61-річна Людмила Воробкало з Худяків півтора року тому стала займатися скандинавською ходьбою. Цей вид спорту, розказує жінка, обрала через проблеми зі здоров’ям.

Якщо рік тому односельці, м’яко кажучи, «дивувалися», спостерігаючи за незвичною спортсменкою, то сьогодні у селі зібралася команда однодумців, а ходити з палицями стало модно.

Головне у цьому виді спорту, каже Людмила Петрівна, – мотивація та підбір спеціальних палиць: «Свій зріст потрібно  помножити на коефіцієнт 0,68 – і такою буде довжина палиці, яка вам потрібна».

Хоча перші «виходи» робила зі звичайними лижними палицями.

–  Після десяти років лікування пігулками та препаратами вирішила, що досить з мене цієї хімії. Буду братися за народну медицину та займатися скандинавською ходьбою. Придбала посібник для самонавчання, оскільки розпитати про неї не було в кого, окрім книг та Google, і відсутність спеціальних палиць мене не стримувала, – пригадує пані Людмила. – Пізно ввечері, десь о 9­-10 годині, добряче наробившись на городі (до речі, саме ці городи та господарство й забирають у людей силу та здоров’я, а чи віддячують так, то вже спірне питання) вирушала в свій похід зі звичайними від лиж палками. Мінімум потрібно 40 хв. в день ходити. В мене як виходило – коли більше, коли менше. Чоловік за компанію виходив зі мною на такі прогулянки. А потім, мабуть, споглядаючи мою наполегливість, через деякий час подарував спеціальні палиці для скандинавської ходьби.

За словами жінки, вплив скандинавської ходьби на здоров’я і загальний стан організму дуже великий, адже вона передбачає фізичну активність на свіжому повітрі щоденно. Для себе пані Людмила обрала пізні вечори з ранньої весни і до пізньої осені, оскільки через проблеми зі щитовидною сонце стає для жінки «мукою».

–  Завдяки палицям навантаження рівномірно розподіляється на весь організм, задіюється 90% м’язів, а навантаження на суглоби і хребет навпаки знижується. Коли ми ходимо, у нас для серця є три помічники, які зменшують навантаження на нього. Перший помічник – кисть. Під час скандинавської ходьби працює активно кисть – попереду наштовхнули, ззаду викинули відпустили. Таким чином, відбувається інтенсивне прокачування крові. Другий помічник – литковий м'яз, сюди при інтенсивній ходьбі відбувається відтік крові. Третій помічник – діафрагма, також підсилює кровообіг. Таким чином, серце менше навантажується і зношується. Ходьба корисна як для профілактики серцево­судинних захворювань, так і для реабілітації після інфарктів та інсультів. Якщо ви не можете бігати, витримувати високі навантаження, або навіть просто хочете схуднути, відкидайте всі стереотипи, беріть палиці в руки і ходіть, – радить пані Людмила.

З початком занять скандинавською ходьбою її погляди на життя кардинально змінилися, втім, як і «цікаві» погляди односельців. Жінка стала помічати позитив в усьому.

–  Ти йдеш полем чи лісом, помічаєш зелену травичку, метелика, комашку, квітку, забуваєш про свої проблеми, негаразди та турботи, любуєшся краєвидами, набираєшся позитиву. Ось ще який бонус від скандинавської ходьби, – каже пані Людмила. – А ще це великий стимул для здорового способу життя. За цей час стала відчувати, що ходити легше, можу по 5­-7 км проходити, помічаю за собою, що рівно стою, не горблюся, як раніше.

Віднедавна в пані Людмили є компанія однодумців. Після того як директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік в рамках популяризації здорового способу життя в сільських громадах подарував Леськівській ТГ 40 комплектів спеціальних палиць, охочих до цього виду спорту стало в Худяках більше.

–  У групі – більше 10 осіб віком 60 років і +. В основному жінки. Впродовж тижня вони займаються кожна на своєму кутку, де проживає. А раз в тиждень збираємося на спільні тренування. Одне таке відбулося минулої суботи, – розповідає Людмила Петрівна.

Оскільки тренера для такої команди в селі немає, то в групі одноголосно вирішили, що керуватиме тренуваннями пані Людмила, яка з­поміж них має найбільший досвід в цьому виді спорту. До речі, до неї стали телефонувати і знайомі з Сагунівки. Там теж збирається команда, яка відкидає всі стереотипи та скептицизм, і хоче у цьому віці бути активними, а не зручно вмоститися з мискою смачної їжі на дивані, чи «доходитися» на городах так, щоб впасти вже на ньому.

До речі, кожна з учасниць команди тримає вдома господарство та обробляє кільканадцять соток «овочеродного чорнозему» (куди ж без нього в селі, – авт.), а ще має інше хобі. Приміром, пані Людмила любить шити, в'язати, вишивати.

–  Як не візьмуся за шиття пізнього вечора, то наче й день не повний. Люди після роботи відпочивають, а я до часу ночі, а то й довше шию та все маму згадую, яка бачить погано, а й досі береться за пензлик, щоб малювати. Каже: «Ось цю картину домалюю і більше не буду», а після тієї картини за іншу береться. А ще бачить добре і хороше в усьому, що її оточує. Власне, цього потрібно всім нам вчитися. Адже в цьому код нашого життя, – переконана пані Людмила.

Пенсіонерка каже, долучитися до занять можуть усі охочі, головне – бажання, мотивація та відсутність ліні.

Опубліковано в Головні новини

Календар

« Травень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31