17 травня у Черкаському міському будинку культури ім. Івана Кулика вісім найсильніших команд області змагалися на обласному етапі Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних. Серед найсильніших і команда «Крок вперед» Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які вибороли це право у районних змаганнях.

Як зазначили організатори заходу, ДЮП - це яскраве свято, участь у якому беруть сотні дітей, покликаний сприяти профорієнтації школярів на користь професії рятувальника, поширенню серед учнівської молоді знань з профілактики пожеж, навчанню основам пожежогасіння, рятування та надання першої медичної допомоги у випадках надзвичайних ситуацій.

-        Я вражений масовою підтримкою цього руху серед багатьох шкіл області. Цьогорічна кількість учасників Фестивалю, стала рекордною, і за кількістю шкіл, які брали участь, і за кількістю учасників руху Дружин юних пожежних, що яскраво свідчить про зацікавленість молоді в таких важливих та серйозних речах, як правила пожежної та техногенної безпеки, - зауважив начальник управління освіти і науки Валерій Данилевський.

Настрій для присутніх запальним патріотичним виступом створив відомий танцювальний колектив «ІРБІС».

-        Кожна з команд змогла не лише яскраво представити свою програму у чотирьох конкурсах, а й залишити по собі незабутнє враження, - зауважив заступник начальника Управління ДСНС В’ячеслав Перевізник.

Щирий вокал, театральні постанови з пожежним колоритом, жарти та запальні хореографічні постановки, які вщент заполонили цього дня Будинок культур ім. Кулика - усе це викликало значний відгук та захоплення серед гостей та глядачів Фестивалю.

Як завжди, впевнено виступили фаворити фестивалю - команди "ФЕНІКС" зі Шполи та «РУБІКОН» із Черкас, кожна з яких має власні багаторічні традиції та досвід перемог, як на обласних етапах так і участі на Всеукраїнському Фестивалі ДЮП.

Беззаперечним успіхом Фестивалю, на думку журі, стало відкриття нових цікавих команд, які немов метеори на зоряному небі увірвалися в орбіту Планети ДЮП. Це і Звенигородський «Екстрім», і Богодухівська команда «Спалах», яка представляла Чорнобаївський район, а також неймовірно молода «Планета 26» із Черкаської школи №26.

 Підтримати дітей та подарувати свою творчість присутнім приєднались і кращі учасники самодіяльних художніх колективів підпорядкованих підрозділів Управління та творчі колективи Будинку культури, які на завершення Фестивалю влаштували для учасників та глядачів неймовірний концерт-подарунок.

Свято закінчилось урочистим врученням призів грамот та подяк, яке перетворилося на бурхливе море позитиву та щирих дитячих емоцій та усмішок.

За інформацією Черкаського МРВ

Опубліковано в Освіта

Традиційно весняно-літній сезон пов’язаний з пожвавленням торгівлі. Передусім продуктами городництва – овочами та фруктами. «Сільські обрії» поцікавилися, де в Черкасах можна на законних підставах здійснювати торгівлю.

Як повідомила директор департаменту економіки та розвитку Черкаської міської ради Ірина Удод, в обласному центрі функціонують 8 ринків. Це п’ять «змішаних» ринків для торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринок «Фермерський» (для оптово-роздрібної торгівлі сільськогосподарською продукцією) та два «непродовольчих» ринки – «Автомобільний» і «Кривалівський».

Жоден із ринків не належить до комунальної власності Черкас. Тому «розміщення торговельних місць та встановлення плати за їх оренду є правом власника», – зазначає начальник департаменту. Суб’єкти господарювання розраховують орендну плату, виходячи з «собівартості надання в оренду торгових приміщень (площ) та прибутку».

Скільки коштує «містове»?

За оперативною інформацією, отриманою департаментом економіки та розвитку Черкаської міськради від адміністрацій ринків, за один день торгівлі сільгосппродукцією потрібно заплатити:

-  6 грн за квадратний метр на ринку «Центральний» (вул. Небесної Сотні, 30);

-  Від 6 до 11 грн за погонний метр на ринку «Ярославський» (вул. Прикордонника Лазаренка (Ярославська), 11;

-  5 грн за погонний метр на «Комбінованому» ринку (бульвар Шевченка, 345);

-  2,50 за погонний метр на ринку «Привокзальний» (вул. Вернигори, 2);

-  3,50 за погонний метр на ринку «Пушинка» (вул. В’ячеслава Чорновола, 112/3);

-  Від 6 грн за квадратний метр на ринку «Фермерський» (вул. Смілянська,144).

Ярмарки з продажу

Окрім того, продати власну продукцію можна на організованих КП «Черкаські ринки» ярмарках. «Містове» на ярмарку, залежно від його місця розташування, обійдеться в день від 9 до 11,81 грн за квадратний метр. Ціна залежить від місця розташування ярмарку.

Для продажу сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки діють ярмарки за адресами:

-  вул. 30-річчя Перемоги, 4;

-  вул. Онопрієнка (біля будинку №2);

-  вул. Нарбутівська (біля будинку №158);

-  на розі вулиць Толстого та Юрія Іллєнка;

-  вул. Добровольського (біля будинку №5);

-  на розі вулиць Руставі та Тараскова;

-  вул. 30-річчя Перемоги (біля будинку №36);

-  вул. Сумгаїтська (біля будинку №12);

-  на розі вулиці Самійла Кішки та проспекту Хіміків;

-  на розі вулиць Пацаєва та Нарбутівської;

-  вул. Гагаріна (навпроти будинку №83);

-  вул. Припортова (навпроти недобудованого будинку №22/1).

Саджанці, посадковий матеріал, квіти та інші непродовольчі товари можна продати на ярмарку на розі вулиць Благовісна та Смілянська.

