Оригінальна театралізована вистава напередодні Нового року, дискотека в центрі села та масштабний різдвяний концерт від «Полян», запланований на 8 січня – такі заходи створюють цьогоріч атмосферу свят у Руській Поляні.

-         Напередодні Нового року для руськополянців та гостей села влаштували виставу-казку «Новорічні пригоди». У цьому оригінальному заході задіяли близько ста учасників, зокрема, два дитячі місцеві танцювальні колективи та учні обох шкіл, - розповів сільський голова Олег Гриценко. – Усі діти отримали солодощі. Ініціатором свята став виконком сільської ради, а сценарій написала вчитель початкових класів ЗОШ №1 Надія Фірман. В свою чергу, танцювальні номери поставили керівники дитячих колективів  Олена Черненко, Люція Хмара та Діана Ткаченко.

В новорічну ніч дискотека в центрі села  біля ялинки зібрала до двох сотень жителів Руської  Поляни.  А на 8 січня заплановано різдвяний концерт за участі руськополянського фольклорно-етнографічного народного хору  «Поляни»  під керівництвом жителя села, народного артиста України Олександра Стадника. 

Опубліковано в Новини громад

З розмахом відзначають цьогоріч новорічно-різдвяні свята у Мошнах: першою відчула прихід тривалого періоду свят місцева малеча, при чому не лише мошнівська, а й із сусідніх Тубільців, Стеблева, Байбузів та Будища – для них  на Миколая влаштували масштабне святкування – з веселими розвагами та подарунками.

– Свято на Миколая було розраховане на півтори години, а тривало майже втричі довше – розповів сільський керманич Богдан Шкарбута. – Лише дітей було близько 300 осіб. Малечу із сусідніх сіл привезли автобусами. З розваг запам’яталося, зокрема, «шоу мильних бульбашок». Поки тривав захід, нам, організаторам, довелося терміново докуповувати подарунки, аби дісталися всім. На це пішло ще близько 3 тис. спонсорських коштів.

Окрім того, за словами Богдана Вікторовича, привітаннями та гостинцями на свята в Мошнах не обділили ані малозабезпечені сім’ї, ані багатодітні родини, ані самотніх жителів. Не обійшли увагою навіть офіційно «нестатусних» мошнівчан. При цьому на подарунки не було витрачено ані гривні бюджетних коштів –  як і зазвичай, постаралися постійні спонсори та меценати громади з числа місцевих підприємців. (Зателефонувавши до сільського голови Мошен Богдана Шкарбути 2-го січня, аби дізнатись, як місцеві жителі свято зустрічали, «Сільські обрії» якраз застали його в дорозі – їхав вітати одну із самотніх матерів, яка залишилася без чоловіка і роботи. «Як Новий рік зустрічаємо? У нас свята ще тривають!» – оптимістично поділився він. – Авт.)

У мошнівській новорічно-різдвяній програмі цьогоріч ще дитяче свято, яке запланували провести 4 січня у місцевому Будинку культури. На місцевих дітлахів та гостей свята чекають конкурси, призи, подарунки та веселі розваги. Родзинкою ж свята стане велике театралізоване шоу «Чудо Різдва» за участі акторів Черкаського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. Наступного ж дня ДНЗ «Лісова казка» до дошкільнят з обласного центру завітає Черкаський академічний театр ляльок.

Гарного настрою жителям Мошен додає і новорічна ялинка – чотирьохметрова лісова красуня, яку встановили в центрі села.

– Ялинка автоматично вмикається ввечері, а зранку так само автоматично вимикається, – розповів Богдан Шкарбута. – Гарна, прибрана гірляндами, вона не лише зібрала навколо себе місцевих жителів на Новий рік, а й стала популярною фотозоною.

Опубліковано в Новини громад

Мільйони гривень лише за соціальною угодою, окрім податків до сільського бюджету - такі інвестиції в розвиток Будищенської сільської ради надійшли від ДП «Перемога Нова» торік.

Підприємство вкладає гроші у розвиток інфраструктури, забезпечує робочими місцями усіх бажаючих. Завдяки ДП «Перемога Нова» село швидко відбудувалося після липневої негоди, тут заасфальтували дороги, розчистили канави річки Вільшанка,  провели частково зарибнення та збудували для сільчан громадську свердловину, а ще відремонтували церкву та проводили різноманітні розважальні заходи. Окрім того, підприємство профінансувало місцеву футбольну команду на суму 215449 гривень.

-         Наша футбольна команда цьогоріч вперше  брала участь в першості Черкаської області, де серед 11 команд Черкаського району посіла 5 місце, - інформує сільський голова Григорій Приходько. – Друга футбольна команда в чемпіонаті Черкаського району виборола срібло. Наші волейболісти здобули Кубок Незалежності з волейболу у  грі в Руській Поляні, перемогу в грі, присвячений пам’яті А.О. Нагорного,  а також здобули  Кубок с.Мошни у грі з командами із сіл Байбузи, Будище, Мошни, Руська Поляна. 

Загалом торік ДП «Перемога Нова» інвестувало в розвиток закладів освіти 774156 гривень, медицини – 9432 гривень, культури – 41690 гривень. 

Опубліковано в Новини громад

В управлінні праці та соціального захисту населення оприлюднили графік особистого та виїзного прийому громадян керівництвом на 2018 рік.

