До 1 вересня рівень підготовки об’єктів житлово-комунального господарства  має бути не нижчим 50%.  

-         Каналізаційні мережі готові на 25%, об’єкти ЖКГ -18%, акти та паспорти готовності –відсутні, побудинкові прилади обліку тепла відсутні, вузли обліку газу із засобами  автоматичної передачі даних -  ситуація у кожного різна, - повідомив оперативну інформацію щодо підготовки об’єктів ЖКГ в Черкаському районі начальник управління економіки Черкаської РДА Володимир Гуня.

За словами начальника управління економіки, до старту опалювального сезону 2018-19 залишилось 10 тижнів і за цей час можна ще багато встигнути зробити.

Зокрема, посадовець акцентував увагу на необхідності забезпечити заклади соціальної сфери аварійними джерелами живлення.

 - Досвід минулих років показав, що потрібно, аби були генератори, - говорить він. – Тоді хоча б дитсадок працюватиме. Коли торік через стихійне лихо були знеструмлені населені пункти й районі, до Софіївки та Яснозір’я, наприклад, ми завозили генератори з Канева, з Черкас.  

Серед проблемних питань і деякі об’єкти житлового господарства. Так у Геронимівці та Хуторах є багатоквартирні будинки - ОСББ, що опалюються централізовано. Але на будинках не встановлені лічильники обліку тепла. Якщо облікові прилади не встановлять до 15 жовтня – початку опалювального сезону, жителі ризикують зимувати в холодних квартирах. Але один такий лічильник коштує 40 тис грн.

Як вийти із ситуації, аби такого не трапилось, вирішуватимуть незабаром на нараді, - зазначив заступник голови Черкаської РДА Петро Коренюк.

 

Опубліковано в Новини громад
Вівторок, 24 липня 2018 16:11

Шукають кошти на ліки пільговикам

У «фінансовій кишені» НКП «Центр ПМСД Черкаської райради» утворилась дірка довжиною в півроку і обсягом у 450 тис грн. Без ліків ризикують залишитись соціально вразливі пільгові категорії населення: онкохворі, атовці, діти-інваліди, епілептики.

Складну ситуацію спровокували бюджетні нюанси запровадження медичної реформи. Як пояснила головний лікар НКП Центр ПМСД Ганна Пантюхіна, в січні цього року уряд ухвалив закон «Про фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Власне, він і «дав старт медичній реформі».

-         У цьому законі чітко визначені тарифи і лікарські засоби, які забезпечуватимуться з держбюджету, - говорить Ганна Анатоліївна. -  На жаль, після того, як наш заклад уклав договір із Національною службою здоров’я, не маємо чіткого і детального опису лікарських засобів, які оплачуватимуться із дербюджету. Маємо лише опис послуг, які оплачуватимуться. Його також складає Національна служба здоров’я і затверджує у Верховній раді, разом із бюджетом.

-         У нас утворилось «вікно» в півроку, коли ми не можемо забезпечити медичними препаратами пільгові категорії населення, - продовжує головний лікар. – Ціна цих препаратів висока. Нерідко при пенсії 1400—1600 грн людині лише на ліки потрібно щомісяця 2 тис грн. Якщо раніше ми покривали цю потребу за рахунок медичної субвенції, витрачаючи  до 1 млн грн на рік,  то зараз не отримуємо її. Лише кошті за декларації, які уклали наші лікарі. Але з цих коштів лікарі можуть проводити оплату лише за медпослуги. 

В свою чергу, голова Черкаської районної ради Олексій Собко звернувся до сільських голів з проханням розглянути можливість співфінасування 50на 50.  Щоб закрити питання, райрада готова надати 200 тис грн. Сільрадам запропонували спрямувати кошти залежно від кількості хворих, які проживають на їхній території і звернулись по допомогу.

 

Опубліковано в Медицина

Календар

« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31