Середня вартість утримання одного учня на початок року в загальноосвітніх школах Черкаського району становить 12,5 тисяч гривень. Проте  мінімальна і максимальна вартість утримання відрізняється майже у 4 рази.

-         Приміром, у Руськополянській №1, Червонослобідській №2, Хутірській ЗОШ І-ІІІ ступенів вартість утримання одного учня становить від 8,4 до 9,4 тисяч гривень, - коментує начальник відділу освіти Черкаської РДА Людмила Григорчук. – А вже у Шелепуській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Софіївській, Сагунівській ЗОШ І-ІІ ступенів  від 27,1 до 28,1 тисяч гривень, а в Думанецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів взагалі сягає 31,3 тисяч гривень. Така разюча різниця пов’язана з кількістю учнів, що відвідують школу. Чим менше дітей в школі – тим більше витрат на їх утримання спрямовують.

Слід зауважити, що мережа загальноосвітніх закладів району протягом декількох років залишається незмінною, проте, відповідно до проектних потужностей, школи району заповнені на 47,4 %.

-         Оптимізація закладів освіти та питання пониження ступеня оскільки середня наповнюваність 1–9 класів становить 17 учнів, а 10–11 класів 11 учнів все більше стає неминучою, - зауважують у відділі освіти. - А у зв’язку із адміністративною реформою гостріше буде поставати питання створення опорних шкіл та їх філій.

Опубліковано в Освіта

Про соціальний захист цієї категорії населення відповідно до Указу Президента «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», районній газеті «Сільські обрії» розповіли в управлінні праці та соціального захисту населення РДА.

Соціальні послуги

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 5746 осіб з інвалідністю, зокрема 328 інвалідів війни (13 учасників антитерористичної операції), 272 дитини з інвалідністю (27 візочників), 5146 інвалідів інших категорій. 103 особи відповідної категорії  отримують соціальні послуги догляду вдома, ще 6 осіб з інвалідністю знаходяться на постійному проживанні у відділенні стаціонарного догляду Терцентру.

Доступність до громадських об’єктів

Для визначення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів загального користування проводиться щорічний моніторинг про наявність та облаштування їх пандусами. У Черкаському районі нараховується 755 об’єктів загального користування. Загальний відсоток доступних з них становить 75 %. Автотранспортні засоби пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю є в ПрАТ „ПМК-92”, ПП Плохута,  ПП „Інтертранс-Партнер”,  ПП Синьоок І.І., ПП „Еліт-Транс” та ВАТ „Черкаське АТП 17127”. Залучення додаткових транспортних засобів для перевезення інвалідів у районі  буде можливим в умовах проведення чергового конкурсу у наступному році.

Медичне забезпечення

З початку року 28 осіб забезпечено виробами медичного призначення  на загальну суму 57377,13 грн. На початок вересня на обліку для забезпечення даними виробами  перебуває 39 осіб з інвалідністю.

Відпочинок та оздоровлення

Для забезпечення путівками осіб з інвалідністю загального захворювання, з дитинства та з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, на  2017 рік виділено 421 835 грн для закупівлі 68 путівок. На початок вересня путівками забезпечено 23 особи з інвалідністю, 3 особи проходять оздоровлення в санаторно-курортних  закладах, 31 особа з інвалідністю, відповідно до гарантійних листів, буде оздоровлена у вересні-листопаді 2017 року.

Окрім того, 14 осіб з  інвалідністю отримали грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки на   суму 5019,76   грн.

Засоби реабілітації

Употочному році видано 202 направлення на виготовлення індивідуальних засобів реабілітації. Фахівці щомісячно перевіряють стан забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю Черкаського району. Згідно з інформацією Централізованого банку даних з проблем інвалідності, з початку року 20 осіб з інвалідністю забезпечено технічними засобами реабілітації, в тому числі п’ятеро отримали інвалідні візки. На початок вересня забезпечення засобами реабілітації потребує 127 осіб (225 засобів).

Опубліковано в Політика

Питання співфінансування ділянки дороги загального користування державного значення Р10 Канів-Чигирин-Кременчук керівники району – Анатолій Яріш та Олексій Собко - обговорили у ході виїзної наради із сільськими головами Лесьок, Сагунівки, Думанців, Чорнявки, Червоної Слободи та представником Худяківської сільської ради.

Вартість питання – півмільйона гривень, які потрібні для завершення ремонтних робіт. Найбільша частка дольової участі знову припадає на Червонослобідську сільську раду. Там мають в місцевому бюджеті для співфінансування робіт віднайти  300 тисяч гривень. На решту сільських рад припадає у межах 30-40 тисяч гривень.

