У новому футбольному сезоні на професійному рівні Черкащину представлятиме ФК «Черкащина Академія». Саме він став правонаступником відомого на теренах України ФК «Черкаський Дніпро». Поки що в Чемпіонаті України з футболу команда стартує в Другій лізі.

На відміну від попереднього ФК, «Черкащина Академія» представлятиме не лише обласний центр, а й область загалом. Місцем дислокації нового клубу стала Білозірська сільська академія футболу для дітей та юнацтва, що в Білозірській ОТГ.

Створення нової команди поставило крапку в кількарічній тяганині, під час якої ФК «Черкаський Дніпро» перебував у підвішеному стані. За цей час успішна команда, якій у 2015 році вдалося пробитись до Першої ліги, у 2017 скотилась до позиції аутсайдерів Чемпіонату.  

Як пояснив під час презентації ФК «Черкащина Академія» його Президент Володимир Лашкул, зникнення ФК «Черкаський Дніпро» і його команди – результат зневажливого ставлення до інвесторів з боку міської ради Черкас, а також черкаських ультрас та інших не зовсім адекватних угрупувань, які завдяки безпорадності силових структур станом на липень 2018 року заполонили не тільки місто Черкаси, а й багато інших регіонів України. Це результат відсутності впливу влади, її адміністративного ресурсу на вседозволеність та інші прояви негативних явищ в суспільстві. Тому так і не дочекавшись реагування на заяву, яка була оприлюднена в засобах масової інформації 4 липня 2018 року, а також не отримавши жодної відповіді на офіційні листи, які були надіслані народним депутатам України, обраним від міста Черкаси та області, а також керівнику Черкас А.В. Бондаренку і керівнику громадської організації «Ультрас Черкаси» Д.А. Майорову та Федерації футболу Черкаської області (В.В. Голуб, В.Г. Фощій), засновники Корпорації прийняли рішення розформувати команду «Черкаський Дніпро», призупинивши її участь у Чемпіонаті України. 

За його ж словами, професіональний футбол в Черкаській області вдалося зберегти, перш за все, завдяки особистому втручанню в ситуацію голови ОДА Юрія Ткаченка, підтримці голови Федерації футболу України Андрія Павелка та голови громади Білозір’я Володимира Міцука. 

Нову команду сформували з черкаських козаків та випускників Білозірської Академії футболу, що стали в 2016 році чемпіонами України серед U-19, а в 2018 році – срібними призерами такого ж турніру. Наразі в. о. головного тренера став Олександр Кирилюк.

У планах засновників – реконструювати побудований у 2012 році на базі Білозірської академії сільського футболу стадіон, відкрити на базі Академії Всеукраїнський центр футзалу, реконструювати напівзруйнований гуртожиток ПМК-21 і створити хостел, де житимуть футзалісти і футболісти. 

Опубліковано в Спорт

З 10 оголошених тендерів на поточний середній ремонт автодоріг загального користування місцевого значення в межах Черкаського району, які ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області» виставило на Прозоро, відбулося лише половина.

За їх результатами укладено кілька договорів, а реальний ремонт розпочався поки що на автодорозі в Худяках. Зокрема, договори з підрядниками укладено на ремонт доріг /Р-10/–Худяки–Сагунівка–Боровиця – Рацево, /Р-10/–Думанці–Куликівка–Жаботин–Михайлівка, а також поточний дрібний ремонт, де переможцем визначено ДП «Черкаський облавтодор», та експлуатаційне утримання доріг. Окрім того, 6 серпня підприємство укладає договори на виконання поточного середнього ремонту на автодорогах /Р-10/–Геронимівка, Хрещатик–Тубільці–/Р-10/ та /Р-10/–Вергуни.

– Не відбулися торги по /Р10/–Сокирне, /Р10/–Вергуни, Геронимівка–Руська Поляна–Дубіївка, /Н16/–Білозір’я–/Н16/, – повідомив представник підприємства Андрій Вірський. – Якщо по перших двох об’єктах торги оголошено повторно, то по других – коригування потребує проектно-кошторисна документація.

При цьому, як зауважують посадовці Черкаської РДА, проектно-кошторисну документацію їм з обласного управління завертали на доопрацювання кілька разів, разом з тим, ці зауваження там не вказувалися.

– Ми не маємо часу зволікати. Аби вирішити ситуацію, зокрема по дорогах Геронимівка–Руська Поляна–Дубіївка та /Н16/–Білозір’я–/Н16/, ми звертатимемося з офіційним листом до керівництва області та проситимемо терміново скликати технічну раду за участі сільських голів цих населених пунктів, – зауважив голова РДА Анатолій Яріш.

Разом з тим головною вимогою, аби ці ремонти стартували, є їх співфінансування з місцевих рад у розмірі 2 мільйони гривень. Нагадаємо, з Дорожнього фонду на поточний середній ремонт доріг загального користування місцевого значення по Черкаському району область запланувала виділити понад 38 мільйонів гривень.

 

Опубліковано в Новини громад

Календар

« Серпень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31