 

Посада

 

День місяця

Години

Місце проведення прийому, телефон для довідок

Начальник управління праці та соціального захисту населення

Особистий прийом

 

 

І вівторок

900-1200

м. Черкаси,

вул. В’ячеслава Чорновола, 157

каб. 131

тел. 64-12-63

ІІ четвер

1500-1900

ІІ вівторок

900-1200

ІV четвер

1500-1900

ІІ субота

900-1300

Виїзний прийом

І середа

ІІІ середа

900-1200

населений пункт

(за окремим графіком)

 

Перший заступник начальника управління - начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин

Особистий прийом

 

 

І понеділок

900-1200

м. Черкаси,

вул. В’ячеслава Чорновола, 157

каб. 131

тел. 64-34-98

ІІ вівторок

1500-1900

ІІІ середа

900-1200

ІV понеділок

1500-1900

Виїзний прийом

ІІ середа

900-1200

населений пункт

(за окремим графіком)

Опубліковано в Політика

За дев’ять місяців 2017 року підприємства Черкаського району освоїли 149,3 млн грн капітальних інвестицій, що в розрахунку на 1 жителя району становить 1995,3 грн.

Як повідомляють в управлінні агропромислового розвитку ЧРДА, 118 мільйонів внутрішніх інвестицій вкладено в розвиток сільгосппідприємств. Це, зокрема, реконструкція теплиць, закладення розплідника по вирощуванню горіха в СТОВ «Колос», що в с. Вергуни спільно з АПК «МАІС» (м. Черкаси); будівництво племрепродуктора ІІ порядку по виробництву інкубаційного яйця ПАТ «Миронівський хлібопродукт» в с. Будище; реконструкція ферми з вирощування свиней потужністю 17 тис. голів в рік на СТОВ «Хліб-продукт» в с. Яснозір’я;  будівництво селекційно-дослідної станції на ТОВ «ДСВ-Україна» в с. Дубіївка; будівництво заводу з виробництва цукру рафінованого на СТОВ «Степанки» в с. Степанки; будівництво навісу для техніки в СТОВ «Ломовате» в с. Сагунівка;  придбання техніки та реконструкція тракторної бригади в СТОВ «Зоря» в с. Руська Поляна.

Серед масштабних інвестпроектів, реалізованих на території Черкаського району торік, - введення в експлуатацію підприємства з переробки меду ТОВ «Біхайв». Вартість інвестпроекту – 300 мільйонів гривень.

Наступного року в СТОВ «Колос» заплановано провести реконструкцію котельні під центр горіхоплідних культур.

Опубліковано в Політика

Соціальні стандарти, в межах яких надаються передбачені чинним законодавством пільги на оплату  житлово-комунальних послуг, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

В управлінні праці та соціального захисту населення РДА повідомляють, що з 1 січня 2018 року діють нові норми на постачання електричної енергії:

1) 70 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 190 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами, а також відсутнє централізоване постачання холодної води;

2) 100 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 220 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання холодної води, але відсутнє централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами;

3)  130 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 250 кВт для будинків, обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких відсутнє централізоване постачання гарячої води та газові водонагрівальні прилади.

Розрахунок, пов’язаний з наданням пільг, здійснюють підприємства-надавачі послуг. Розрахунок проводиться за календарний місяць, за діючими тарифами на підставі показників лічильника, отриманих підприємством від споживача, та з врахуванням даних про розмір пільг.

Нагадаємо, роз’яснення з питань нарахування платежів за користування житлово-комунальними послугами та розміру наданих пільг з їх оплати надають безпосередньо абонентські відділи підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку.

Опубліковано в Політика

Торік на сільські дороги з місцевого бюджету спрямували 400 тисяч гривень, ще 135 тисяч у співфінансуванні з районним бюджетом - на дороги загального користування місцевого значення. Про це повідомляють в Свидівоцькій  сільській раді.

Окрім того, на благоустрій сіл Свидівок та Сокирна  з місцевого бюджету спрямували  568020 грн та 157700 грн спрямували на освітлення вулиць  в селищі Сокирна. 

До слова, на понад 500 тисяч гривень виконало ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення по Свидівоцькій сільській раді ДП "Перемога Нова". Це крім того, що по соціальніій угоді на соціально-культурний розвиток села підприємство спрямувало більше 200 тисяч гривень. 

Опубліковано в Новини громад

Загальний обсяг сільського бюджету-2018 визначено у розмірі 4 млн 723 тис. грн, що на 382400 грн більше, аніж торік. Загалом власні доходи загального фонду становлять 3 млн 197,7 тис. грн (71% бюджету).

-         Бюджет складався з урахуванням першочергового забезпечення соціальних стандартів, - зауважує сільський голова Григорій Приходько. - Відтак, на утримання дошкільних навчальних закладів заплановано  2 млн 872,6 тис. грн, ще 150 тис грн із коштів спеціального фонду, будинку культури та клубу  - 427,4 тис. грн, сільських бібліотек – 163,8  тис. грн. Окрім того, передбачається фінансування  утримання фахівця із соціальної роботи – субвенція до районного бюджету становить 15,9 тис. грн.

З районного бюджету передбачається 1 млн 315,1 тис. грн трансфертів. Основна їхня частина – цільові субвенції на фінансування освіти - 982,6 тис. грн та 332,5 тис. грн на  культуру. 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31