-         Цього разу стоїть питання по Чигиринському шляху, наступного - може стосуватися іншого напрямку, де знову будуть акумульовані кошти з різних джерел фінансування. В кінцевому рахунку – жителі нашого району отримають відремонтовані дороги, - зауважив голова районної адміністрації Анатолій Яріш, закликаючи сільських голів підтримати пропозицію співфінансування. – Є спільне завдання, маємо його спільно вирішити.

Фінансовий бік питання щодо співфінансування районних програм по ремонту доріг загального користування місцевого та державного значень проаналізувала заступник начальника фінуправління Юлія Чеша.

-         На дороги загального користування державного значення спрямовано 2,3 мільйона гривень субвенцій, в тому числі з районного бюджету 1,2 мільйона. Червонослобідська сільська рада надала 500 тисяч гривень. Не взяли участь у цій програмі Худяківська, Хацьківська, Степанківська, Сагунівська, Руськополянська, Мошнівська та Будищенська сільські ради, частково Вергунівська. Виділено, але не перераховано, кошти по Яснозірській сільській раді, - повідомила фінансист. -  По субвенціях на дороги загального користування місцевого значення ситуація не змінилася. У серпні кошти сільськими радами не виділялися. Затверджена сума 2,3 мільйона гривень, в тому числі з районного бюджету 1 мільйон 25 тисяч гривень. Субвенція із сільських рад становить 1,2 мільйона гривень. По дорогах комунальної власності затверджені видатки на 2017 рік - 7,3 мільйона гривень. Виконання за сім місяців - 5 мільйонів 712 тисяч гривень. Залишки коштів по цих дорогах є в Хацьківській, Руськополянській, Хутірській та Червонослобідській сільських радах. Виконання видатків становить 84 % до планів по періоду. Разом з тим, капітальні видатки по селах виконувалися.

Свої зауваження щодо співфінансування ремонтних робіт на дорогах загального користування державного значення висловили і присутні керівники органів місцевого самоврядування.

-         Хотілося б активнішої участі в реалізації подібних проектів усіх сільських рад, - зауважив Микола Бас, сільський голова с. Леськи. – Звісно, ми всі маємо проблеми по дитячих садках, школах, будинках культури, ще й неосвітлені вулиці, але коли стоїть питання співфінансування, то долучатися мають всі, а не одні й ті самі сільські ради.

Разом з тим, звучали зауваження і щодо виконання ремонтних робіт на дорогах місцевого значення філією Черкаський райавтодор та Черкаською ДЕД.

-         Це питання ми розглянемо найближчим часом на нараді із дорожниками, - зауважив голова районної адміністрації Анатолій Яріш. – Якщо раніше були нарікання на відсутність фінансування, то зараз за цим питання не стоїть, але роботи не виконуються.

Питання співфінансування ремонтних робіт на Чигиринському шляху з місцевих бюджетів вищезазначених сільських рад мають розглянути на сесіях сільські депутати.

 

Опубліковано в Політика

Пятого вересня байбузівський майстер слова відзначив свій День народження. Автора патріотичних романів «Вірні клятві» і «Лицар України» знають далеко за межами району. Його книгами зачитуються дорослі та діти. На їх сторінках підіймаються одвічно актуальні теми відваги, лицарства та самопожертви. Твори письменника гідні того, аби стати посібниками із морального-патріотичного виховання молоді.

З теплими словами привітань та найщирішими побажаннями до Миколи Олексійовича завітали почесні гості. Голова районної ради Олексій Собко привітав майстра пера зі світлою датою, побажавши довголіття, міцного здоров’я, творчої наснаги та якнайшвидшої публікації нових творів.

− Всі чекають продовження роману «Вірні клятві», адже перший твір – це літературний гімн сучасної України. Я часто спілкуюся з бійцями АТО і неодноразово чув від них захоплені відгуки про Вашу книгу. І дійсно, читаючи її сповнюєшся світлими патріотичними почуттями та вірою в незламність української нації. Разом з тим, Ваше мудре слово вчить нас безмежно і жертовно любити свою землю, до кінця залишатися відданим власним ідеалам, − зазначив Олексій Петрович.

Окрім другого тому «Вірних клятві» Микола Олексійович має ідеї для написання інших творів. Робота над деякими з них вже розпочата.

