Кумейківська битва як точка відліку для шкільного туризму в Черкаському районі

Вівторок, 12 червня 2018 11:40

Фахівці відділу культури та туризму, відділу освіти та Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького об’єднали  ресурси та знання для розвитку шкільного туризму в Черкаському районі. За точку відліку взяли Кумейківську битву 1637 року.

-        Я вважаю, що говорити про патріотизм сидячи за столом у класі не припустимо. В його основі має бути знання історії рідного краю, наочно презентовані. Треба на місці показувати учням – «ось той шлях, яким йшли козаки, він за кілька кілометрів від вашого села, пройдіться ним, оцініть масштаби тих поідй», - переконана кандидат історичних наук доцент кафедри туризму Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, директорка Центру туризмології і екскурсознавства Олена Костюкова.

Науковиця тривалий час працює над проектом «Навчально-екскурсійні програми у напрямку соціалізації і національно-патріотичного виховання молоді», реалізувавши його вже у Чигиринському, Драбівському, Смілянському та інших районах області. У Черкаському районі, на її думку, точкою відліку має стати село Кумейки, поблизу якого у грудні  1637 року відбулася Кумейківська битва між  військом селян-повстанців та козаків під проводом Бута та польською армією. Полягло там шість тисяч людей.

-        Натепер ще й досі залишається багато білих плям та недостатньо інформації щодо цієї історичної події,  - розповідає пані Олена. – Ми маємо лише поодинокі згадки про Кумейківську битву. Проте, я вважаю, що українська державність і народжувалася в таких селянських виступах за свою волю. Тут є над чим працювати.   

Відтак, під час круглого столу, який відбувся на базі районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи, студенти кафедри туризму ЧНУ презентували представникам освіти та культури Черкаського району інформаційні матеріали про Кумейківську битву. На їх основі творча група у складі вчителів, представників культури, освіти та студентів ЧНУ розроблятиме власне маршрут екскурсійної програми для школярів та матеріали екскурсійної програми, які відповідатимуть вимогам шкільної програми. Окрім того, учасники зустрічі ініціювали встановлення нового пам’ятного знаку на місці проведення Кумейківської битви за селом (де зараз облаштований камінь, - авт.), а також інформаційно-історичного стенду на шляху до Канева.

-        Туризм не може бути без інформації, - переконана науковиця. – До Канева їдуть мільйони людей. Їдуть просто дорогою через поле. А якщо буде облаштований інформаційний банер, нам вже буде чим їх зацікавити. У кожному селі є своя родзинка. Її варто віднайти. Подивіться на свою землю детальніше, а вона відкриє вам свою таїну. 

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31