Заборона вирубки черкаського лісу загрожує вимиранням

П'ятниця, 27 травня 2016 13:27

На Черкащині гниють вікові сосни. Нещодавня заборона вирубки лісів може спричинити зараження хворобою здорових дерев, що призведе до їх загибелі.

У Черкаськогму лісгоспі тисячі сосен підлягають санітарній вирубці. Проте вони знаходяться у природозаповідній зоні і рубати їх зась.

- Гниття спричиняє австралійська омела, яка заражає дерево. Під корою заводяться жучки, які поїдають деревину. Таке дерево не придатне для подальшої переробки, а залишаючись у лісі є загрозою як для людського життя, так і для інших дерев, - пояснює ситуацію директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

Наразі з 24 гектарів лісу на Черкащині 4 гектари є заражені. Вітер і птахи швидко розносять хворобу на сусідні здорові дерева. Тож санітарна вирубка на таких ділянках просто необхідна. Та для отримання дозволу на таку і раніше забирало чимало часу. Теперішня заборона вирубки може обернутися для черкаського лісу загрозою зникнення.

Винищення лісів давно стало проблемою суспільства усього світу, тому й питання заборони є одним із основних, щодо збереження природніх ресурсів. Екологи наголошують, що вирубавши одне дерево, слід посадити два, вирізавши гектар - посадити десять. Та йдеться про здорові дерева, які використовують як сировину для виробництва.

Днями Міністр екології і природніх ресурсів Остап Семерак підписав наказ про призупинення вирубки лісів, що знаходяться у межах заповідників та національних природніх парків, що належать до сфери управління Мінприроди.

-До того часу, поки Кабінет міністрів не внесе змін до санітарних правил в лісах України, жодне дерево не може бути знищене, - написав міністр на своїй сторінці у Facebook.

- Сьогодні ліс виконує не тільки екологічну функцію, а й економічну – це робочі місця, податки та деревина. Тим більше говоримо про енергозбереження та відновлення ресурсів – ми сьогодні зібрали врожай, який садили до нас і в свою чергу вже заклали такі ж ліси для майбутніх поколінь, - каже Олександр Дзюбенко, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

Кабмін же у свою чергу взагалі заборонив будь-яку вирубку лісу. Та черкаський ліс має свою особливу проблему, на яку слід звернути увагу і знайти правильне рішення для збереження унікального "Соснового бору".

Наталія Міщенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31