Самотні люди похилого віку, які проживають у населених пунктах новостворених Будищенської та Мошнівської об’єднаних територіальних громадах отримуватимуть соціальні послуги з одного Центру надання соціальних послуг. Громади домовилися про співпрацю та його співфінансування.

КЗ «Центр надання соціальних послуг» Будищенської сільської ради працевлаштував практично всіх соціальних робітників ліквідованого Терцентру Черкаського району, які обслуговували одиноких літніх людей в населених пунктах, що ввійшли в Будищенську та Мошнівську ОТГ. Окрім того, на баланс комунального закладу перейшло і стаціонарне відділення для людей похилого віку, що в Лозівку. Черкаська районна рада передала на Будищенську ОТГ майно, що було на балансі стаціонарного відділення, на черзі – автомобіль.

-        Натепер громади створюють власні Центри надання соціальних послуг, самостійно вибудовуючи розвиток соціальної сфери на території населених пунктів, що об’єдналися. Найбільшим серед них буде центр у Будищенській ОТГ, оскільки він не лише забрав стаціонарне відділення, а ще й Мошнівська ОТГ не створювала власного Центру надання соцпослуг, а домовилася про співпрацю з Будищенською ОТГ, - розповідає колишній директор Терцентру Черкаського району Валерій Вишиваний. – Тобто люди, які працювали в нашому Терцентрі, а проживають у Мошнах, Кумейках, Яснозір’ї, тепер працевлаштовані в Будищенській громаді. Власне, я рекомендував всім новоствореним територіальним громадам згуртуватися при створені Центру надання соцпослуг, оскільки буде значна економія на утриманні апарату центру. Громади, які вміють рахувати кошти, зокрема і Мошнівська ОТГ, вже скористалися можливостями ЗУ «Про співробітництво територіальних громад». На мою думку, це правильне і фінансово грамотне соціальне рішення.

Нагадаємо, стаціонарне відділення для одиноких людей похилого віку – єдине такого роду на теренах колишнього Черкаського району. Утримували там людей літнього віку з різних населених пунктів. Відтепер, за потреби поселити одиноку людину в стаціонарному відділенні, фінансові питання на їхнє утримання громади вирішуватимуть між собою.

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Лютий 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28