У Свидівку придбають соціальне житло для дітей-сиріт

П'ятниця, 22 грудня 2017 15:32

Понад 660 тисяч гривень субвенції з держбюджету отримала Свидівоцька сільська рада на придбання соціального житла для дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 70 тисяч додали з сільського бюджету. Про це у ході засідання колегії Черкаської РДА повідомила начальник Служби у справах дітей Людмила Северинчук.

-         Підготовча робота для отримання коштів субвенції проводилася досить серйозно і скрупульозно, - розповідає сільський голова Світлана Вовк. – Ми подали пропозицію  на придбання житла, дослідивши потребу у житлі зазначених категорій, яку потім розглядали комісійно в ОДА. Але у нас було багато конкурентів. Це Кам’янський, Катеринопільський, Монастирищенський, Тальнівський, Христинівский  та інші райони, де цінова політика на житло дуже відрізняється від нашої.

Поруч з будинком, який запропонувала Свидівоцька сільська рада на розгляд комісії, є ще 40 соток землі. Світлана Вовк каже, що у 2018 рік сільська рада там планує ще придбати або побудувати  будинок для відповідної категорії дітей. Нині в черзі на таке житло перебуває  ще чотири дитини. 

-         Роботу з освоєння коштів необхідно було провести оперативно, аби придбати житло до кінця року. Тому хочу подякувати голові адміністрації Анатолію Ярішу, керівникам всіх служб, казначейству, фінансовому управлінню, які спрацювали з нами оперативно та злагоджено і за кілька днів діти отримають нову домівку, - каже Світлана Вовк. – На наступний рік ми вже розробили свою програму на придбання житла для категорійних дітей і запланували під неї кошти. Своїм колегам хочу порадити користуватися нагодами, які дає держава. Я знаю, що коштів у сільських бюджетах завжди катма, але тут можна було зробити суспільно значущу справу,  навіть не маючи на це грошей у місцевому бюджеті, а отримавши їх від держави.

Нагадаємо, нині на обліку в Служби у справах дітей Черкаської РДА перебуває 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На квартирному обліку на територіях сільських рад перебуває 12 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 28 осіб з їх числа.

-         Державна субвенції – це нагода вирішити житлові проблеми  посиротілих дітей, у яких нікого немає. На наступний рік ми маємо теж плани на придбання кількох будинків для дітей-сиріт, дітей, позбавленого батьківського піклування. Тому я просив би сільські ради переглянути наявний фонд та надати свої пропозиції. А ми зі свого боку допоможемо, як і по Свидівку, організувати підготовчу роботу, - наголосив Анатолій Яріш. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2022 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31