Визначивши межі населених пунктів, сільські ради зможуть провести нормативно-грошову оцінку землі та значно наповнити місцевий бюджет. На цьому наголошує головний спеціаліст міськрайонного управління у Черкаському районі та м. Черкаси Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Віталій Ткалич. «Першими ластівками» у Черкаському районі, які взялися за вирішення цього питання, стали Степанківська та Руськополянська об’єднані громади.

Цього тижня депутати Черкаської районної ради затвердили проекти землеустрою про встановлення меж сіл Геронимівка, Хацьки, Степанки та Бузуків.  

Нагадаємо, востаннє межі населених пунктів визначалися ще в 90-ті роки. Відтоді вони зазнали значних змін та втратили свою актуальність.

-                 Без встановлення меж населеного пункту сільська рада не може провести нормативно-грошову оцінку земель, від якої пропорційно залежить надходження до бюджету. А в більшості сільських рад нормативно-грошова оцінка проводилася 5-7 років тому,  - зауважує спеціаліст. – По-друге, є такі ділянки, що територіально не потрапили в межі села, але людям там раніше дали земельні ділянки і вони або вже побудувалися, або лише планують це зробити. За вимогами архітектури, будівництво за межами населеного пункту не дозволено. Відтак, встановлення нових меж, дасть змогу вирішити ще одну проблему. До прикладу, це дуже актуально для новобудов, розміщених на виїзді з Геронимівки.    

Нагадаємо, однією із складових документації, необхідної для встановлення меж населеного пункту, є наявність генерального плану. Його розроблення найбільш дороговартісний пункт в цій процедурі. 

Опубліковано в Сільське господарство

Календар

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31