Як почати службу за контрактом у військовій частині А3177?

Четвер, 22 листопада 2018 12:23

Військова частина А3177 для проходження військової служби за контрактом запрошує чоловіків віком від 18 до 45 років. Про перспективи та особливості проходження військової служби за контрактом у військовій частині наша розмова із головним старшиною частини Олександром Бикановим.

Знаходиться військова частина на території Черкаського району, неподалік села Дубіївка. Сформована ще в роки Другої світової війни, в далекому 1944 році, і за час свого існування набула вагомого авторитету серед військових частин Збройних Сил України. За роки незалежності тут сформувався дружній колектив, власні військові традиції – зокрема вірності військовій службі, народу, Батьківщині.

Нині, коли країна зазнає збройної агресії з боку північного сусіда, перед Збройними Силами постала відповідальна задача – шляхом реформування набути європейської потужності. Відтак, у державі стали створювати нові військові частини, в частинах - нові підрозділи, які забезпечують новітніми зразками військової техніки та озброєння. Заняття з особовим складом проходять на новому рівні, за стандартами розвинених держав світу. Одне з головних завдань під час реформування Збройних Сил України - це перехід на комплектування їх винятково військовослужбовцями військової служби за контрактом.

–        Військова частина А3177 – одна велика родина людей, яким не байдужі доля та майбутнє українського народу, – з цих слів розпочинає знайомство із військовою частиною Олександр Вікторович. – Тут немає лукавства і фальші, бо всі на видноті, бо всі виконують одне завдання. 

Підписати контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України можна на термін від 6 місяців і до 5 років особам, що набули вісімнадцятирічного віку. Приміром, контракт на 6 місяців можна укласти лише під час особливого періоду особам, що повернулися після мобілізації та військовослужбовцям строкової військової служби, які відслужили 17 місяців. Для громадян України, які вперше прийняті на військову службу за контрактом, терміни військової служби на посадах рядового складу – 3 роки, на посади сержантського, старшинського та офіцерського складу – від 3 до 5 років залежно від згоди сторін. Серед основних вимог до кандидатів: стан здоров’я, що дозволяє виконувати за рішенням лікарів певних завдань у військових підрозділах, психологічна стійкість, відсутність алкогольної та наркотичної залежності, а також відсутність судимостей.

–        Наразі у військовій частині сформовані підрозділи охорони, радіоелектронної боротьби та кінологічне відділення. У ці підрозділи на військову службу нині ми запрошуємо поки що лише чоловіків віком від 18 до 45 років, які мають мінімум повну середню освіту, придатні до військової служби за станом здоров’я і, головне, здатні витримати нелегкий армійський режим служби. Ми чекаємо як на тих, які раніше не служили в Збройних Силах, так і на тих, хто проходив колись строкову або військову службу за контрактом, а також осіб, звільнених з лав Збройних Сил України після закінчення строку мобілізації, рядових, матросів, сержантів, старшин, прапорщиків та офіцерів запасу. Професійно-технічна та вища освіта надає свої певні переваги під час переміщення від найнижчої посади (від солдата) до посад молодшого офіцерського складу. До особливостей проходження військової служби можна віднести і такий факт: приміром, військовозобов’язаний, який проходить строкову військову службу, уклавши контракт із Збройними Силами України, може перевестися для проходження військової служби за місцем призову (проживання). Військовослужбовці строкової служби контракт із Збройними Силами укладають за бажанням. З тими, хто відслужив 17 місяців, на строк від 6 місяців до 3 років, з іншими – на 3 роки, – розповідає Олександр Вікторович.

      Якщо вас цікавить служба у Збройних Силах України, або ви бажаєте пройти військову службу за контрактом у військовій частині А3177, за більш детальнішою інформацією та для проведення ознайомчої співбесіди необхідно приїхати до військової частини, яка розміщена за адресою: Черкаський район, с. Дубіївка (8 км від центра села в бік смт Ірдинь, зупинка «26 км (Авіатор)». Маршрут рейсового автобуса №111 «Черкаси ­ Ірдинь», від автостанції №2 (Центральний ринок) або автобусом «Черкаси-Городище» від «Нового автовокзалу» міста Черкаси  до зупинки «26 км». З собою необхідно мати паспорт, військовий квиток (для військовозобов’язаних), документ про освіту, характеристику з попереднього місця роботи (за наявності), навчання. Якщо обидві сторони співбесіди будуть задоволені результатом, то кандидату на військову службу за контрактом на руки видається лист-погодження (письмова згода), з яким він вибуває до свого територіального військкомату (за місцем обліку) для формування особової справи військовослужбовця.

– Військовослужбовці, які служитимуть за контрактом у військовій частині, отримають не лише гідну заробітну плату, а й зможуть скористатися низкою пільг, – зауважує Олександр Биканов. – Відтак, грошове забезпечення військовослужбовця залежить від посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. Наразі грошове забезпечення осіб рядового складу становить 7500 гривень, а з 1 січня 2019 року буде збільшено до 10 тисяч.  За громадянами, які нині працевлаштовані, після укладання контракту згідно зі змінами до Закону «Про соціальні та правові гарантії військовослужбовців» зберігається робоче місце, а разом із виплатою грошового забезпечення за посадою нараховується середньомісячна заробітна плата, що встановлена на підприємстві, де працює особа. Окрім того, для вирішення соціально-побутових проблем один раз на рік військовослужбовці можуть отримати матеріальну допомогу у розмірі місячного окладу, а під час вибуття у щорічну відпустку – допомогу на оздоровлення. Військовослужбовці за контрактом мають право стати в чергу та отримати безкоштовно житло від держави.

За словами головного старшини, військова служба за контрактом дає можливість отримати перспективну професію та вищу освіту у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України, а військовослужбовцям, що мають вік до 30 років – велику купу бонусів для вступу до військових інститутів для продовження військової служби як офіцерів.

–        Зокрема, після трьох років служби за контрактом військовослужбовці мають право навчатися безкоштовно на заочній формі навчання у вищих військових навчальних закладах, або ж отримують більше шансів для вступу до ВВНЗ за денною формою навчання, – зауважує він.

Проте не лише буднями живе військова частина А3177. У вільний час, а це вихідні дні та часи вільні від виконання службових обов’язків, у підрозділах, де є військові строкової служби, проходять спортивно-розважальні заходи. Їх організовує заступник командира частини з морально-психологічного забезпечення Дмитро Фуртес.

–        Завдяки йому ми маємо власний гімн частини. Він написав музику, а його дружина Олена – слова. Місцевий рок­гурт «Наш екіпаж» виступає з концертами не лише у військовій частині, а й на різноманітних святкових заходах у Дубіївці, Білозір’ї та інших сусідніх селах, – розповідає Олександр Биканов. – Наша військова частина – одна велика родина, частиною якої ми сьогодні запрошуємо стати всіх, кому подобається військова служба та не байдужа доля України.

Наталія Усенко

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30