Чистим зерном сійте поле, та вродить хліб, як море

Неділя, 21 лютого 2016 11:03

 

 

 

Як аграрії Черкаського району готуються до весни, дізнавалися наші кореспонденти.


Сільське господарство – основна галузь економіки Черкаського району. Одним із провідних напрямків спеціалізації агропромислового комплексу є рослинництво, де переважає виробництво зернових та технічних культур.


Попри труднощі, аграрії переконують, що комплекс весняно-польових робіт проведуть, як завжди, вчасно.


ПЛОЩА ДЛЯ СІВБИ


Під урожай 2016 року сільгосппідприємствами буде засіяно 31 тис. га землі, що становить таку ж площу, як і торік. Передпосівну підготовку ґрунту проведено з осені, навесні її продовжать.

ПІДГОТОВКА ТЕХНІКИ

У поле планують вивести 235 тракторів, 72 плуги, 91 культиватор, 92 сівалки. Зі слів керівників сільськогосподарських підприємств, матеріально-технічна база господарств дозволяє підготувати наявну техніку до роботи на 100%.
– До сучасної техніки варто ставитися бережно й уважно. Тоді вона служитиме довго, – переконаний головний інженер СТОВ «Зоря» Микола Онищенко.

ЩО ГОВОРЯТЬ У РАЙОНІ?

Директор ТОВ «Агростарт» Тетяна Бас каже, що підприємство цілком готове до початку весняно-польових робіт. Трактори вийдуть у поле, як тільки дозволять погодні умови. Ґрунт підготували з осені, весною проходить культивація. До обробки земель залучено техніку як імпортну, так і вітчизняну, що зараз готова на 90%. Насіння й засоби захисту рослин уже на складі.

У СТОВ «Іскра» кажуть, що підготовка до весни проходить активно. Наразі триває ремонт техніки, вже проплачені мінеральні добрива (на склад надійшло 40 тонн, очікують решту). Насінням повністю забезпечені. Засоби захисту рослин наявні на 100%.

ПОДАТОК – НЕ ВСЯ ПРОБЛЕМА

Більшість керівників сільськогосподарських підприємств стверджують, що проблем у підготовці до весняно-польових робіт немає й підприємства зможуть вчасно їх провести, гарантуючи продовольчу безпеку району на 2016-2017 маркетинговий рік. Зміни в податковій системі не створили значних перешкод для сільського господарства. Більшість керівників вважають їх формальними, оскільки правила оподаткування сільськогосподарських товаровиробників майже не змінилися.

Анатолій Маринчак, депутат районної ради:
Згідно з новим Податковим кодексом, у 2016 році виробники молока та утримувачі великої рогатої худоби відраховуватимуть до бюджету 20% ПДВ, сільгосптоваровиробники, які працюють із зерновими та технічними культурами – 85% ПДВ, усі інші – 50%. А з 2017 року аграрії будуть повністю переведені на загальний режим оподаткування. Будемо відвертими до кінця – скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ негативно вплине, насамперед, на середніх та малих сільгоспвиробників. Але не значить, що стане кроком до їх фактичного знищення. Аграрії вийдуть у поле, тваринники збережуть поголів’я, бо орати, сіяти, збирати врожай для них – це не просто робота, а частина їхнього життя. А роботу цю, до речі, краще за них ніхто не зробить.

 

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30