Руськополянці взялися за заміну «пенсійного» водогону

П'ятниця, 03 серпня 2018 15:22

Усе більше ремонтних робіт в Руській Поляні проводять на умовах співфінансування.

Досвід виконувати ремонті роботи спільнокоштом громади та місцевої влади, започаткований під час ремонтних робіт на місцевих дорогах, руськополянці вирішили перенести на реконструкцію мережі централізованого водопостачання. Зокрема оновити сільський водогін. Його у населеному пункті побудували ще в 60-х роках. Тому сьогодні, за словами сільського голови Олега Гриценка, у селі щотижня в середньому десять поривів мережі водопостачання. Є місця, куди комунальній службі доводиться виїжджати знову і знову.

– Для ремонту ми використовуємо сучасні матеріали, але ж труби старі. Ми в одному місці відремонтуємо, закріпимо «хомутами», а через деякий час рветься поруч, – розповідає Олег Григорович. – Ми зрозуміли, що це не вирішення питання і запропонували громаді варіант «спільнокошту». – Першопрохідцями в цьому ділі стали жителі вулиці Гоголя, що в мікрорайоні «Дубина». – На сходці домовилися, що громада купує труби, а сільська рада бере на себе всі інші затрати по виконанню робіт. Люди згуртувалися у кооператив з 25 осіб. Внесок на придбання труби становив за їхніми розрахунками по 850 грн з двору.

Відтак уперше впродовж останніх років після проходження процедури погодження в різних інстанціях та налагодження погодних умов спільними зусиллями жителі села проклали 500 метрів новенького водогону.

– Дякую, в першу чергу, організатору робіт – Віталію Кравцю та його товаришу Віктору Дейнеко, всім жителям цієї вулиці, що долучалися як фінансово, так і фізично, начальнику КГ «Поляна» Анатолію Прудивусу, екскаваторникам Віктору Ткаченку та Володимиру Білоусову. Як завжди, фінансову допомогу жителі отримали від керівника СТОВ «Зоря» Івана Йосиповича Дарієнка.

Натхненні прикладом «першопрохідців», до сільського голови вже звернулись жителі однієї із сусідніх вулиць, які також хочуть замінити свою частину водогону.

– Вони вже навіть шматок труби закупили 63 діаметру, – розповідає Олег Гриценко. – І, головне, люди бачать позитивний досвід і починають розуміти, що об’єднавшись навколо вирішення проблеми, ми її вирішимо. Разом ми – сила!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31