У Черкаському районі триває боротьба з наслідками негоди

Вівторок, 23 січня 2018 14:38

Потужний снігопад, що накрив область минулого тижня, завдав неабиякої шкоди Черкаському району. Масове налипання мокрого снігу та буревій призвели до численних поривів електромереж. З 18 січня частково без світла залишаються Ірдинь, Мошни, Будище, Лозівок, Яснозір’я, Єлизаветівка,  Свидівок тощо. Над ліквідацією наслідків негоди цілодобово працюють обласні та районні комунальні служби,  приватні підприємці та жителі громад.

За оперативною інформацією, на 21 січня до електропостачання підключили селище Ірдинь, а ввечері 22 січня – Мошни та Будище.  Ситуація ускладнюється тим, що лінії електромереж частково пролягають по лісах й до них дуже складно дістатися. Скільки часу триватиме ліквідація  наслідків та яка  сума  збитків, сказати поки що ніхто не береться.

У Мошнах фахівці ПАТ «Черкасиобленерго» усунули пориви на лініях високої напруги 35 кВт, по яких електроенергія подається до населеного пункту. Тож з вечора 22 січня у селі частково є світло. Роботи по його відновленню тривають.

-         Над усуненням поривів електромережі працює бригада РЕМівців. Від сільської  ради -  4 трактори та 8 осіб. Приїхало також 10 фахівців з Умані. 5 з них проживають у нас, 5 – в сусідньому Будищі. Ми забезпечили їм житло та харчування, - розповів сільський голова Мошен Богдан Шкарбута. – Зараз нам відомо про 16 поривів, які потрібно ліквідувати.

В авральному режимі працюють і в сусідній, Будищенській сільській раді.

-         На сьогодні по  ліквідації наслідків негоди зроблено 1% робіт.  Наприклад, у Лозівку 8 підстанцій. Лише  № 672 не пошкоджена. На кожній підстанції 6-8 прольотів проводів «лежать», - говорить сільський голова Григорій Приходько. -   Не вистачає робочої сили по електроенерго. Зараз лінії 35 кВт  відновлюють 9 РЕМівців та 17 фахівців з «Черкасиобленерго».  До ліній меншої напруги – 10 та 0,4 кВт ще ніхто й не ходив. Скільки  ще триватимуть роботи  ніхто не знає. Надіємося, що все буде зроблено найближчим часом.

-         Наразі пошкоджено дві лінії 35 кВт «Сокирно-Будище» та  «Сокирно-Вільшанська насосна». Один порив, по лінії «Сокирно-Будище», відгалуження «Дахнівка», усунули. Дріт відремонтували, повісили. Нехзабаром здамо лінію під напругу, - прокоментував майстер служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» Павло Чинбай. – Триває доогляд лінії  «Сокирно-Вільшанська насосна»,  відгалуження «Єлизаветівка». Одну ділянку пошкодження виявлено. Якщо більше поривів немає, усуваємо дефект та вмикаємо лінію в роботу. До вечора подамо світло до Будища та Мошен. Вчора відпрацювали та  ввімкнули лінії  «Поляна-Сокирно 2» та «Білозір’я-Ірдинь» .

Ілона Левченко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31