У скрутній ситуації найкраще звертатися до депутатів

Субота, 21 квітня 2018 07:45

Щороку кількість людей, які звертаються по грошову допомогу на лікування до управління праці та соціального захисту населення зростає, а обсяги фінансування зменшуються. Приміром торік в управлінні прийняли 85 заяв від людей, які опинилися в складних життєвих обставинах. У першому кварталі поточного року вже надійшло 15 заяв.

Закон про соціальні послуги до складних життєвих обставин зараховує, зокрема, інвалідність, сирітство, відсутність житла, малозабезпеченість, психічний розлад, стихійне лихо, катастрофу.

– Одноразову грошову допомогу надаємо лише на лікування тяжкохворим, – каже заступник начальника управління Людмила Лядецька. – Торік таку допомогу отримали 65 жителів Черкаського району. У першому кварталі 2018 – четверо.

Особи, які втратили працездатність, пенсія чи допомога яких не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, можуть претендувати на одноразову грошову допомогу. Для цього мають звернутися у 125 кабінет відділу соціального обслуговування та реабілітації осіб з інвалідністю управління соцзахисту із заявою та супровідними документами – довідкою з лікарні. Людині можуть виділити не більше 50% прожиткового мінімуму. Нині це 687 гривень.

«Сільські обрії» з’ясовували, на яку ще допомогу і де можна розраховувати за скрутної ситуації.

 Зверніться в сільську раду

У місцевих бюджетах зазвичай закладають кошти на такі потреби.

– Депутати сільської ради не відмовляють нікому в допомозі, тому люди йдуть до нас постійно. Зазвичай даємо людині від 500 до 2 тисяч гривень. На дороговартісну операцію чи іншу нужду депутати можуть проголосувати за збільшення суми, – каже Світлана Вовк, очільниця Свидівоцької сільради. – Торік на допомогу жителям села з місцевого бюджету виділили 450 тисяч гривень. Ці кошти пішли односельцям на лікування тяжких недуг, відновлення покрівлі на будинках та пам’ятників на кладовищах після липневого буревію. Грошову допомогу отримали учасники АТО, чорнобильці, малозабезпечені та інші категорійні групи населення.

У першому кварталі поточного року з місцевого бюджету на лікування односельців депутати спрямували вже 20 тисяч гривень, по 500 гривень передбачили для учасників ліквідації наслідків аварії на чорнобильській АЕС, тисячу – учасниці бойових дій.

– Окрім того, ми заклали кошти для дітей з інвалідністю, учасників АТО, які будуть їм виділені у міру необхідності, – каже Світлана Миколаївна.

Коли своїх коштів у сільському бюджеті катма, аби допомогти людям, скеровують запит до благодійників. Так, приміром, роблять у Софіївській сільській раді.

– Торік з місцевого бюджету змогли допомогти двом родинам. Дали по 1,5 тисячі гривень на лікування, – каже сільський голова Олександр Мороз. – Проте більше доводиться звертатися до депутатів різних рівнів. Дуже допомагає депутат обласної ради Володимир Доманський, місцевий підприємець Копієвський, депутат районної ради Василь Костів.

Аби отримати одноразову грошову допомогу, потрібно звернутися із заявою в сільську раду. Як її правильно написати, підкаже секретар.

– Торік змогли людям виділити 102 тисячі. Найбільше давали по 2200 гривень. Люди приносили довідки з лікарні, якщо потребували дороговартісного лікування. Депутати виїздили до людини, складали акт обстеження матеріально-побутових умов проживання і розглядали заяву на сесії сільської ради, – розповідає Леськівський сільський голова Микола Бас. – Цьогоріч не знаю, чи вдасться допомогти односельцям, оскільки в місцевому бюджеті доходів не густо.

У Дубіївці торік допомога учасникам АТО, тяжкохворим односельцям, родичам на поховання, а також оздоровлення трьох дітей з малозабезпечених родин обійшлася місцевому бюджету в 99,4 тисячі гривень.

– Уже на наступну сесію лежить 5-6 заяв. Не відмовляємо нікому, – каже секретар сільської ради Валентина Клименко. – Люди в селі знають один одного, звертаються за потреби до сільських депутатів, якщо потребуюча людина сама соромиться підійти.

 Завітайте в громадські приймальні нардепів

Тяжкохворі або «погорільці» можуть звернутися до народних депутатів, які представляють їхні округи. Як правильно це зробити, розкажуть у громадських приймальнях нардепів. По Черкаському району їх дві.