–  Задумів та ідей у мене достатньо. Головне, щоб вистачило сил для їх втілення на папері, – зазначає письменник.

Творчий доробок Миколи Скловського не обмежується прозою. Поетичні збірки «Байбузівські передзвони» та «Мені наснилась рідна хата» користуються особливою популярністю серед земляків. І саме односельці засипали іменника  щедрими рядками привітань. Поздоровити чоловіка прийшов й голова Байбузівської сільської ради Петро Лисенко, й директор районного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи Валентина Канюка, а також люблячі родичі, вірні друзі та чисельні прихильники.

Побажаємо ж Миколі Олексійовичу Божої благодаті, довгих та щасливих років життя, сили і натхнення для реалізації усіх творчих задумів.

Артем Яковлєв

Опубліковано в Культура
Середа, 06 вересня 2017 09:08

Турнірна таблиця

Підсумкова таблиця Чемпіонату Черкаського району з футболу

І Ліга станом на 05.09.2017 рік

Попередній тур 02.09.2017 р.

 1. «Темп» с. Хутори – «Олімп» с. Р. Поляна 6:1
 2. с. Худяки – с. Свидівок 6:1
 3. с. Будище – с. Хацьки 1:0
 4. с. Білозір’я – с. Сагунівка-2 3:3
 5. с. Дубіївка – «Темп» с. Р. Поляна 2:4

 

Місце

Команда

І

В

Н

П

Р-М

О

1.

с. Хутори

13

13

-

-

46-6

39

2.

«Темп» с. Р. Поляна

15

11

1

3

43-25

34

3.

с. Худяки

14

9

2

3

34-16

29

4.

с. Будище

14

9

2

3

27-24

29

5.

с. Білозір’я

15

7

2

6

40-25

23

6.

с. Хацьки

15

6

2

7

21-28

20

7.

«Олімп» с. Р. Поляна

15

6

2

7

28-31

20

8.

с. Дубіївка

13

5

1

7

35-36

16

9.

с. Сагунівка – 2

14

3

3

8

23-43

12

10.

с. Мошни

14

2

-

12

15-28

6

11.

с. Свидівок

14

-

-

14

17-62

0

 Наступний тур 09.09.2017 р.

 1. с. Дубіївка – с. Білозір’я
 2. с. Хацьки – с. Худяки
 3. с. Свидівок – с. Хутори
 4. «Олімп» с. Р. Поляна – с. Мошни + : -

 Початок о 16:00

Підсумкова таблиця Чемпіонату Черкаського району з футболу

Вища Ліга станом на 05.09.2017 рік

Попередній тур 03.09.2017 року

 1. с. Яснозір’я  – с. Степанки 4:1
 2. с. Геронимівка –с. Леськи 4:0
 3. с. Вергуни – с. Тубільці 3:2

 

Місце

Команда

І

В

Н

П

Р-М

О

1.

 

с. Яснозір’я

10

9

-

1

37-11

27

2.

с. Геронимівка

10

6

1

3

33-9

19

3.

с. Сагунівка – 1

9

4

2

3

14-12

14

4.

с. Леськи

9

3

2

4

17-22

11

5.

с. Тубільці

9

3

1

5

17-30

10

6.

с. Вергуни

11

3

1

7

20-42

10

7.

с. Степанки

10

2

1

7

17-28

7

10.09.2017 р. – резервний день

1. с. Тубільці – с. Сагунівка

2. с. Леськи – с. Степанки

 Початок о 16:00

Підсумкова таблиця Чемпіонату Черкаського області з футболу

серед ветеранів 40+ група А

 

Місце

Команда

І

В

Н

П

Р-М

О

1.

Збірна Черкаського р-ну

2

2

-

-

4-1

6

2.

м. Канів

3

2

-

1

4-3

6

3.

СК «Хімік» м. Черкаси

2

1

1

-

3-0

4

4.

м. Золотоноша

3

1

1

1

3-4

4

5.

м. Чорнобай

1

1

-

-

3-1

3

6.

м. Золотоноша «Профіспорт»

2

-

-

2

0-5

0

7.

м. Кам’янка

3

-

-

3

2-5

0

Наступну гру наша команда проведе 10 вересня 2017 року з командою СК «Хімік» м. Черкаси, яка є учасником чемпіонату України з футболу серед ветеранів. Бажаю нашій команді вдалої гри проти чемпіона Черкаської області з футболу серед ветеранів.

 Голова ФФЧР                                                                         Г. І. Омельченко

Опубліковано в Спорт

Календар

« Вересень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30