Благодійний фонд «МХП – Громаді» реалізує два громадські проєкти в Будищенській ТГ

Понеділок, 26 липня 2021 12:48

Для майбутніх вихованців ЗДО «Дзвіночок» с. Свидівок організують Курси раннього розвитку дитини, а в центрі с. Будище збудують інклюзивний дитячий майданчик для особливих діток. Відразу два проєкти Будищенської громади з-поміж майже сотні відібраних стали переможцями цьогорічного конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!» від Благодійного фонду «МХП – Громаді».

Реалізують їх на умовах співфінансування Будищенської громади за підтримки птахофабрики «Перемога Нова» та Благодійного фонду «МХП – Громаді». На реалізацію цих проєктів Благодійний фонд «МХП – Громаді» виділить гранти на суму до 50 тисяч гривень кожен. Минулого тижня переможці отримали сертифікати від фонду.

Відтак, перший в Черкаському районі інклюзивний майданчик для дітей з особливими потребами за місяць з’явиться в парковій зоні центральної частини с. Будище. Тут уже є дитячий майданчик, проте він не пристосований для дітей з особливим потребами.

-                 Увесь прогресивний світ давно дійшов до того, що міста та села є архітектурно доступними, і жодна людина зі своєю специфікою чи особливістю не вважає себе ущемленою в доступності всіх благ і має такі ж самі права. Власне, нам потрібно лише скористатися кращими взірцями, - зауважує заступниця директора КЗ «Центр надання соціальних послуг Будищенської сільської ради» Яна Кравченко, авторка проєкту будівництва першого інклюзивного дитячого майданчика в громаді.

Нині в громаді проживає 28 дітей з особливим потребами. Майданчик буде безпечним для дітей різного віку та фізичного розвитку. Вартість проєкту майже 100 тисяч гривень. Кошти порівну спрямують з фонду «МХП - Громаді» та місцевого бюджету.

-                 Окрім того, до збору коштів на будівництво майданчика ми плануємо залучити і жителів громади, - зауважує пані Яніна. – Адже ніщо не гуртує так людей, як спільна справа.

Власне, підтримати локальні ініціативи для вирішення місцевих проблем і має на меті конкурс мікрогрантів «Час діяти, Україно!», зауважує Микола Єфремцев, менеджер соціальних проєктів БФ «МХП - Громаді».

-                 Можливості розв’язання проблеми зростають, коли люди працюють разом як команда, а не поодинці. Треба просто залучити до процесу прийняття рішень людей, які не бояться змін і готові вчитися новому. Таких у громаді не бракує, - переконаний Микола Петрович. – Ми їх навчаємо проєктному менеджменту та даємо нові інструменти для залучення додаткових ресурсів. Тобто даємо вудку і вчимо ловити рибу.

Опанувати нову для себе сферу написання грантових проєктів заради створення комфортного освітнього середовища для найменших вихованців ЗДО «Дзвіночок» у с. Свидівок взялася і його завідуюча Олена Іванова. Зізнається, що на 90% довелося переробити проєкт за кілька днів до дедлайну подання заявок на конкурс мікрогрантів від Благодійного фонду. Проте таким чином набула досвіду, яким збирається користуватися і надалі.

-                 Для адаптації дітей ясельної групи, яких ми зараховуємо з двох років до дитячого садка, плануємо організувати Rурси раннього розвитку дитини. Практика свідчить, що цілеспрямована підготовка дітей до дошкільного закладу допомагає попередити труднощі адаптації, - пояснює свою ідею Олена Іванівна. – Інакше кажучи, ще до зарахування дитини до дитячого садка, у вихідні дні вона матиме можливість відвідувати навчальний заклад з мамою. Таким чином дитина познайомиться з вихователями, з обстановкою у дитячому садку, буде психологічно та емоційно налаштована на «нове життя» і період адаптації після її «офіційного» зарахування до закладу дошкільної освіти буде швидким та комфортним.

За словами Олени Іванівни, для організації цих курсів потрібна відповідна матеріально-технічна база. Відтак облаштувати комфортне освітнє середовище вирішили на базі ясельно-молодшої групи в закладі дошкільної освіти. Сюди планують придбати нові меблі та необхідне для занять з цією віковою категорією дітей обладнання та приладдя. Відвідувати курси за бажанням зможуть діти з усіх населених пунктів Будищенської ТГ, а не лише Свидівка. Загалом заняття на курсах розраховані на залучення близько 20 дітей ясельної групи.

Пишається успіхами взаємодії з громадськістю та підтримує залучення місцевих ініціатив для вирішення локальних проблем і сільський голова Будищенської ТГ Григорій Приходько.

-                 З-поміж двадцяти проєктів з Черкаської області, відібраних фондом для реалізації в конкурсі мікрогрантів «Час діяти, Україно», лише в нашій громаді буде реалізовано одразу два. І це при тому, що громада тільки утворена і тільки розбудовує власну систему управління та діяльності, - зауважив керівник громади.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30