Настав час господарників, які уміють грамотно розпоряджатися ресурсами

Середа, 09 березня 2016 12:25

 

 

 

Їх можна назвати бізнесменами у селі нової формації. Їхня мотивація – сільське господарство найбільш стійке до криз і село може міцно стояти на ногах, маючи великий потенціал нашої землі, працьовитих українських людей, а ще доступ до нових технологій. 59-річний Сергій з Києва переконаний, що сукупність цих факторів дає можливість будувати потужний аграрний бізнес. Єдиний мінус – це не дешеве задоволення.


- На сьогодні потенціал нашого сільського господарства більший і потужніший, ніж у Європі. По-перше – родюча українська земля. Друге – масиви площ із застосуванням масового виробництва (тобто техніка з набором «правильних агрегатів»). А ще комунікація, спілкування й обмін досвідом між самими господарниками, - переконаний Сергій.


Це він каже зараз, а коли вперше оглядав орендовані поля, ставало страшно – як все проконтролювати. Вже були вкладені гроші в нову техніку, нових людей набрав після співбесіди. Все було б нічого, аби не одне але – фірма в місті, а поля за ним. Добиратися щодня, аби контролювати дотримання технологічних процесів – затратно.


- Вже перший рік роботи показав ряд проблем: площа, яку орендував, не відповідала реально оброблюваній, роботи в полі виконувалися не якісно, агрономи приховували деякі проблеми на полях, крім того, не бачив, але розрахунки свідчили про крадіжку паливо-мастильних матеріалів. Ці «динозаврські» звички потрібно було викорінювати, - зізнається господарник.
- Для того, щоб стати конкурентними, треба взяти таку модель економіки сільського господарства, де є прибуткові інвестиції, які працюють, є гроші як оборотний капітал (посівний матеріал, дизель, міндобрива), є основний капітал (ферми, елеватори і т.д.) ну і такі інші фактори. Головне – щоб вдалося витримувати повний технологічний цикл. А для цього потрібно підвищувати ефективність аграрного господарства та запроваджувати нові технології.


Автоматизацію процесів в агросекторі вирішив розпочати із впровадження системи web-моніторингу «Агроконтроль», що займається підвищенням ефективності сільськогосподарських підприємств.


Вже через місяць після впровадження системи онлайн-контролю Сергій побачив реальний результат. У будь-який час зі свого кабінету він міг оглянути мапу орендованих полів, де бачив повну картину робіт в полі. Це, зокрема, де знаходиться чи куди рухається техніка (причому ці дані зберігаються протягом року), розрахунок обробленої площі та повторних проїздів у полі, відстежував стан полів та посівів, отримував інформацію про урожайність з аналізом полів, де її рівень був найнижчим, онлайн фіксував простої техніки, її заправлення, загальні витрати палива та витрати на 1 га оброблюваної площі, контролював навіть рівень пального в баці, ідентифікував причепне обладнання на техніці та ін. Звичайно, нові технології стали тримати в тонусі працівників. Відсіялися ті, хто не умів працювати по совісті, хто залишився – отримав підвищення до заробітної плати.


- Сучасне землеробство вимагає оперативної реєстрації факту. Наприклад, оперативна реєстрація реальних строків виконання робіт, реальної кількості внесених добрив. Система повноцінно малює якість обробки поля, враховуючи обмеження по максимальній технологічній швидкості операції. Якщо швидкість перевищена, то система бере порушення на облік. Суттєвий ефект дав облік палива, адже паливо-мастильні матеріали крадуть на всіх етапах: на заправках, з бензовозів, при заправленні польової техніки. Вже за півроку експлуатації системи дали 25 % економії паливо-мастильних матеріалів, на 20% були знижені витрати на амортизацію, на 20 % було зменшено пробіг транспорту та його простої. Я хотів бачити конкретну роботу, за яку готовий був платити гідну заробітну плату. Із впровадженням системи web-моніторингу «Агроконтроль» я це отримав, - зізнається Сергій.

агроконтроль

агроконтроль агроконтроль

Для консультацій чи впровадження звертайтесь за тел: +380676905826
                                                                                                            +380933508388                                                                                                
                                                                                                            www.agrocontrol.net

                                                                                                            

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30