У військовій частині 3061 Національної гвардії України, яка є підшевною  для Черкаського району, сьогодні відбулися урочистості з нагоди 17-річчя від дня її створення.  

«Іменинників» вітали владці Черкаського району та міста, а також колеги та командування Північного Київського територіального управління Національної гвардії України в зону відповідальності якого входить частина.   

Нагадаємо, нацгвардійці військової частини 3061 забезпечують організацію публічної безпеки та громадського правопорядку, охоронну діяльність,  приділяють значну увагу вогневій підготовці, підвищуючи свій бойовий вишкіл, а також інформаційно-просвітницькій діяльності та національно-патріотичному вихованню молоді.

-         З початку бойових дій на території нашої держави особовий склад військової частини неодноразово залучався до виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції, - зауважує командир військової частини підполковник Василь Селезень. – Ми стали свідками народження лицарів нового покоління. За особистий героїзм та самопожертву виявлені в ході проведення АТО, більшість військовослужбовців нагороджені державними нагородами.

Військовиків частини 3061 привітав голова районної ради Олексій Собко, зауваживши, що налагоджені партнерські взаємовідносини із військовими частинами, розміщеними на території Черкаського району, будуть підкріплені подальшою співпрацею.

-         Хочу подякувати вам та вашому керівництву за службу тут, на місці, а також захист нашої країни від ворога на її сході.  Також зазначу, що депутати Черкаського району прийняли районну програму підтримки військової частини і на найближчій сесії ми розглянемо питання фінансової допомоги їй, - зауважив він.

Разом з заступником голови районної адміністрації Петром Коренюком, він вручив почесні грамоти Черкасьої районної адміністрації та районної ради кращим нацгвардійцям.   

Заступник мера Черкас Геннадій Шевченко разом з вітаннями передав керівництву частини прапор міста Черкаси, а кращим нацгвардійцям - подяки, пам’ятні відзнаки та іменні годинники від міського голови за організацію на забезпечення на високому рівні правопорядку в місті Черкаси.

З вітальним словом до присутніх також звернувся військовий капелан отець Ігор, передавши в капличку, що стоїть на території частини, ікону Божої Матері, яка, за його словами, оберігатиме всіх та вселятиме мир і спокій в душі.

 

Опубліковано в Політика

Сьогодні стартував триденний візит представників релігійної общини ГО «Друзі України» з німецького міста Гота в Черкаський район. Його мета – визначення подальшої співпраці в напрямку реалізації проектів  енергоефективності, започаткованих торік адміністраціями Черкаського району та міста Гота, а також соціальної реабілітації осіб з інвалідністю.

Мортімера  Рюмкера та Дітріха Вольфарта з міста Гота, а також керівників Черкаського району – Анатолія Яріша та Олексія Собка вітали учасники ансамблю «Колорит» Червонослобідської музичної школи, руськополянської філії.

Представники обох сторін обмінялися взаємними новорічно-різдвяними вітаннями, а учасникам ансамблю вручили солодощі. 

Опубліковано в Політика

Одним із напрямків українсько-німецької співпраці в Черкаському районі визначили створення Центру соціальної реабілітації для людей з інвалідністю. Цей проект реалізують представники німецької релігійної організації «Друзі України» спільно з українською ГО «Добра звістка», яку очолює родина Перепелиць.  

Скористатися послугами Центру зможуть особи з інвалідністю, які проживають в місті Черкаси, а також жителі Черкаського району.

-         Ніні в Україні ще недостатньо зроблено для інтеграції в суспільство людей з обмеженими фізичними можливостями, тож створення подібного Центру – це один крок в цьому напрямі, а також в поглиблені нашої співпраці, - зауважив голова ГО «Друзі України» Дітріх Вольфарт під час зустрічі з керівництвом Черкаського району.

Фінансуватиметься цей проект коштом німецької релігійної общини. Приміщення, яке планують переобладнати під Центр, знаходиться в місті Черкаси. Від владців Черкаського району представники німецького міста Гота просять сприяння в організації логістики для людей з інвалідністю з населених пунктів Черкаського району.

Опубліковано в Політика

Фахівці районної адміністрації, Агенції регіонального розвитку разом із партнерами німецького міста Гота працюють над проектом енергоефективності у населених пунктах Черкаського району.

Нагадаємо, домовленості щодо співпраці були досягнуті торік під час офіційного візиту німецької делегації з району та міста Гота в Черкаський район.  Тож попереду навчання, обмін досвідом, і власне, реалізація енергозберігаючих заходів. І перші результати очікують вже впродовж цього року.

Для Черкаського району, зазначають владники, питання впровадження сучасних технологій в енергетиці нині надважливе.

