Оскільки цьогоріч 1 вересня припадає на суботу, тож Міністерство освіти та науки України дозволило школам самостійно вирішувати, коли їм проводити День знань.

У школах Черкаського району перший дзвоник пролунає 3 вересня.  У відділі освіти Черкаської РДА розповіли також, що школи до нового навчального року переважно підготовлені. Діти будуть навчатися у нових умовах та за новою методикою. Всі косметичні ремонти вже майже завершені. Зараз завозять дидактичні матеріали. Меблі та комп’ютерна техніка для учнів першого класу  – на черзі.  Там ще залишаються питання по тендерах.  

Опубліковано в Освіта

Міністерство соціальної політики України анонсувало відкриття доступу до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, аби люди менше дзвонили до управління праці та соціального захисту населення, щоб  дізнатися призначено чи не призначено їм субсидію. «Сільські обрії» вирішили перевірити, як працює сайт subsidii.ioc.gov.ua.

І нічого з цього не вийшло. 10 хвилин витратили на те, аби завантажити поштову адресу. Потім на моніторі комп’ютера з’являлася ось така картинка.

 

Аби підтвердити, що ти не робот, впродовж двох годин ми шукали на картинках гідранти, велосипеди, автомобілі, автобуси, світлофори та ін.

 

На жаль, дочекатися інформації чи призначено субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони нам сьогодні не вдалося. Втім, можливо, система «підвисає», бо всі стали вводити свої дані. Тож, жителям населених пунктів Черкащини ми б радили все-таки ще звертатися за довідками до уповноважених працівників, які відповідають за призначення субсидій у сільських радах за місцем проживання, не чекаючи осені.

Разом з тим і громадянам, які потребують допомоги, не чекати осінніх черг і подавати документи на субсидію вже зараз, навіть якщо влітку субсидії не було.

Опубліковано в Новини громад

Редакція Черкаського районного радіомовлення днями поповнилась новим сучасним студійним обладнанням. Потреба у його оновленні постала вже давно, а у зв’язку з пошкодженням радіопроводів під час минулорічного липневого буревію, виправляти ситуацію потрібно було якнайшвидше, бо для багатьох жителів навколишніх сіл радіо залишається чи не єдиним інформаційним вісником. Тож, заручившись підтримкою народного депутата Владислава Голуба, редакція взяла курс на осучаснення радіо.

Для поліпшення якості мовлення  студію оснастили обладнанням по звукозапису та звукообробці, новим комп’ютерним обладнанням та іншою студійною технікою. Керівник редакції Черкаського районного радіомовлення Алла Мельник звернулась з проханням допомоги до громадської приймальні Владислава Голуба. А кілька днів тому помічник нардепа Інна Ключка і Алла Мельник випробували нове обладнання. «Раніше через поганий звук було чути шипіння, гудіння техніки навіть під час мовлення. Тепер я можу готувати якісні матеріали, записувати інтерв’ю з відомими людьми, накопичувати і зберігати їх для підготовки нових програм»,- коментує пані Алла.

На радіо працює вже 16 років. Говорить, що починала працювати  ще на бобінному магнітофоні, два роки працювала з касетами, а вже потім встановили комп’ютер, який не відповідає потребам звукозапису. Обладнання сучасної студії районного радіо – це поштовх до подальшого розвитку ЗМІ нашого краю.

Спільними зусиллями у районі заплановано розширити і діапазон мовлення, для цього вже запустили в дію проект переходу радіо на FM-мовлення. «Наразі підготовлені всі документи на отримання відповідної ліцензії. Одночасно проводиться відновлення радіомереж, нині проблема залишається в декількох селах району»,- коментує помічник депутата Владислава Голуба Інна Ключка.

Переходу на FM-мовлення чекають і в селах, бо тоді радіо звучатиме 24 години на добу, а не лише кілька разів на тиждень. «Надзвичайно приємно, що сільські голови готові допомогти у переході на новий формат мовлення. Зокрема, зацікавленість виявляють і в Мошнах, і в Руській Поляні, і в Червоній Слободі та Хуторах. Поки що чекаємо прорахунку радіочастот, далі закуповуватимемо передавачі. Попередньо вже існує домовленість про подальшу підтримку з боку народного депутата В.Голуба у питанні поліпшення інформування населення Черкаського району. Тож район, а надалі об’єднані територіальні громади матимуть свій сучасний засіб масової інформації»,- зазначає Алла Мельник.

А поки редакція освоює спільно з кваліфікованими фахівцями нове програмне забезпечення. Тим часом жителі районів мають змогу зі своїх радіоприймачів почути якісний звук і найсвіжішу та завжди актуальну інформацію.

 

Опубліковано в Культура

Чотири сучасні зупинки громадського транспорту облаштували поки що в центральній частині села. У сільській раді кажуть, що це лише початок оновлення інфраструктури громадських зупинок, бо руськополянці вже оцінили запропонований комфорт та просять продовжити зміни.

– Щоб зупинка вписувалася в архітектуру населеного пункту, європейські дизайнери пропонують облаштовувати її зі скла. Ми взяли їхній досвід за взірець, а українську майстерність та матеріали – за основу. Над проектом оновлення громадських зупинок у Руській Поляні працювали більше двох років, – коментує сільський голова Олег Гриценко. – Реалізувати його вдалося, як завжди за підтримки активних, ініціативних місцевих «кулібінів» нашої громади. Це, зокрема, Віктор Рура та його син Дмитро, які взяли на себе зварювальні роботи та облаштування павільйонів. Окрема подяка Нерсіку Абрамяну, який підготував майданчики для них.

Одна зупинка вартує 20 тисяч гривень. До речі, завдяки такій командній роботі й вартість зупинок для сільського бюджету обійшлася в рази меншою, аніж би їх придбавали вже в зібраному вигляді.

– Цей проект буде недороговартісним і в подальшому обслуговуванні, адже фарбувати зупинки не потрібно, – зауважує керівник села. – Сумніви щодо етичного поводження з громадським майном у жителів села, звичайно, були, проте, я вважаю, що, оскільки наше покоління обрало європейський шлях розвитку, то перейме і їхню відповідальність за цей вибір. До речі, люди вже зверталися з питанням, коли і в інших місцях зупинки громадського транспорту будуть облаштовані такі естетично-зручні місця для очікування маршрутних автобусів.

 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Серпень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31