Загиблих у роки Другої світової війни воїнів, які визволяли Свидівок, 9 травня згадали жителі села у щирій молитві біля братської могили, що в центрі села.

Традиційно до пам’ятної дати в місцевому парку облаштували Алею слави. На стендах вказані прізвища та імена людей, які звільняли Свидівок від німецької окупації, тих, хто загинув, а також людей, які відбудовували село після війни.

– Урочистості відбулися напередодні – у День пам’яті та примирення. Тоді ж вручили подарунки та квіти учасниці бойових дій Олександрі Тихонівні Тертичній. На жаль, вона в нашому селі вже єдиний живий свідок тих буремних подій, – кажуть у Свидівоцькій сільській раді. – Цьогорічні святкування об’єднали із концертом до Дня матері.

Концертну програму підготували учасники творчих колективів місцевого будинку культури – ансамбль «Свидівчанка».

Опубліковано в Новини громад
Четвер, 10 травня 2018 10:01

«Миру нам сьогодні треба»

Про це говорили ветерани, очільники Черкаського району, представники органів місцевого самоврядування, вихованці школи, дошкільного закладу та громадськість під час районного заходу з нагоди Дня пам’яті та примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій віні, який відбувся 9 травня у Геронимівці.

– Нас у сім’ї було шестеро дітей, батько й мати. На фронт пішов батько, потім я, а тоді ще й сестри. Батько загинув. Мені довелося пройти Білорусь, Росію, Польщу, Східну Прусію, – пригадує Василь Попович, ветеран Другої світової війни. – Всього довелося натерпітися – голод, холод, проте найбільше запам’яталося бажання задрімати хоч на кілька хвили. Настільки ми були виснажені.

З кожним роком рідіють ряди учасників бойових дій у Черкаському районі. Нині їх залишилося 40 осіб.

– За приблизними підрахунками, 40 тисяч жителів Черкаського району пішли на фронт, – розповідає голова районної організації ветеранів Лідія Косенко. – З них 13 тисяч загинули. Ще 60 тисяч осіб вивезли на примусові роботи. Черкаський район дав країні 12 Героїв Радянського Союзу, а дві особи  – повні кавалери ордена Слави.

Урочистості відбули поруч із братською могилою радянським воїнам у центрі Геронимівки. Тут виступали керівники району та села, які дякували ветеранам за перемогу та згадували нинішніх бійців України, які боронять країну на Сході. Після промов поклали квіти до підніжжя братської могили.

– З одного боку це свято, бо люди вибороли свою перемогу, а з іншого – трагедія, бо загинули в цій війні мільйони людей. Ми дякуємо тим, хто вижив, хто відбудовував країну, кому ми ще можемо це сказати особисто, і схиляємо голови у вічній пам’яті перед тими, хто поліг в цій війні, – зауважив голова районної ради Олексій Собко.

Серед почесних гостей – учасники бойових дій, жителі Геронимівки – Данило Данилович Потеляхін та Сергій Олександрович Безсонов.

Данило Потеляхін народився у 1926 році. На фронт пішов рядовим артилеристом, визволяв західну Україну, Румунію, Чехословаччину, нагороджений орденом «За бойові заслуги» та медалями. Сергій Безсонов, 1924 року народження, на фронті був кулеметником. Брав участь у боях під Москвою, визволяв Прибалтику та місто Ригу. За мужність та відвагу нагороджений орденом Червоної зірки і медалями.

Про підтримку на районному рівні ветеранів Другої світової війни та планами подальшої співпраці з присутнім поділився голова РДА Анатолій Яріш.

– Свою шану на увагу ми висловили кожному учаснику бойових дій, які проживають на території Черкаського району, відвідавши та вручивши подарунки, – зауважив він. – Цього тижня ми зустрічаємося із представниками районної організації ветеранів, аби обговорити питання, які потребують спільного опрацювання.

Святкову програму присутнім підготували творчі колективи Будинку культури с. Геронимівка спільно з відділом культури та туризму Черкаської РДА.

 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Травень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31