Доки забезпечення безоплатними ліками вирішують на рівні чиновницьких кабінетів, зібрати кошти на перший етап лікування 12-річного Іллюші Гапоненка, якому діагностували ЮРА, взялася громада. Для цього у месенджері Viber створили групу «Допомога для Іллюші», долучитися до якої може кожен бажаючий допомогти хлопчику.

Ініціатор такого соціального проєкту по збору коштів на лікування Іллюші - Веніамін Коваленко, директор КЗ «Центр надання соціальних послуг Руськополянської сільської ради». Подібний проєкт організовує в вперше, проте переконаний, що дати шанс на повноцінне життя дитині під силу жителям громади, для цього лише варто згуртуватися.

Як ми розповідали, щоб зупинити процес руйнування кісток та суглобів, хлопчику потрібно щомісячно приймати біологічний препарат «Хуміра». Курс лікування на місяць вартує 15 тисяч гривень. Наталія Гапоненко вже зверталася з офіційним листом до Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та нардепа Олександра Скічка з проханням забезпечити її сина безкоштовними лікарськими засобами, як це гарантується на рівні держави. Проте наразі їй вдалося лише зрушити це питання з місця – Іллю включили в заявку на лікарські засоби для забезпечення дітей, хворих на резистентну форму ювенільного ревматоїдного артриту на 2020 рік. Проте кошти з держави надійдуть лише в 2021 році. А для включення Іллі до обласної програми для забезпечення пацієнтів з орфанними захворюваннями необхідними лікарськими засобами за рахунок місцевого бюджету необхідний висновок головного позаштатного дитячого кардіоревматолога Управління Олени Рябокляч, яка очолює підкомісію Управління за напрямком «Дитяча кардіоревматологія». До слова, це лікуючий лікар хлопчика. Через місяць хлопчика беруть на комплексне повторне обстеження для відповідного висновку.

Проте це знову зволікання, а втрачений час - це більше руйнування кісток та суглобів, що призведе до інших патологій та ускладнень.

-        Впродовж двох місяців хочемо зібрати групу підтримки для Іллюші мінімум з двохсот осіб, які щомісячно зможуть надсилати на карту мамі Наталії хоча б 100 гривень. Для цього ми створили групу у Viber, учасники якої постійно отримуватимуть інформацію про хід цього надважливого проєкту. Кожен учасник групи, який зголоситься щомісячно підтримувати Іллю, отримає особистий подарунок від хлопчика, - розповідає Веніамін Коваленко. –Таким чином родина зможе розпочати і бути впевнена в безперервному лікуванні, доки з держави чи з обласного бюджету отримає безкоштовні ліки. Річний курс лікування – 180 тисяч гривень. Я переконаний, що наша громада здатна організуватися заради порятунку дитини.

Стати учасником соціального проєкту, долучившись до групи, можна зателефонувавши до мами Наталії за номером 0933579884, або ж до директора КЗ «Центр надання соціальних послуг» Веніаміна Коваленка за номером 0683690109.

Також кошти на лікування хлопчика можна перерахувати на картку його матері не долучаючись до групи:

Картка Приватбанку:

5168742603619788 Гапоненко Наталія Іванівна.

Опубліковано в Головні новини

Календар

« Липень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31