Держава відшкодує господарникам району до 50% від вартості худоби

Понеділок, 28 березня 2016 10:17

Вартість закупленої господарями із жовтня попереднього року до жовтня цього року худоби частково відшкодовують з державного бюджету на безповоротній основі. Розмір відшкодування сягає до 50 % ціни тварин. Охочих скористатися пропозицією в районі шукали наші кореспонденти.

 Для отримання часткового відшкодування потрібно підготувати такі документи:

– заявку (у двох примірниках);

– довідку про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів;

– довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком та засвідчені підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання копії відповідних платіжних документів;

– акт про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором (крім тварин, що були ввезені у режимі імпорту);

– копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) (на останню звітну дату на момент подання документів);

– виданий у встановленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;

– копії племінних свідоцтв (сертифікатів) або сертифікатів племінних (генетичних) ресурсів, засвідчені підписом керівника, скріпленим печаткою (за наявності) суб’єкта господарювання.

Повернення коштів відбуватиметься згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва.

Сергій Литвин, керівник фермерського господарства «Ліван-Агро»:

– Кажуть, за корів повертатимуть 12 тис. грн за одну голову, за свиней – 2,4 тис. грн, за овець – 2 тис. грн. Однак отримати відшкодування можна за умови, що самиці походять та закуплені із стада, що має середній надій на корову від 6000 кілограмів молока від однієї корови за минулий рік за даними звіту про стан тваринництва. Думаю, що охочих скористатися цією пропозицією знайдеться небагато, оскільки потрібно підготувати цілу купу документів і зробити великі розрахунки, що для села фактично неможливо. Стан тваринництва у господарствах проаналізувати дуже важко. Я не хочу сказати, що оформити ці відшкодування для господарства неможливо. Все реально, проте складно. Думаю, ніяких фінансів на цю справу не закладено, це просто, скажемо так, «показова» постанова, і насправді нею мало хто скористається, враховуючи перелік документів та вимоги до їх оформлення.

Анатолій Маринчак, депутат районної ради:

–              Відшкодування затрачених коштів – це добре, аби тільки було доступно для всіх сільськогосподарських товариств. Зазвичай, такі державні програми реалізуються серед верхівки, а звичайні господарства не мають змоги ними скористатися. Ідея хороша, але беруть сумніви, що її буде реалізовано.

Володимир Шварцман, директор ТОВ «Черлис»:

–              Безперечно, це було б правильно – компенсувати господарствам витрати на худобу, оскільки молоковиробництво не є особливо прибутковим, але розраховувати на це відшкодування я б не став. Держава повинна робити компенсації. А враховуючи те, що такі програми рідко реалізуються, я б не наважився брати в них участь.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31