23 січня в Черкасах відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Черкаської області. Аби відстояти інтереси громад свого округу, у ній взяв участь і народний депутат Сергій Рудик.

Як відомо, підходить до завершення процес утворення об’єднаних територіальних громад, у складі яких у найближчі десятиліття працюватимуть українські міста і села. Та якщо раніше він був добровільним: люди самостійно визначалися, з ким вони хочуть об’єднатися, проводилися обговорення, розроблявся план, який затверджувала обласна рада, то зараз ці функції перебрала на себе обласна державна адміністрація. Відтепер об’єднання громад відбуватиметься винятково за перспективним планом і без обов'язкової участі обласних рад.

У листопаді минулого року обласна адміністрація запропонувала внести зміни до перспективного плану формування Черкащини, згідно з яким тільки в межах 198-го виборчого округу з 13 чинних громад мали би залишитися лише шість: одна в Кам’янському, дві у Смілянському та три у Черкаському районі.

- Опублікувавши цей план у своєму річному звіті, був шокований, наскільки він не відповідає побажанням людей. Тому довелося «доносити» їхню позицію до обласних чиновників. Тож замість трьох пропонованих ними громад на території «моєї частини» Черкаського району таки вдалося відстояти всі існуючі ОТГ: Білозірську, Степанківську, Червонослобідську, Леськівську і Сагунівську. Але й це ще не остаточний варіант. Останню версію обласна адміністрація має подати до Кабміну на затвердження протягом двох тижнів. Звісно, у влади свої аргументи. Та я як народний депутат вважаю, що першочерговим аргументом в об’єднанні громад мають бути інтереси людей, а не математичні обрахунки! – зазначив Сергій Рудик.

Опубліковано в Політика

Черкаський об’єднаний військовий комісаріат проводить роботу по відбору кандидатів до вступу у вищі військові навчальні заклади України у 2020 році.

Особи з числа цивільної молоді, які виявили бажання вступити на навчання до вищих військових навчальних закладах, можуть подавати особисто заяву до військкомату за адресою – м. Черкаси, вул. Хоменка, 19, каб. 108.

Студентам військвих навчальних закладів пропонують:

- безкоштовне навчання;

- грошове забезпечення у розмірі (800-1100 гривень);

- безкоштовне забезпечення житлом під час навчання, для дівчат – можливість проживання з I курсу в гуртожитку 3-4 людини в кімнаті; забезпеченя побутових умов; безкоштовне триразове харчування; медичне забезпечення та лікування

- надається щорічна відпустка терміном 45 діб (зимою 15 діб та літом 30 діб);

- здобуття спеціальності освітнього рівня «бакалавр», «магістр»;

- забезпечення проходження практики та стажування, а також можливість працевлаштуватися після навчання;

- можливість отримати власне або службове житло.

Опубліковано в Освіта

З лютого вихователі закладів дошкільної освіти у Руськополянській громаді отримуватимуть вищу заробітну плату.

Це стало можливим за рахунок збільшення відсотку батьківської плати за харчування на 10 %. У громаді, кажуть, вдалися до такого «непопулярного рішення», щоб зняти соціальну напругу та зберегти штат вихователів у дитячих садках.

-        Все частіше працівники закладів дошкільної освіти стали нарікати на низьку заробітну плату та звільнятися і охочих працювати з дітьми немає, - пояснює рішення сільський голова Олег Гриценко. – Оскільки податкові надходження до місцевого бюджету не збільшилися, а додаткових джерел фінансування немає, на останній сесії 2019 року довелося ухвалювати таке «непопулярне рішення», щоб зняти соціальну напругу та зберегти штат вихователів у закладах дошкільної освіти.

Опубліковано в Освіта

Інтерактивний гід новинами Руськополянської громади відтепер доступний кожному власнику сучасного телефона.Усі бажаючі можуть дізнатись багато цікавого, завантаживши через цей код інформацію на свій телефон.

Отже, як це працює? Дуже просто: треба навести камеру смартфона на квадратну картинку і зашифрована інформація стане доступною і поведе на офіційний сайт Руськополянської ОТГ. Якщо смартфон сучасний, у ньому  вже встановлено сканер, програмне забезпечення на основі ОС Android – сканування відбувається автоматично. Але це доступно й тим, у кого в телефоні є камера, тільки спочатку треба скачати з інтернету і завантажити безкоштовну програму для зчитування кодів.

Окрім того, через такі коди можна переглянути на YouTube-каналі громади відео із заходів та подій, що відбуваються в громаді.

Опубліковано в Головні новини

Календар

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31