Об’єднання поколінь: у Свидівку відзначили День партизанської слави

Вівторок, 24 вересня 2019 12:25

Ветерани Черкаського району, члени обласної організації «Союз десантників», керівництво Черкаського району, учнівська молодь та громадськість зібралися у Свидівку, аби вшанувати земляків, які у роки Другої світової війни в партизанських та підпільних загонах боролися проти нацистської навали в рідному краї, а також десантників, які 76 років тому розпочали кровопролитну боротьбу за річку Дніпро в самому центрі України.

Свидівок став колискою пошанування десантників та учасників партизанського руху в Черкаському районі майже шість десятиліть тому. Саме тут вперше після війни у 60-тих роках зібралися сотні десантників, аби вшанувати загиблих побратимів в одній з найбільших м’ясорубок Другої світової війни - битви за Дніпро, а також зустрітися з колишніми партизанами та підпільниками, які у 1943-му допомогли їм вижити та продовжити визволення від нацистської навали рідного краю та країни.

 Традиційно такі урочистості поєднують кілька поколінь учасників. Цьогоріч поруч з представниками організації ветеранів Черкаського району стояли члени громадської організації «Союз десантників України», учнівська молодь, громадськість Черкаського району.

Так, представники ветеранської організації спершу завітали в урочище Мошногірське та поклали квіти до пам’ятника загиблим партизанам, знову навідали партизанську землянку та згадали про тяжкі та страшні дні підпільного життя, коли за діяльність партизан фашисти спалили майже до тла села Мошнівського куща, розстрілювали селян.

Представники громадської організації «Союз десантників України» поклали квіти до пам’ятних знаків загиблим десантникам поблизу санаторію «Світанок» і на узбережжі Дніпра у с. Сокирне та закликали молоде покоління  наслідувати героїзм та мужність їхніх рідних і близьких, бути патріотами рідної країни і завжди готовими стати на захист Батьківщини. До речі, для старшокласників Свидівоцької школи вони провели майстер-клас зі збирання та розбирання автомату АК.

 Власне мітинг-реквієм відбувся біля пам’ятника загиблим у роки Другої світової війни жителям Свидівка та Сокирне. Тут хвилиною мовчання вшанували їхню пам'ять та переповіли буремні події війни. Учасників заходу привітали представники громадських організації та Свидівоцької сільської ради, голова Черкаської районної ради Олексій Собко та заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк.

По завершенню урочистостей на присутніх чекала смачна солдатська каша, яку приготували свидівоцькі умільці-кашовари.   

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Читати 3616 разів

Календар

« Січень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31