Мокрокалигірська об’єднана територіальна громада Катеринопільського району була серед першопрохідців об’єднавчих процесів на Черкащині. Вже третій рік поспіль тут впроваджують децентралізаційні реформи. Як це відбувається в сфері освіти та медицини, дізнавалися «Сільські обрії».

Виділили півмільйона гривень на навчання «своїх» лікарів

Спершу шукали спеціалістів, які б зголосилися працювати в громаді, по всій області. Навіть будинок із земельною ділянкою для охочого переїхати в громаду придбали. Даремно. Тоді вирішили «виховувати кадри самотужки».

-                 На сесії ухвалили Цільову програму підготовки лікарських кадрів для закладів охорони здоров’я Мокрокалигірської обʹєднаної територіальної громади з перевагою для молоді, яка проживає в громаді. Відтак, виділили півмільйона гривень з сільського бюджету на навчання у медичних вишах трьох спеціалістів, - розповідає очільниця громади Вікторія Пипа. – Натепер за цією програмою навчається двоє спеціалістів: лікар-педіатр, який перейшов на другий рік навчання інтернатури у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця  і наступного року його чекають у громаді,  та випускниця Мокрокалигірської ЗОШ,  яка вступила на перший курс  Вінницького медичного університету.

У громаді створили Центр первинної медико-санітарної допомоги Мокрокалигірської сільської ради, до якого ввійшли дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини та чотири ФАПи. Тобто, у кожному населеному пункті обʹєднаної територіальної громади є медичний заклад. Їх, до речі, впродовж трьох років ремонтували. Так, зробили поточний ремонт  приміщення Мокрокалигірської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, частину якого реконструювали під реабілітаційний центр для учасників АТО та осіб з обмеженими фізичними можливостями. За кошти ДФРР та інфраструктурної субвенції тут планують зробити капітальний ремонт. А поки що в амбулаторію придбали стоматологічну установку вартістю понад 75 тисяч гривень та кардіограф за 30 тисяч. Відремонтували ФАП у Єлизаветці та  котельню амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Ярошівці.   

Відмовилися від газу й будують нову українську школу

Натепер у громаді повноцінно працюють Мокрокалигірська та Ярошівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, а також чотири ДНЗ «Ромашка» у Мокрій Калигірці, «Веселка» у Сухій Калигірці, «Малятко» у Єлизаветці, «Тополька» у Ярошівці. Тобто жодного освітнього чи дошкільного закладу не оптимізували.

-                 Створення Нової української школи – складне завдання, але за цим – майбутнє України і кожної громади. Вже давно назріло оновлення змісту освіти,  зорієнтованої на життя та потреби дитини, забезпечення високої кваліфікації педагогічних кадрів та низка інших новацій. Для цього необхідно змінити і просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання, забезпечити проектну, командну  діяльність у педагогічному процесі. Освітній простір потребує широкого використання ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів, оновлення навчального обладнання, приведення у належний стан приміщень і комунікацій, комфортність довезення учнів до навчальних закладів, створення умов для фізичного розвитку учнів, - розповідає Вікторія Пипа.

Реалізуючи стратегічну освітню ціль, громада вже  придбала 20 нових комп’ютерів, нові меблі, шкільне обладнання, створила мобільні робочі місця для учнів. Крім того, для комфртного підвезення школярів із найвіддаленіших мікрорайонів громади шляхом співфінансування з обласного та місцевого бюджету купили шкільний автобус. Натепер завершили благоустрій пришкільної території. Коштом місцевого бюджету повністю оновили котельню Мокрокалигірської ЗОШ – там встановили два сучасні твердопаливні котли.

-                 Зекономлені на відмові від газу кошти спрямуємо на розбудову Нової української школи, - заявляє Вікторія Вікторівна.

До речі, на завершальній стадії капітальний ремонт сільського спортзалу у Мокрій Калигірці, який вдалося здійснити за рахунок інфраструктурної субвенції (понад 1,2 млн грн).

 

Опубліковано в Головні новини

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району та МБФ “Let’s help!” співпрацюють в рамках програми “Гідна старість”. Фонд вже надав Терцентру благодійну допомогу на суму майже 50 тисяч гривень.

На ці кошти для підопічних стаціонарного відділення, що в Лозівку, придбали набори посуду, комплекти постільної білизни, кулери для води.

-        Наша організація ініціювала програму якісних змін життя для літніх людей в будинках престарілих «Гідна старість», - зауважує представник Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» Віта Сидоренко – Ми поставили собі за мету забезпечити будинки, де живуть літні люди, елементарними, але необхідними в побуті речами - встановити підопічним кнопку виклику персоналу, оновити ліжка, придбати нові комплекти постільної білизни, закупити сучасні санітарні засоби, забезпечити специфічними побутовими засобами, зробити косметичний ремонт та оновити комунікації за потребою, створити атмосферу домашнього затишку, запровадити тренінгові програму для персоналу.

У найближчій перспективі у кожного підопічного стаціонарного відділення встановлять кнопки екстреного виклику персоналу та радіоприймачі.

Опубліковано в Новини громад

Якщо вашій дитині 14 років, а в неї і досі немає паспорта, то ви не зможете оформити субсидію чи отримати інші пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Про це повідомляють в управлінні праці та соціального захисту населення РДА.

«Для 14-річних дітей право на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг чи інших пільг надаватиметься лише за умови подання копії даних паспорта. Для внесення інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, необхідно терміново надати уповноваженим працівникам сільських рад копії паспортів чотирнадцятирічних дітей пільговиків», - йдеться у повідомленні.

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Серпень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31