заходу пройшли 2,5 кілометри катеринопільським стадіоном, тоді як у рамках телемостів поруч з ними йшли любителі цього виду спорту із понад ста міст України та чотирьох країн світу – Польщі, Білорусі, Казахстану, Грузії. Загалом 1728 учасників із 118 населених пунктів і міст країни подолали цю дистанцію.

Тож поки леськівчани шикувалися в колону для одночасної ходи на стадіоні в Катеринополі, їхні односельці у Худяках створили групу підтримки вдома і вийшли через відеозв’язок у рамках телемосту для ходи з ними.

-                 Звісно, хотілося поїхати, щоб, як-то кажуть, на місці взяти участь у рекорді, адже дуже люблю подібні заходи, проте йшли з дівчатами вдома, - розповідає худячанка Людмила Воробкало.

Її команда майже з 20 осіб, залишивши всі справи вдома, вийшла на спільну скандинавську ходу з Україною. Заради цього, каже жінка, і тренування старалися проводити частіше, хоч на заваді не раз і ставали рідні «полуничні плантації».

До речі, найстаршим рекордсменом, який взяв участь у встановленні рекорду України став 91-річний Борис Тихонюк, який є першопрохідцем скандинавської ходьби в рідному містечку Катеринопіль, найменшим виявився чотирирічний катеринопільський «скандинав». Всі вони отримали цінні подарунки від організаторів спортивного дійства.

А от команда з Мошнівської ТГ не лише стала учасником рекорду, а й взяли участь у різноманітних змаганнях та турнірах, що відбувалися на різних локаціях стадіону.

-        Наші учасники та учасниці спробували свої сили і в турнірі з піднімання гирь, брали участь в змаганні у стрибках на скакалках, чоловічому арм-реслінгу, відвідали майстер-клас з вправ на пілоні, змагалися з джампінгу, - поділилася враженнями Ольга Синчак, керівниця мошнівського клубу «Фітнес-Мошни». – Мене, як постійну учасницю спортивних змагань, дуже вразила масштабність організації заходу. Жодна із спортивних локацій не пустувала – тут знаходили собі заняття всі, від малого до великого. А чого лише вартий музичний супровід та прекрасні концертні номери і дорослих, і малих учасників художньої самодіяльності, виставки робіт декоративно-прикладного мистецтва. Тут є чому повчитися та багато чого перейняти для втілення на теренах нашої громади.

Подібний захід потрібно і під силу провести і в Черкаському районі, висловлює переконання депутат Черкаської районної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» В’ячеслав Тур.

-        Це був, наче симбіоз різних напрямків. Спортивний фестиваль нагадував танець, який міг танцювати будь-хто – від дітей і до бабусь, – говорить депутат Черкаської районної ради В’ячеслав Тур. - Він водночас і простий, і веселий, і дружній. Люди втомилися від затяжного карантину, від відсутності спілкування, тому таке масштабне дійство стало не лише популяризацією спорту та здорового способу життя, а й єдності та згуртованості. І подібний фестиваль потрібно і, я гадаю, під силу провести на теренах Черкаського району.

Власне, сам В’ячеслав Іванович разом з іншими депутатами Черкаської районної ради, окрім участі у встановленні рекорду України, взяв участь у волейбольному матчі єдності заради України із депутатами обласної ради. І каже, що виграти Кубок обласним депутатам вдалося лише після того, як їхню команду підсилили мошнівськими волейболістами. Тому депутати вже домовилися про бій-реванш.

Серед тих помічників обласних депутатів виявився і Анатолій Жила з Байбуз. Чоловік зізнається, що після волейбольного турніру сил на інші випробування не залишилося, тому далі лише споглядав на змагання.

-        Вразила масштабність заходу і водночас простота до доступність в усьому. Спортивні локації розміщені компактно та продумано. Кожен міг обрати для себе підходяще випробування. А майстер-класи проводили інструктори та тренери спортклубів. Справді, такі заходи після карантину – як ковток свіжого повітря і для дорослих, і для дітей, - зауважує Анатолій Андрійович. – Тим більше для людей в сільській місцевості, які, зазвичай, погрузли в своїх буденних, городньо-польових роботах. І вільного часу на спортивне дозвілля мають дуже мало.

Проте, як зауважує пан Анатолій, після того, як Олександр Воскобойнік взявся популяризувати скандинавську ходьбу у селах Черкащини, не тільки вручивши для неї жителям населених пунктів спортивний інвентар, а й давши можливість тренуватися із майстрами з цього виду спорту, бажаючих «ходити» стало більше.

-        Така ходьба під силу людям різного віку, а користь від неї в кілька разів перевищує затрачені сили, - зауважує Анатолій Андрійович. – До речі, палки пристосовані до ходьби за різних погодних умов та сезонів – чи то влітку, чи то взимку.

А навипробувавшись та навеселившись досхочу всі учасники встановленого рекорду могли послухати лекції від довгожителів, порадитись з психологами та консультантами зі здорового харчування, а ще взяти участь у розіграші цінних подарунків від організаторів спортивного свята, скуштувати смачної козацької каші, знайти нових друзів та відкрити для себе нові види спорту. Окрім подарунків, на учасників рекорду чекали музичні вітання гуртів «Крутий заміс», «Театр світла» та «Made in Ukraine».

Опубліковано в Головні новини

Календар

« Червень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30