Недбайливим господарникам загрожує кримінальна відповідальність

Середа, 06 липня 2016 15:25

У розпалі літо. Температура повітря перевищує 30 С. Процеси випаровування з поверхні ґрунту активізувалися і призводять до його висушування. Унаслідок цього виникає чимало пожеж. На сьогоднішній день у районі вже сталася 41 пожежа. Матеріальні збитки – близько 10 мільйонів гривень. Загинуло 3 особи, травмовано – двоє. Пошкоджено 6 будівель та 8 одиниць автотехніки.

Не за горами жнива. У таку спеку слід бути особливо обережними під час проведення польових робіт на сільськогосподарських угіддях.

-         Збирання врожаю ми тримаємо на контролі кожного року. Сьогодні в області сформовано 79 пожежних команд, чотири з яких діє в районі. Вони добре забезпечені пожежною технікою, але проблем в їхній діяльності не бракує. На жаль, ми маємо обмежений бюджет, аби сформувати місцеві пожежні команди. Нині на чергування заступає по одній людині. Цього недостатньо, щоб ефективно виконувати задачі, які ставляться для пожежних команд, - каже начальник Черкаського міськрайонного відділу управління ДСНС у Черкаській області Андрій Хижняк.

Зараз ми на межі утворення об’єднаних територіальних громад. З їх виникненням з’являється шанс покращити ситуацію. Існують цільові програми розвитку цивільного захисту, що дають можливість створювати місцеві пожежні команди в сільській місцевості. Тоді рятувальникам не доведеться долати великі відстані, поспішаючи на чергову пожежу, і вони зможуть вчасно її загасити.

-         Наразі ми активно працюємо з Білозірською об’єднаною територальною громадою, щоб створити там таку команду, - додає Андрій Анатолійович.

Ще одна проблема постає з того, що дуже часто у господарствах замість того, аби належним чином прибрати післяжнивні залишки, їх спалюють просто на місці. Це нерідко призводить до пожежі. У таких випадках телефонуйте 101. Відтепер така недбалість буде каратися порушенням кримінальної справи. Найближчим часом відбудуться «кущові» рейдові перевірки за участю представників Черкаської РДА та Черкаського МРВ управління ДСНС у Черкаській області. Варто зазначити, що на сьогодні на «відмінно» дотримуються правил протипожежної безпеки під час жнив у Яснозір’ї та Білозір’ї. Найбільш проблемною є ситуація в Чорнявці та Дубііївці.

Юлія Савченко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31