Плогінг по-леськівськи: і берег Дніпра прибрали, і вантажівку у подарунок отримали Рекомендовані

Вівторок, 06 квітня 2021 09:17

Більше шести кілометрів чистого узбережжя на «Рибацькій канаві» в Леськах та вантажівка для комунальних потреб громади у подарунок – такий результат екофестивалю, що відбувся 3 квітня в Леськівській територіальній громаді.

Минулої суботи жителі Леськівської ТГ та гості громади влаштували генеральне прибирання біля Дніпра на локації, яку місцеві називають «Рибацькою канавою». Леськівський екофест поєднав кілька блоків – змагання з плогінгу, екопросвітницькі конкурси для дітей та молоді, а також розважальну програму за участі місцевих творчих колективів та гуртів «Крутий заміс» і «Лемон БАЙТ». Захід на свіжому повітрі відбувся з дотриманням усіх санітарних вимог.

 «Я дуже зацікавлена в екологічному благополуччі наших сіл. Тому моя сім’я із задоволенням долучилася до цього заходу. А зараз милуємося чистими краєвидами. Гадаю, якщо подібний захід провести на «Байкалі» в Худяках, то охочих людей збереться теж чимало. Принаймні, мої друзі, родичі та знайомі однозначно стануть учасниками цієї акції», - поділилася враженнями Тетяна Семененко, учасниця худяківської команди з плогінгу.

Ініціатором екологічної акції в Леськівській ТГ став директор ТОВ НВФ «Урожай», депутат Черкаської облради Олександр Воскобойнік. Захід реалізували спільно з  Благодійним фондом «МХП – Громаді» та Леськівською сільською радою за фінансової підтримки МХП.

 -                 Я досить часто приїздив відпочивати з друзями на цю місцину. Навколишні краєвиди тут мають милувати око, але цьому заважали гори сміття. Тому, коли Леськівська сільська рада звернулася до мене з проханням допомогти придбати машину для комунальних потреб громади, виникла ідея не просто вручити техніку, а разом прибрати узбережжя Дніпра, залучивши до цієї акції і місцевих жителів, і черкащан, які сюди часто приїздять відпочивати, - розповідає Олександ Анатолійович. – ТОВ НВФ «Урожай» підтримує екологічно-просвітницькі проєкти не лише на території присутності підприємств, оскільки не можна розділити навколишнє середовище навпіл – тут буде чисто, а там, де мене немає, байдуже. Відтак, сьогодні в Леськах зібралися поціновувачі здорового способу життя та чистого довкілля, для яких ми організували екофест з розважальною програмою та цінними і цікавими подарунками. Сподіваємося, що вони стануть традиційними і в інших громадах. Цим заходом ми даємо старт подібним екофестам на території інших громад.

Зібране цього дня сміття вивезли двома вантажівками, а на перспективу, щоб було куди відпочиваючим його надалі дівати, сільська рада спільно з ТОВ НВФ «Урожай» на виїзді з «Рибацької канави» обладнали спеціальне місце для збору сміття – огороджений майданчик з покрівлею, де облаштували кілька контейнерів – для змішаного сміття, скла та пластику.

 Змішане сміття в білий мішок, пластик – у мішок із жовтою наліпкою, скло - -із зеленою, метал – із червоною. Впродовж двох годин десять команд екоентузіастів збирали та одразу сортували сміття на відведених жеребкуванням секторах біля водойми.

 Знайшли навіть старий радянський матрац.

-                 Я навіть не очікувала, що сміття буде так багато, бо воно таємниче сховалося під деревами та листям, - ділиться враженнями леськівчанка Вікторія Хабло. – Я належу до людей середнього віку, і думала, що охочих до такої толоки доведеться «розшукувати», але радує те, що участь взяла більше молодь. Гадаю, що подібні екофестивалі, в яких братимуть участь і односельці, і гості нашої громади, мають стати гарною традицією. Можливо, так ми навчимо людей берегти природу та бути культурними. Адже сьогодні ми прибираємо «пам’ятки», які залишили після себе не якій міфічні істоти, а досить часто наші ж односельці. Такий захід наочно продемонстрував, як можна відпочивати з користю для себе, та без шкоди для довкілля.

До речі, учасникам плогінгу допомагали й місцеві рибалки, які саме на березі вудили рибу.

-                 Ми з мішками підходили до них впритул і збирали пляшки та різний непотріб, - розповідає учасниця черкаської команди від "МХП - Урожай" Наталія Короп. – Спершу вони запитували, що ми робимо й для чого, а потім приєднувалися до нашої роботи. Вважаю, що така спільна акція з прибирання території має вплинути на свідомість людей відповідально ставитися за збереження навколишнього природнього середовища.

 Так, впродовж двох годин команди очистили близько шести кілометрів узбережжя Дніпра та назбирали 225 мішків різного сміття, а ще 1 батарейку, 2 матраци, 2 шини та навіть телевізор. За свої зусилля кожна з команд отримала сертифікат від БФ «МХП – Громаді» на суму 3600 грн. Розпорядилися ними по різному. Приміром, команда сільської ради передала його на розвиток спортивної сфери в громаді, команда МХП – для творчих колективів Леськівського будинку культури. Окрім того, Леськівська громада отримала в подарунок необхідну для комунальних потреб вантажівку. 

 Наймолодші учасники екологічного фестивалю, які брали участь в екоконкурсах та випробуваннях, підготовлених організаторами заходу, теж отримали солодощі та призи від БФ «МХП – Громаді».

 Проте подарунки на цьому не закінчилися.

-                 Що сьогодні потрібно для здоров’я? Я вважаю, що чисте довкілля, спорт та добрі справи, - зауважує Олександр Воскобойнік. – Відтак ми продовжуємо наш фест по популяризації скандинавської ходьби в громадах Черкащини.

Охочі навчитися скандинавській ходьбі з населених пунктів Леськівської громади отримали від Олександра Воскобойніка 40 комплектів спеціального обладнання. Тепер вони мають час, аби навчитися ходити з палками та в червні долучитися до масштабного спортфесту, який має стати рекордом України з одночасної скандинавської ходьби на Черкащині.

Останнє редагування Вівторок, 06 квітня 2021 10:55
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Читати 652 разів

Календар

« Червень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30