Коли податки на благо громади…

Понеділок, 22 лютого 2016 19:43

 

 

 

Тоді селяни мають роботу та достойну оплату праці, їхні діти в дитячих садках харчуються безкоштовно, а школярі навчаються в теплих класах, взимку – розчищені вулиці, а влітку молоді є де відпочити.

В умовах децентралізації, коли громади отримають повноваження на прийняття важливих рішень, у Будищі переконані, що все буде добре. Адже в селі діє підприємство ДП «Перемога Нова», яке не тільки наповнює бюджет, а й бере на себе відповідальність за соціальну сферу.

Птахофабрика провадить свою діяльність на території населеного пункту з 1972 року. А з 1999 року – в оновленому, модернізованому вигляді у межах компанії «Миронівський хлібопродукт», завдяки чому громаді вдалося втілити кількадесят соціальних проектів. Що робити спочатку – вирішують депутати сільської ради.

– Торік у школі ми змогли зробити водогін і каналізацію, повністю замінили старі вікна, встановили нові двері на центральному та «чорному» входах, що забезпечило економію на опаленні. Подібні енергоощадні заходи провели в обох дошкільних навчальних закладах, амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Будищі та Лозівоцькому ФАПі, – розповідає будищенський сільський голова Григорій Приходько. – До речі, в амбулаторії виконано низку ремонтних робіт, зокрема прибудовано санвузол.

У відділі освіти кажуть, що загалом торік у загальноосвітніх та дошкільних установах району за рахунок різних джерел фінансування замінили 384 вікна. Третина з них – спонсорські кошти ДП «Перемога Нова».

Боротьба зі стихійною торгівлею в селі теж успішно ведеться завдяки птахофабриці – у центрі Будища жителі села вже торгують овочами у двох облаштованих павільйонах.

– Затверджуючи цьогоріч програму соціально-економічного розвитку села, депутати обрали інші напрямки, які потребували капіталовкладень, тим більше, що підприємство зголосилося і надалі опікуватися соціальними закладами, – продовжує сільський голова. – Відтак, плануємо відремонтувати дах у загальноосвітній школі, фасад будинку культури в Будищі та замінити вікна в сільському клубі Лозівки. Окрім того, існує нагальне питання будівництва нового кладовища, неподалік від старого.

Та найбільший сюрприз, напевне, стосувався молодих батьків. Відтепер їхні діти безкоштовно харчуватимуться в дитячих садках, що при нинішніх цінах значно зекономить бюджет не однієї будищенської родини.

– Приходить час людей, які у своїх громадах мають вирішувати, де відремонтувати дороги. Що робити: технічно оснащувати сільську школу чи відновлювати ФАП? Де бойлер установити, а де – пластикові вікна, щоб дітям узимку тепло було. Ще десь – двері замінити, – каже Григорій Приходько. – Наша громада вже може це зробити, бо має потужного інвестора.

Наталя Усенко

 

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31