Оксана Ковтун, помічниця нардепа Сергія Рудика, каже, що кожного місяця допомогу оформлюють для двох людей у розмірі 500-1,5 тисячі гривень. Є черга, але люди готові почекати, бо нардеп не відмовляє в допомозі нікому. Громадська приймальня знаходиться за адресою: вул. В. Чорновола, 157, в адмінбудівлі Черкаської районної ради на третьому поверсі, 306 кабінет.

– Кошти виділяємо переважно для лікування тяжкохворим та відновлення житла після пожежі, – розповідає Оксана Ковтун. – Уже зараз в мене лежить 35 заяв. Усі отримають допомогу.

Отримала гроші від нардепа на лікування сина Сергія, пораненого на Світловодській дузі, й Віра Іванівна Прядка із Сагунівки. Гроші тоді на лікування учаснику АТО збирала з миру по нитці.

– Згуртувався тоді весь Черкаський район. Відгукнулися на мій крик про допомогу на всіх щаблях влади – сільські, районні, обласні владці. Потім підказали до Сергія Рудика звернутися. Не відмовив. Вдячна всім за допомогу, – каже мати учасника АТО.

А нещодавно Сергій Рудик разом із Олександром Кривошеєю, сільський головою із Дубіївки, спільнокоштом придбали дороговартісні ліки колишньому очільнику громади. Півтора року як чоловік паралізований і потребує допомоги.

До речі, Благодійний фонд Сергія Рудика спільно із громадськістю вже створили анонсовану соціальну платформу у Фейсбук «Підтримай ближнього». Завдяки цьому інформаційному ресурсу благодійники області відслідковуватимуть всі потреби нужденних та допомагатимуть їм.

Громадська приймальня народного депутата Владислава Голуба працює по вул. бульвар Т. Шевченка, 307, кім. 201 у Черкасах. Можна зателефонувати за номером ‎(050) 358-22-69. Заяву можна написати на місці або ж надіслати на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

– Упродовж року зазвичай скеровуємо в різні інстанції до сотні звернень людей. Переважно просять допомоги на лікування, приносять результати обстеження від лікаря, або ж звертаються за допомогою на відбудову хати після пожежі, – каже його помічниця Інна Ключка. – Народним депутатам тепер не надають коштів на допомогу їхнім виборцям. Спеціального фонду немає. Тому ми намагаємося домовитися із громадськими організаціями про допомогу чи медичними закладами про безкоштовне лікування. Приміром, торік завдяки ГО «Форум розвитку Черкащини» спонсорську допомогу отримали районна та обласна організації ветеранів, комітет багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей інвалідів Черкаського району, координаційна рада ветеранів України, Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району. Надавали також матеріальну допомогу на лікування чи реабілітацію жителям Черкащини. Також одиничні випадки, коли Владислав Володимирович допомагав матеріально власними силами.

Також в громадській приймальні нардепа допоможуть оформити звернення для отриманням разової грошової допомоги до Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації, де відповідно до законодавства України, передбачена така допомога.

– Торік також за сприяння ГО «Форум розвитку Черкащини» вісім осіб отримали матеріальну допомогу на суму 25000 грн. За сприяння департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА матеріальну допомогу заявники отримали у сумі 1200 грн, – розповідає керівниця громадської приймальні. – Цьогоріч народний депутат допоміг родині із Золотоноші отримати кошти на лікування та реабілітацію дітей після аварії.

 Запитайте в депутата районної ради

Відповідно до рішення районної ради «Про організацію прийому громадян депутатами Черкаської районної ради» депутат районної ради здійснює особистий прийом громадян у визначеній ним територіальній громаді. Проте звертатися ви можете не лише до нього, а й до кожного депутата.

– Відповідно до затвердженого порядку, одноразову грошову допомогу з районного бюджету ми надаємо виключно для лікування тяжкохворим та подолання наслідків надзвичайних ситуацій, як от погорільцям, – розповідає заступник голови районної ради Сергій Степанюк. – Приміром, торік до всіх районних депутатів звернулося 194 жителів Черкаського району. Ми не відмовили нікому. Вони отримали допомогу з районного бюджету на загальну суму 663,8 тисячі гривень.

Суми коштів, виділених на одну особу, коливаються залежно від ситуації та потреби. Проте потреб багато, а бюджету недостатньо.

 Зверніться в благодійні організації

Це може бути Червоний Хрест чи вузькопрофільні благодійні і громадські організації. Про діяльність організацій, їх адреси можна дізнатися в управлінні соцзахисту, відділі у справах сім’ї, молоді та спорту, Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сільських радах.

Вони спрямовані насамперед на роботу з категорійними групами населення. Грошову допомогу благодійні організації не можуть виділити. Інша справа – харчування, одяг, ліки. Таку допомогу можуть надати кожному.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31