Пропонують заборонити забивати худобу вдома

Вівторок, 03 жовтня 2017 16:21

Заборона стосуватиметься лише подвірного забою худоби для подальшої реалізації на агропродовольчих ринках,  в торгівельні мережі чи заклади харчування. Для власного споживання норма не поширюватиметься. Про це під час наради із сільськими головами повідомив представник Управління Держпродспоживслужби в Черкаському районі Павло Семушин.

Нагадаємо, раніше ця норма відтерміновувалася до 2025 року, але через поширення фактів африканської чуми та втрату контролю над проведенням забоїв худоби на реалізацію під час наради з питань посилення державного ветеринарно-санітарного контролю, яка відбулася у вересні при Держпродспоживслужбі, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував вивчити питання можливості заборони подвірного забою тварин, що утримують в особистих селянських господарствах населення для подальшої реалізації.

-         Є державно-санітарні вимоги до забійних підприємств. Контроль на такому підприємстві здійснюватиме ветеринарний лікар. Він проведе дозабійний клінічний огляд цієї тварини, буде присутнім в процесі забою і проведе ветеринарно-санітарну експертизу, апотім видасть офіційний документ, завдяки якому можна буде здійснювати торгівлю продукцією, - пояснює Павло Семушин. -  Чому цього не можна здійснити на території приватного домоволодіння? Бо, по-перше, там немає санітарних умов, аби отримати безпечну продукцію в санітарно-ветеринарному відношенні. Другий аспект - офіційна бойня матиме договір з підприємством на утилізацію відходів забою. Не буде відкриттям, якщо скажу, що на сьогодні відходи  захоронюються або на території двору, або в лісосмугах. Це величезна проблема. Тому принципова позиція Держпродспоживслужби – заборонити подвірний забій тварин для подальшої реалізації.

До слова, офіційних забійних цехів на території Черкаського району немає. Є лише в місті Черкаси.

-         Натомість є реальна можливість жителям громад об’єднатися в кооператив, метою якого буде створення власного забійного цеху. Для цього, до речі, держава спрямовує дотації, - зауважив заступник голови адміністрації Петро Коренюк.

Після обговорення більшість сільських голів підтримали ініціативу Держпродспоживслужби щодо можливості проведення забою худоби виключно на бойнях, що знаходяться під державним ветеринарним контролем. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31