«Хлібороб за професією – благодійник за покликанням»

П'ятниця, 15 вересня 2017 15:00

Він знаний в області, районі і рідній Україні,

Він допоможе ветерану праці і малій дитині,

Бо прізвище його від слова «дар»,

Це голова «Зорі», наш справжній хлібодар…

Антоніна ПОНОМАРЕНКО

Коли мова заходить про найбільш альтруїстичне явище громадської відповідальності – меценатську діяльність, на думку спадають прізвища благодійників минулого. Терещенки, Ханенки, Харитоненки, Семеренки, Тарновські – представники цих династій золотими літерами вписали свої імена в історію української благодійності. За їх кошти будувалися школи та гімназії, відкривалися притулки та зводилися лікарні. Вони дарували музеям власні колекції, рятували від голодної смерті бідняків, фінансували діяльність вітчизняних митців та вчених.

На щастя, й сьогодення непозбавлене справжніх філантропів. Серед сучасної плеяди добродійників не можна не згадати директора СТОВ «Зоря», депутата районної ради Івана Дарієнка.

ЛЮДИНА СПРАВИ

– Чоловік з великої літери. Без його активної участі не обходиться  вирішення жодної місцевої проблеми, – розповідає голова Руськополянської сільської ради Олег Гриценко. – Протягом двох років моєї каденції Іван Йосипович допоміг розв’язати величезну кількість  важливих задач. Навіть перелічити їх усі – неможливо. Серед останніх - варто відзначити придбання за його власний кошт легкового та вантажного автомобілів для КГ «Поляна», безоплатний ремонт службової техніки, фінансування робіт з відновлення пожежного депо та ремонт стадіону, купівлю музичних інструментів для будинку культури та спортивної форми для юнацької футбольної команди. Окрім того, він регулярно допомагає багатодітним, малозабезпеченим, нужденним і людям з особливими потребами. Не можна не згадати підтримку нашого мецената в питанні ремонту доріг. Ви знаєте в якому стані вони перебувають. Якщо автошляхи державного значення поступово отримують необхідний ремонт, то з відновленням місцевих доріг все значно складніше. Їх обслуговування болісним тягарем лягає на сільський бюджет. Тому, без перебільшення скажу, що ми всі вдячні долі за такого мецената, як Іван Йосипович. Завдяки його фінансовій допомозі, на сільських дорогах поступовими, але впевненими кроками, ліквідовується ямковість. Цьогоріч на ремонт наших шляхів благодійник надав 220 тисяч гривень. Таку ж суму ми отримали від нього торік.

Та не єдиними дорогами живе село. Школярі і дошкільнята не обділені увагою Івана Дарієнка. За ініціативи й фінансової підтримки мецената, у Руській Поляні започатковано присудження стипендій обдарованим учням. По 650 гривень щомісяця протягом року отримують двоє найуспішніших школярів з кожної загальноосвітньої школи села. Окрім того, необхідна допомога надається й на ремонт навчальних приміщень.

– Завдяки Івану Йосиповичу в нашій школі замінили вікна, відкрили «Народознавчу кімнату», встановили сучасну мультимедійну техніку та придбали музичне обладнання. Ремонт класів і вестибюлю теж за рахунок господарства. Запроваджені  стипендії мотивують школярів краще вчитися. Та матеріальні винагороди не лише учнівський привілей. В такий же спосіб благодійник відзначає креативних педагогів, – повідомляє директор Руськополянської ЗОШ № 2 Людмила Ткаченко. - Підтримка юних спортсменів, організація поїздок учнів на наукові конференції, обладнання музейних кімнат – теж не пройшли повз увагу мецената.

– Кімната «Бойової слави», – окраса нашої школи, – розповідає вчителька історії Руськополянської ЗОШ № 1Антоніна Пономаренко. – Тут презентована експозиція фотографій та листів, що стосуються історії Другої світової війни та воєнних років у Руській Поляні. Приміщення під музей обладнали стараннями Івана Дарієнка. А взагалі, навіть не пригадаєш усього, чим допоміг нам цей благодійник. Він – безвідмовна людина. Завдяки Івану Йосиповичу цьогоріч оновили комп’ютерну техніку, обладнали кабінет хімії, замінили навчальні дошки та парти. Він спонсорує поїздки дітей на обласні та всеукраїнські заходи, підтримує абітурієнтів під час вступу до вишів, фінансує публікації руськополянських авторів. Нашу школу освітлюють енергозберігаючі лампи, а у вбиральнях встановлена якісна сантехніка – здогадайтесь, чия заслуга?