Підготувала Ілона Левченко

Опубліковано в Сільське господарство

Про цю життєву ситуацію нам повідали жителі Кумейок, переймаючись подальшою долею літньої жінки з Гути-Межиріцької. Просять втрутитися.

Минулий тиждень у сільського голови Віри Іващенко день розпочинався та закінчувався у Гуті­Межиріцькій, що за шість кілометрів від Кумейок. Там вона навідувала Катерину Родіонівну Хижняк, якій уже пішов 91­й рік.

– Жінка живе сама. У неї є 64­річна донька, яка проживає на окупованій території Донеччини. Вона не дуже опікувалася матір’ю в мирні роки, а натепер від неї взагалі немає ніякої звістки, – розповідає вона. – Бабуся практично прикута до ліжка. Її треба нагодувати, обіпрати, одягнути. Ми зверталися до Терцентру, що в Лозівку, аби влаштувати жінку в стаціонарне відділення. Там кажуть, що безоплатно не мають права брати її, оскільки є донька працездатного віку.

Катерина Родіонівна не безрідна. У неї є родичі по брату та сестрі – ближчі й дальші. Племінник і забирав на зиму до себе бабусю, а навесні привіз назад у село. Більше опікуватися відмовляється. Зразу в сільській раді трохи сусідів просили доглянути за літньою жінкою.

– Гуті залишилося жити трохи більше 20 пенсіонерів. Це вже люди, які самі потребують допомоги, а не ті, хто доглядатиме інших, – каже очільниця села. – Кілька років тому в нас була подібна ситуація, коли потрібно було доглянути дідуся у досить поважному віці. Та в нього не було родичів. Ми знайшли багатодітну родину з міста Черкаси, які й взялися ним опікуватися. За це він відписав їм хату. А тут  – замкнуте коло. Хата на курячих ніжках, і та на доньку відписана. Думали найняти людину, щоб за нею доглядала, а плату брати з пенсії. А там пенсії 1800 гривень. Людям наче й треба робота, проте до такої братися охочих немає.

Сусіди кажуть, що пенсіонерка хоч і немічна, проте з «мухою в носі» – ладить з людьми важко. Чого рідня цурається – не знають.

Натепер в сільській ради знайшли рішення. Проте кажуть, що воно тимчасове, бо проблема залишається. Пенсіонерку поки перевезли до Кумейок у комунальне житло сільської ради. Соціальні працівниці, нагодували, обіпрали, переодягли.

– За договором соціальні працівники Терцентру надаватимуть їй вдома комплекс послуг, – коментує директор Терцентру Валерій Вишиваний. – Поки що це єдине, чим ми можемо допомогти.

– Ми розуміємо, що це тимчасове рішення проблеми. Але вона залишилася актуальною. Зовсім скоро в нас таких людей буде в рази більше. Наче й родичі є, а доглядати старість нікому. А куди їм подітися? – ставить риторичне питання сільський голова.

Що робити в такій ситуації, ми запитали у фахівців Черкаського місцевого центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги.

- В Україні чинне законодавство передбачає утримання непрацездатних батьків їхніми повнолітніми дітьми, у тому числі, за допомогою виплати аліментів, тому можна звернутися до суду з позовом про стягнення з доньки аліментів на утримання матері. Відповідно до ст. 203 Сімейного кодексу України, дочка, син, крім сплати аліментів, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю. Потрібно написати офіційного листа до Територіального центру соціального обслуговування одиноких непрацездатних осіб відповідного району, аби вони надали відповідь про можливість розміщення непрацездатної особи. У будь-­якому випадку фахівці Центру готові надати правовий супровід та допомогу літній жінці при зверненні до Центру, - зауважують фахівці Центру, нагадуючи адресу, за якою можна звернутися до них за допомогою: м.Черкаси, вул. Гоголя, 221, тел: (0472)33­-32-­28. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0­800­213­103.

Наталія Усенко

Опубліковано в Новини громад

У двадцятку півфіналістів IIІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018» втрапили три села Черкащини - Білозір’я, Леськи Черкаського району та Лебедин, що на Шполянщині. До 20 травня вони мають надіслати конкурсній комісії свої бізнес-плани. Десятку фіналістів обиратиме за умовами конкурсу обиратиме Експертна рада.

Як ми вже повідомляли на сторінках газети, на реалізацію бізнес-плану переможець отримає 100 тис. грн, друге та третє місця – по 25 тис. грн. Переможці будуть визначені до Дня незалежності України шляхом онлайн-голосування на сайті AgroPortal.ua, яке проходитиме з 16 липня по 16 серпня 2018 р. Окрім того, кожен член Експертної ради конкурсу виставить оцінки селам-конкурсантам. При підрахунку результатів голоси онлайн-голосування та оцінки Експертної ради будуть зведені до єдиної шкали.

Також представник села-переможця отримає можливість взяти участь у одній з спеціалізованих поїздок проекту «Німецько-український агрополітичний діалог», яка проходитиме в Німеччині. Одне з 10 сіл-фіналістів отримає у подарунок від Посольства Королівства Нідерланди в Україні клумбу з тюльпанів, що дозволить селу привабити туристів атмосферою Голландії. Посольство Франції в Україні, яке підтримує конкурс, повідомить про свою номінацію для конкурсантів згодом. Трійка сіл-фіналістів III Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2018» також отримає річну передплату на журнал Agroexpert.

Опубліковано в Новини громад

До Дня вишиванки, який цьогоріч святкують 17 травня, управлінців Черкаського району запрошують прийти у національному одязі на роботу.

Про це повідомляють в оргвідділі Черкаської РДА.

Усі охочі зможуть взяти участь у святковій фотосесії, яку планують організувати на першому поверсі адмінбудівлі Черкаської районної ради.

Опубліковано в Політика

Календар

« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31