-         Торік стояло питання визначити відповідальну особу, яка займатиметься розробкою енергостратегії району, - зауважив голова адміністрації Анатолій Яріш. – Нині маємо професіонала в цій справі обласного рівня. Це енергоаудитор Агенції регіонального розвитку Антон Нємєц. Наразі ми готуємо пропозиції до проекту енергоефективності в Черкаському районі, тому всі поради, діалоги та обговорення в цьому напрямку з німецькими партнерам для нас важливі та актуальні.

Тож найближчим часом фахівці складуть план сталого розвитку, який презентують міжнародним організаціям. Німецькі партнери зазначають, що зацікавлені у такому співробітництві, адже для них важливо, аби Україна інтегрувалася в Європу, де концепт впровадження енергоефективних заходів, збереження довкілля, застосування відновлювальних джерел енергії є базовим у розвитку. Відтак, адміністрація міста Гота найближчим часом готова зустрітися з делегацією управлінців Черкаського району, аби вже детально обговорити всі пункти спільного проекту.

-         Комплексний підхід впровадження системи енергоефективності у Черкаському районі надасть змогу не тільки заощаджувати чималі кошти при оплаті за енергоносії, а й допоможе створити комфортні умови для жителів району, адже енергозберігаючі технології застосовуватимуть в різних сферах, – зауважив голова районної ради Олексій Собко.

Наталія Усенко

Опубліковано в Політика

Спеціалізоване комунальне господарство «Райліс» розкинулося на 6 тис. га в межах 23 сільських рад Черкаського району. Здебільшого це хвойні насадження, де переважає «сосна звичайна». Можна зустріти кабана, лисицю, косулю чи зайця. Порядкує в цьому лісовому царстві невеликий колектив із 46 осіб на чолі з директором Станіславом Шведом. Допомагає йому заступник Анатолій Ситник. Окрім того, у штаті підприємства є інженери, лісова та пожежна охорони. Остання складається з двох бригад і оснащена двома пожежними автомобілями. «Сільські обрії» поцікавилися, чим живе підприємство, яким видався минулий рік та планами на майбутнє.

Про мрії дитинства та вільний час

Хоч підприємство забирає майже весь вільний час, Станіслав Швед, який керує три роки, про це не шкодує. Адже ліс – його дитяча мрія. Практично всі його спогади з дитинства пов’язані з лісом - змалку йому подобалося саджати та доглядати за деревами, хоча родина живе у приватній будівлі, має лише невеликий садок, бо займатися ним немає часу. «Потрібно займатися чимось одним – займаємося лісом», – каже він. Тож і освіту має відповідну – спочатку закінчив Лубенський лісотехнічний коледж, а потім – Київський національний аграрний університет за спеціальністю «Лісове господарство».

– Працювати у вільний час доводиться, бо потрібно об’їхати лісові масиви, проконтролювати, чи не було самовільних рубок, чи не виникла десь пожежа, – розповідає Станіслав Іванович.

 «Передноворічний» грудень провели у лісі

На запитання, чи трапляються на ввіреній підприємству території «самовільні вирубки дерев» (простіше кажучи, крадіжки), лісовий керманич посміхається:

– Спроби – бувають! А вирубки – ні, бо у нас належним чином налагоджена охорона. Наприклад, напередодні новорічних свят наказом по підприємству було створено дві мобільні групи, які курсували на найбільш потенційно небезпечних ділянках у межах населених пунктів, де ростуть лісові культури. Загалом на варті збереження лісових красунь разом із нами чатувало до двадцяти осіб. Безпосередньо Новий рік ми зустріли вдома, але з початку грудня – в лісі.

Є насадження, куди 20 років з рубкою не заходили

Розповідаючи про плани на цей рік, Станіслав Швед окреслює головні завдання, що ставить перед собою підприємство: зберегти «стиглий», практично столітній, ліс та провести рубки догляду на ділянках, де ліс перегущений – це понад 150 га. У цьому напрямку працюватимуть посилено, бо частину вже зробили, але ще залишилися ділянки, де робота з перегущеннями взагалі не проводилася, – туди по 20 років ніхто з рубкою не заходив.

– Вибірково санітарні рубки спланувати не можемо, це залежить не від нас. На підприємстві будуть проводитися рубки головного користування, розрахункова лісосіка котрих становить 3 тис. кубічних метрів деревини. – говорить Станіслав Іванович.

У лісі – як на городі

Щоб ліс почувався добре, а ми отримували максимальну насолоду від перебування на природі, за насадженнями спеціально доглядають. У СКП «Райліс» користуються загальносвітовою системою, яка бере початок ще з сивої давнини та беззаперечно виправдала себе.

– Догляд за лісом - це, перш за все, рубки догляду. Кожна з них має свою ціль – освітлення, прочищення, прорідження та прохідні рубки, - розповідає Станіслав Швед . – Це як на городі: гарна господиня завжди знає, коли треба прополоти моркву чи буряк, а коли прорідити. Так, торік рубки догляду провели на 130 га, прорідження – на 36 га, виконали на 103 га прохідні, посадили молодий ліс на площі 40 га.

