28 липня українські віряни відзначають знакову подію – 1030 річчя хрещення Київської Русі-України. З цієї нагоди у столиці заплановано низку урочистих заходів. Зокрема, хресні ходи центральними вулицями столиці та молебни у храмах.

Урочистості до Дня Хрещення розпочалися в Києві ще 24 липня. На площі перед собором св. апостола Андрія Первозванного відбулося богослужіння з нагоди дня пам’яті першої християнки на київському княжому престолі св. рівноапостольної княгині Ольги та 1030-річчя Хрещення Київської Русі.

Святкове богослужіння очолив митрополит Київський та всієї України – предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій (Малетич).  Участь взяли  єпископи УАПЦ, сотні священиків та вірян. Після богослужіння відбувся  хресний хід до пам’ятника хрестителю Київської Русі князю Володимиру Великому.

Урочистості триватимуть і  27 липня. Основні ж заходи , у яких має взяти участь і Президент України Петро Порошенко, і почесні гості, заплановано на суботу, 28 липня. Серед іншого має відбутись Хресна Хода – Молитва за Україну та єдину Помісну українську православну церкву.

 Долучитись до відзначення Дня хрещення 28 липня планує і делегація віруючих із Черкаського району.  За сприяння Черкаської РДА організовано кілька автобусів, які і відвезуть вірян, охочих побувати на святі, до столиці.

-         З проханням допомогти з транспортом до нас звернулись громади Дубіївки, Руської Поляни, Худяків, Червоної Слободи та Степанківської ОТГ, - розповіла провідний спеціаліст відділу культури і туризму Черкаської РДА, в.о. начальника відділу Людмила Старова. – Для кожної з громад виділено автобус на 21 місце. Виїзд до Києва заплановано на 5 ранку.

Опубліковано в Культура

Черкаський район успішно виконав наряд 1-ї , весняної, хвилі «Призов-2018».  Черкаський ОМВК відправив для проходження служби до лав ЗСУ та інших військових формувань 37 осіб.

Деякі села направили для проходження військової служби навіть більше призовників, чим було заплановано. Це – Софіївка та Тубільці, які, відповідно до наряду, мали направити до лав ЗСУ по одному призовнику, а дали 4 і 5 відповідно. Успішно «виконали план» у Білозір’ї, Будищі, Руській Поляні, Мошнах, Хацьках, Чорнявці тощо.  Проте в районі вже готуються до осіннього призову, який стартує 1 жовня і триватиме до кінця листопада.

Як розповів заступник військового комісара Черкаського ОМВК, начальник відділу комплектування, підполковник Олександр Шиш, за оперативною інформацією з Генерального штабу восени наряд для Черкаського району, та й області загалом, буде значно більшим, ніж навесні.

-         До лав ЗСУ восени призвуть щонайменше 100-110 жителів району, - озвучив він попередні дані. – Це пов’язано зі звільненням контрактників.

Загалом до лав ЗСУ восени призвуть до 18 тис жителів області. На 2-2,5 тис більше, ніж навесні.

 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31