Лідія Петрівна прийшла придбати продукти до соціальної крамниці ДП «Перемога Нова» Групи МХП, яка вперше приїхала в Тубільці. Вона одна з тих, хто тиждень тому під час громадських слухань підтримав пропозицію підприємства стати партнером громади Тубільцівської сільської ради. Жінка каже, що для села така співпраця можливість вижити.

— Я переймаюсь, насамперед, про своїх дітей та внуків. Аби вони залишилися жити в селі, потрібна робота. Поки її немає. Буде підприємство — будуть робочі місця, — каже пенсіонерка. — Водночас потурбувалися й про нас, пенсіонерів. Вдячна тим, хто підтримав ідею із соціальним магазином. При наших мізерних пенсіях це — чудовий спосіб підтримки та турботи про людей у селі.

Нагадаємо, мобільна соціальна крамниця від дочірнього підприємства агроіндустріального холдингу МХП Будищенської птахофабрики «Перемога Нова» — це перший спільний проект підприємства та місцевої влади. Рішення про її роботу в селах Тубільцівської сільради керівництво птахофабрики ухвалило на громадських слуханнях. У таких магазинах, що вже функціонують в селах Будищенської сільської ради, малозабезпечені родини та пенсіонери зможуть купити до 5 кілограмів курятини за зниженою ціною — всього 15 гривень за кіло.

Тубільчанам відкриття виїзної торгівлі в центрі села сподобалося. За кілька годин роботи магазину на колесах в Тубільцях скупилися близько 400 селян.

— Пенсіонерам у селі з такими мізерними пенсіями важко вижити, а смачним поласувати хочеться, — додає Любов Іванівна Топчій, яка теж прийшла до соціальної крамниці за закупами.

Директор підприємства Віктор Гринюк каже, що мобільний магазин буде заїздити в села Тубільцівської сільської ради щомісяця. Людей повідомлятимуть заздалегідь. Аби визначитися з необхідними обсягами продукції для населення, сільська рада подаватиме списки малозабезпечених та пенсіонерів.

— Ми допомагаємо громаді, яка нас підтримала. Домовилися про співпрацю й одразу її розпочали. Соціальний магазин став новим етапом нашого партнерства. Пенсіонери — це люди, які особливо потребують підтримки, тому мають відчути її першими, — каже Віктор Гринюк.

— Я вважаю, що сьогодні прийнятні будь-які способи допомогти, — зауважує сільський голова Надія Шафікова. — Раніше підприємство завезло будівельний матеріал для ремонту сільських доріг. Сьогодні наші пенсіонери та інші незахищені верстви населення, які заощаджують кожну копійку, отримали можливість придбати продукцію за пільговими цінами. До речі, для людей, які не можуть самостійно прийти до магазину, продукцію розноситимуть соціальні працівники.

Відтепер соціальний магазин приїжджатиме щомісяця до всіх сіл Тубільцівської громади. Такі пункти продажу від ДП «Перемога Нова» обслуговують уже 2 сільські громади у Черкаському та Чигиринському районах. Це населені пункти, де розташовані або планується будівництво виробничих ділянок підприємства. Тут люди вже переконались, що співпраця з потужним інвестором дає добрі плоди.

Наталія Усенко

Опубліковано в Новини громад

Рій «Мошногірські яструби» Будищенської ЗОШ І-ІІІ ст. став переможцем обласних  випробувань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та вже через місяць представлятиме Черкащину на всеукраїнських змаганнях у Переяслав-Хмельницькому.  

-        За чотири роки участі у «Джурі» наші діти виросли, змужніли, набралися досвіду і довели, що гідні представляти область на рівні України, - каже директор школи Наталія Круть.

Торік будищенці здобули друге місце в обласних змаганнях та представляли Черкащину на міжнародному фестивалі «Нащадки вільних», що проходив у Миколаєві. Там заявили про себе у кількох номінаціях - при представленні героя регіону та хореографії.

Цьогоріч у грі, яка відбулася 26-30 травня на базі  дитячого табору оздоровлення і відпочинку «Дніпровець», взяв участь 21 рій зі всієї області. Впродовж п’яти днів джури змагалися за першість у «Впоряді», «Перетягуванні линви», «Туристсько-спортивній смузі перешкод», «Стрільбі з пневматичної гвинтівки», «Пластуні», «Відуні», «Рятівнику», «Ватрі», «Таборуванні», «Доброму ділі».

-        Цього року було таке собі ноу-хау – наші рої об’єднали в чоти, а їх в свою чергу у дві сотні, - розповідає Олександр Загородний, ройовий «Мошногірських яструбів». – Наш рій був в одній чоті з черкащанами та катеринопільцями. Ми всі перезнайомилися і здружилися.

Ще однією родзинкою цьогорічних змагань став День самоврядування, коли діти самі обирали на день отамана табору. Голосували в козацькому колі. Відданий голос – підкинута шапка. Більшість голосів зібрав Олександр Загородний. Звісно, цьому передувала відповідна інформаційно-агітаційна робота всієї команди.

-        Ми розуміли, що конкуруємо з іншими роями, проте знали, що це лише гра, - каже ройовий завгосп Яна Коваль. – А після неї ми хотіли залишитися друзями зі своїми новими знайомими.

-        Тому, де не могли взяти силою, брали харизмою, - додають «творчі родзинки» «Мошногірських яструбів» Віка Борисенко Іра Жирна.   

Так, окрім випробувань, які джури проходили за конкурсом впродовж цих п’яти днів, дітям організували квест в лісі поблизу «Дахнівської Січі», теренову гру між чотами та майстер-класи від рятувальників ДСНС та військових з Оршанця.  Окрім того, щоночі вони вартували на чергуванні прапор рою, а в останню ніч їм довелося ще й відловлювати «ворожого диверсанта».

-        Враження словами не описати: дві години ночі, нічна тривога, діти заспані, зморені бігають по табору в пошуках «ворога». Знаходять його, знешкоджують, за півгодини «допиту» отримують всю необхідну від нього інформацію і зморені, але щасливі, йдуть спати, - ділиться враженнями педагог-організатор Юлія Мавренкова.

-        Ми знали, куди їдемо, але не думали, що буде так захопливо і складно водночас, - каже  Максим Круть. Хлопець вперше на подібних випробуваннях. Проте на тереновій грі двічі приніс перемогу, а точніше прапор противника своїй чоті.

Впродовж п’яти дні учасників заходу підтримували батьки вихованців, сільський голова, фахівці відділу освіти, а ще незмінні спонсори команди – ДП «Перемога Нова». Завдяки підприємству, діти виступали в новеньких військових костюмах та футболках-вишиванках. У них були сучасні борди, які презентували команду та район.

-        Ми дякуємо всім, хто нас підтримував і вірив у нашу перемогу, - каже заступник директора з виховної роботи Марина Лазаренко. – Наші діти гідні представляти область на всеукраїнському рівні. І вони, і ми розуміємо, яку відповідальність беремо на себе.

«Мошногріські яструби» кажуть, що вже з наступного тижня розпочинають підготовку до всеукраїнських змагань, які відбудуться у Переяслав-Хмельницькому через місяць.

Рій «Мошногірські яструби»: Олександр Загородний, ройовий, Денис Губенко, хорунжий, джури – Максим Круть, Олександр Кримчук, берегині – Вікторія Борисенко, Яна Коваль, Ірина Жирна, Вікторія Гринюк.

Наталія Усенко

Опубліковано в Освіта

Календар

« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31