ЦВК блокує реформу місцевого самоврядування на Черкащині

Четвер, 16 серпня 2018 14:08

Через рішення Центральної виборчої комісії зупинити розгляд питання призначення місцевих виборів у новостворених громадах, 17 новооб’єднавців Черкащини, ризикують втратити мільйони гривень для розвитку, а тисячі людей – можливість жити в комфортних умовах.

Натепер на Черкащині створено 26 об’єднаних територіальних громад. Область, по суті, є лідером у процесі впровадження реформи місцевого самоврядування.

-                 Наразі до ЦВК подано 17 комплектів документів для призначення перших виборів у новоутворених громадах, окрім того, ще три громади чекають на довибори у приєднаних населених пунктах, - розповів заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань. - Позиція ЦВК деструктивна і зводить нанівець колосальну роботу, яку провели сотні людей на шляху до об’єднання. Не всюди було просто й не всюди спокійно проходили сесії, навіть в одній громаді були погрози ініціативній групі. Якщо ЦВК не прийме рішення на користь людей, які хочуть змінити своє життя і самостійно вирішувати долю територій, де вони проживають, то це буде поразка всієї ідеї реформи децентралізації.

Загалом підставою для такого рішення ЦВК стало те, що в квітні цього року Конституційний Суд зупинив дію Закону України «Про всеукраїнський референдум».  Відтак, ЦВК звернулася до Комітету ВРУ з правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень про наявне на сьогодні законодавче регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні, а також можливість призначити перші і додаткові місцеві вибори до ОТГ без проведення місцевого референдуму.

-        Врегулювання питання референдумів - це загальні норми, а коли є в законодавстві конкретні закони, які регулюють процес утворення ОТГ, то можна лише припустити, що ЦВК вкотре бавиться у політичні ігри, правила яких відомі лише їй. Тим самим ЦВК демонструє, що насправді вона бавиться долями мільйонів людей, які проживають на території об’єднаних громад, - коментує керівник Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько.

Таке рішення ЦВК завело в глухий кут громади, які вже в новому році планували вийти на прямі бюджетні взаємовідносини із державою.

-                 Питання створення Хлестунівської ОТГ – це робота не одного дня, - зауважує сільський голова Хлестунівки Городищенського району Наталія Синкевич. Ця громада два роки чекала на вибори. – Були виїзди, зустрічі, громадські слухання, засідання сесій, бюджетні розрахунки, які показують спроможність нашої об’єднаної громади. У наших людей є бажання змінювати життя, бо вони повірили у можливості. Але, вочевидь, ЦВК думку людей не враховує.

Приміром, Червнослобідська громада своє право на об’єднання практично відвойовувала у місцевих владців.

-                 Як тепер пояснити людям, які повірили у можливість змін і довірили їх проводити, такі дії ЦВК, - обурюється представниця ініціативної групи по створенню Червонослобідської ОТГ Катерина Бірець. - Якщо вибори не призначать у жовтні, а термін  спливає вже завтра, 17 серпня, а, приміром, відтермінують на кінець грудня, то ми ризикуємо не провести вчасно реорганізацію, аби перейти на прямі бюджетні відносини із державою.

Як повідомила «Сільським обріям» консультант з комунікацій Черкаського РВ АМУ Лариса Булка, Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо не призначення  перших та додаткових місцевих виборів у ОТГ і вже звернулася з відкритим листом до Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, у якому закликає ЦВК до 17 серпня 2018 року провести засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою визначеною спеціальним Законом.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30