Також підприємство підтримує та створює протипожежні розриви – мінералізовані смуги. Торік таких створили 190 км. Механізм цієї роботи досить простий: спеціальний лісовий плуг розвалює дерн на обидва боки, заглиблюючись до піску. Це дозволяє ефективно зупиняти пожежі, бо коли вогонь доходить до цього бар’єра, зазвичай, далі не розповсюджується.

Торік мало не згорів автомобіль пожежників

Згадуючи минулий рік, директор «Райлісу» зауважує, що він був «дуже важкий щодо пожежної небезпеки».

Увесь час доводилося боротися з лісовими пожежами, оглядати території. За пожежонебезпечний період сталося 32 випадки лісових пожеж. Усі загоряння ліквідовували негайно та застосовували протипожежні заходи на ділянках навколо.

– Був випадок, коли через сильне задимлення мало не постраждав наш автомобіль, але його вчасно витягли. В першу чергу, звичайно, подбали про людей. Причина ж загорянь здебільшого банальна – недбалість, – каже Станіслав Швед. – Люди йдуть до лісу за грибами, на відпочинок, кидають сміття, недопалки, не дотримуються правил безпеки, розпалюючи багаття. От і все – чергова пожежа забезпечена.

Окрім того, шкоди завдав і буревій, що пронісся 1 липня. Підприємство добряче зачепило. Аби не допустити розповсюдження шкідників, у найкоротші строки ліквідували його наслідки.

Стихійні смітники, спільні суботники та виїзди зі школярами

Ще одна причина пожеж – стихійні сміттєзвалища. Великих, які за роки «приросли» до території СКП «Райліс», два. Невеликі ж є в межах практично кожної сільради. Борються з ними, організовуючи спільні з працівниками Черкаської райради та сільрадами суботники. Найбільше допомагають сільські голови Мошнівської та Софіївської сільрад.

– Ми перегородили заїзди, встановили таблички й стало дещо легше, – констатує Станіслав Іванович. – Проводимо спільні заходи зі школами – залучаємо учнів до посадки лісових культур. Потім організовуємо кашу, юшку, найкращим вручаємо подарунки. Особливо полюбляють саджати дерева тубільцівські та хацьківські школярі.

 «Ялинка баби Яги та інші експерименти природи»

Як і в кожному лісі, на території «Райлісу», є своя природна цікавинка.

– Є у нас дерево, яке немов зійшло з малюнків казки про бабу Ягу – сосна, що росте на одній із ділянок в канівському напрямку. Вона дуже приземиста, курчава, висока, але всі її гілки «пішли» вниз, – ділиться Станіслав Швед. – Окрім того, з одного кореня «виходять» два стовбури. Під казковою ялинкою всім підприємством можна сісти за один стіл. Хочемо за можливості створити тут невеличкий рекреаційний пункт.

І це не єдиний випадок «експериментів» природи. Біля Тубільців засадили ділянку «жолудем», але рік видався несприятливим і він не прийнявся. А біля ділянки знаходиться «стіна» соснового лісу, вітер переважно дув у бік нарізаних борозн. Шишки порозкривалися і насіння засіялося саме собою. І ось замість дубів вже стоять ідеально рівні рядочки сосен. Цьогоріч в планах поексперементувати й виділити невеличку площу, щоб уже штучно повторити цей досвід.

 Як кабан до людей вибіг

«Я працював ще в ДП «Черкаське лісове господарство», майстром лісозаготівель. Ми розробляли рубку головного користування у Свидівському лісництві. Аж раптом на лісосіку вибіг великий дикий кабан. Люди поховалися, хто куди. Зрештою звірина пішла з лісосіки. Після цього прибігли до нас єгері, попитати, чи ми не бачили кабана. З’ясувалося, що його привезли десь із Вінничини, він втік зі звірогосподарства – прорвав огорожу і прибіг до людей. Кабана так і не знайшли», – розповів директор підприємства.

Екскурсії для співробітників

Не забувають і про колектив: пенсіонерів, які вийшли на пенсію з підприємства, вітають у переддень працівника лісового господарства, запрошують на святкування, готують невеличкі «соцпакети». Окрім того, знаходять час і проводять екскурсії для працівників, зокрема, вже їздили до Чигирина та відвідали музей у Корсуні.

Робота в лісі – не сірі будні

Наприкінці розмови запитую директора «Райлісу», чи не набридає йому робота в лісі, яка інколи схожа на сірі монотонні будні.

– Чому «сірі будні», якщо від роботи ти отримуєш моральне задоволення і бачиш її результати? – відповідає він. – Коли в минулому – перегущені насадження, пройдені рубками догляду. Тим більше приємно, що це робота всього колективу, який доклав багато зусиль, аби лісонасадження стали такими, як має бути.

Спілкувалась Ілона Левченко

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Січень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31