Слова глибокої вдячності висловлюють місцевому добродійнику працівники дошкільних навчальних закладів. Заходам, спрямованим на утеплення та ремонт садочків, матеріальне оснащення приміщень, Іван Дарієнко приділяє особливу увагу.

– Він, як ніхто інший, дбає про комфорт малят. Завдяки Івану Йосиповичу в дитсадку замінили вікна, зробили гарний ремонт, придбали у кухню морозильну камеру. На свята дітлахи завжди отримують іграшки, солодощі та цінні подарунки, – каже завідувачка ДНЗ «Берізка» Алла Фіалковська. – В свій час будівлю закладу безкоштовно передали на баланс сільської ради від СТОВ «Зоря». Сьогодні навіть неможливо уявити життя без підтримки нашого благодійника.

Про велике серце Івана Дарієнка знають не лише односельці. Так, у Дубіївці меценат  опікується дорогами, школою і садочком. Підтримує розвиток спорту – забезпечує дітей спортивною формою та необхідним інвентарем. Коштами і продовольством допомагає пільговим категоріям населення.

ТРУДІВНИК, МЕЦЕНАТ, НАСТАВНИК

Все свідоме життя Іван Дарієнко присвятив сільському господарству і понад три десятиліття його доля нерозривно пов’язана з землею. Багато зернят доброти та людяності висаджено за цей час. Багато щедрих врожаїв зібрано – Івана Йосиповича глибоко поважають працівники, земляки та колеги-депутати. Про його доброчинність знають далеко за межами Черкащини.

23 серпня меценат отримав Президентську відзнаку «За гуманітарну допомогу у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, здійснення волонтерської діяльності в районі проведення АТО». На підтримку підрозділу Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби ім. генерал-майора Ігоря Момота Дарієнко спрямував понад 1 мільйон гривень.

Для багатьох жителів Руської Поляни Іван Дарієнко не лише знаний благодійник та самовідданий трудівник, але й наставник, приклад для наслідування.

– Вже давно знайома з Іваном Йосиповичем. За весь час він жодного разу не відмовив мені в допомозі, в тому числі, підтримував мудрими порадами. Вважаю цю людину своїм життєвим вчителем, – зізнається Людмила Ткаченко.

Здається, не залишилося такої сфери, до вирішення проблем котрої не долучився б меценат.

– Починаючи з ремонту доріг та об’єктів соціальної сфери і закінчуючи благоустроєм сільських вулиць – благодійник встигає все і громада щиро вдячна йому за це, – зазначає Олег Гриценко. – У нас надзвичайно продуктивна співпраця з Іваном Йосиповичем та його сином Миколою Івановичем. На них я можу розраховувати у вирішенні будь-якого питання.

Всупереч твердженням циніків, добрі справи завжди повертаються добром. Вдячні жителі громади присвятили життєпису героя окремий твір. Біографічна розповідь, написана Антоніною Пономаренко, була відібрана для участі в програмі щорічної обласної конференції «Залізнякові читання».

Заголовок твору «Хлібороб за професією – благодійник за покликанням» якнайкраще характеризує мецената.

– Іван Йосипович спрямовує левову частку власних сил та можливостей на допомогу людям. І головне – робить це за покликом серця, – запевняє Антоніна Вікторівна. – Знаю, він негативно ставиться до піару, але цей біографічний твір створено на вимогу вдячних жителів громади. Ми всі переконані, що про доброчинність нашого «благодійника за покликанням» має дізнатися широкий загал.

Ось так, поряд з нами, живуть особистості, які, здавалося б, лишилися на сторінках історичної літератури. Сучасне меценатство твориться руками наших земляків. І про одного з них колись напишуть книгу, так само, як пишуть про добрі діяння родини Терещенків. Адже Іван Дарієнко – гідний продовжувач їх справи.

Артем Яковлєв

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29