З метою впровадження в Україні кращого світового досвіду у сфері надання послуг особам з інвалідністю у реабілітації (абілітації), впроваджено та реалізовано практику надання послуг з комплексної реабілітації.

Затверджено Типове положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

На сьогодні діють реабілітаційні установи:

Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю „Мрія“ замість Державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Миколаїв);

Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю „Пролісок“ замість Волинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю „Промінь“ замість Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів „Промінь“;

Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Галичина“ замість Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа „Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю замість Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів (с. Лютіж);

Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Донбас“ замість Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів;

Державна реабілітаційна установа „Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю „Поділля“ замість Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів „Поділля“.

 

Відповідно до законодавства послуги з реабілітації (абілітації) надаються на безоплатній основі особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, з усіх регіонів України.

 

Опубліковано в Медицина

Він знаний в області, районі і рідній Україні,

Він допоможе ветерану праці і малій дитині,

Бо прізвище його від слова «дар»,

Це голова «Зорі», наш справжній хлібодар…

Антоніна ПОНОМАРЕНКО

Коли мова заходить про найбільш альтруїстичне явище громадської відповідальності – меценатську діяльність, на думку спадають прізвища благодійників минулого. Терещенки, Ханенки, Харитоненки, Семеренки, Тарновські – представники цих династій золотими літерами вписали свої імена в історію української благодійності. За їх кошти будувалися школи та гімназії, відкривалися притулки та зводилися лікарні. Вони дарували музеям власні колекції, рятували від голодної смерті бідняків, фінансували діяльність вітчизняних митців та вчених.

На щастя, й сьогодення непозбавлене справжніх філантропів. Серед сучасної плеяди добродійників не можна не згадати директора СТОВ «Зоря», депутата районної ради Івана Дарієнка.

ЛЮДИНА СПРАВИ

– Чоловік з великої літери. Без його активної участі не обходиться  вирішення жодної місцевої проблеми, – розповідає голова Руськополянської сільської ради Олег Гриценко. – Протягом двох років моєї каденції Іван Йосипович допоміг розв’язати величезну кількість  важливих задач. Навіть перелічити їх усі – неможливо. Серед останніх - варто відзначити придбання за його власний кошт легкового та вантажного автомобілів для КГ «Поляна», безоплатний ремонт службової техніки, фінансування робіт з відновлення пожежного депо та ремонт стадіону, купівлю музичних інструментів для будинку культури та спортивної форми для юнацької футбольної команди. Окрім того, він регулярно допомагає багатодітним, малозабезпеченим, нужденним і людям з особливими потребами. Не можна не згадати підтримку нашого мецената в питанні ремонту доріг. Ви знаєте в якому стані вони перебувають. Якщо автошляхи державного значення поступово отримують необхідний ремонт, то з відновленням місцевих доріг все значно складніше. Їх обслуговування болісним тягарем лягає на сільський бюджет. Тому, без перебільшення скажу, що ми всі вдячні долі за такого мецената, як Іван Йосипович. Завдяки його фінансовій допомозі, на сільських дорогах поступовими, але впевненими кроками, ліквідовується ямковість. Цьогоріч на ремонт наших шляхів благодійник надав 220 тисяч гривень. Таку ж суму ми отримали від нього торік.

Та не єдиними дорогами живе село. Школярі і дошкільнята не обділені увагою Івана Дарієнка. За ініціативи й фінансової підтримки мецената, у Руській Поляні започатковано присудження стипендій обдарованим учням. По 650 гривень щомісяця протягом року отримують двоє найуспішніших школярів з кожної загальноосвітньої школи села. Окрім того, необхідна допомога надається й на ремонт навчальних приміщень.

– Завдяки Івану Йосиповичу в нашій школі замінили вікна, відкрили «Народознавчу кімнату», встановили сучасну мультимедійну техніку та придбали музичне обладнання. Ремонт класів і вестибюлю теж за рахунок господарства. Запроваджені  стипендії мотивують школярів краще вчитися. Та матеріальні винагороди не лише учнівський привілей. В такий же спосіб благодійник відзначає креативних педагогів, – повідомляє директор Руськополянської ЗОШ № 2 Людмила Ткаченко. - Підтримка юних спортсменів, організація поїздок учнів на наукові конференції, обладнання музейних кімнат – теж не пройшли повз увагу мецената.

– Кімната «Бойової слави», – окраса нашої школи, – розповідає вчителька історії Руськополянської ЗОШ № 1Антоніна Пономаренко. – Тут презентована експозиція фотографій та листів, що стосуються історії Другої світової війни та воєнних років у Руській Поляні. Приміщення під музей обладнали стараннями Івана Дарієнка. А взагалі, навіть не пригадаєш усього, чим допоміг нам цей благодійник. Він – безвідмовна людина. Завдяки Івану Йосиповичу цьогоріч оновили комп’ютерну техніку, обладнали кабінет хімії, замінили навчальні дошки та парти. Він спонсорує поїздки дітей на обласні та всеукраїнські заходи, підтримує абітурієнтів під час вступу до вишів, фінансує публікації руськополянських авторів. Нашу школу освітлюють енергозберігаючі лампи, а у вбиральнях встановлена якісна сантехніка – здогадайтесь, чия заслуга?

Слова глибокої вдячності висловлюють місцевому добродійнику працівники дошкільних навчальних закладів. Заходам, спрямованим на утеплення та ремонт садочків, матеріальне оснащення приміщень, Іван Дарієнко приділяє особливу увагу.

– Він, як ніхто інший, дбає про комфорт малят. Завдяки Івану Йосиповичу в дитсадку замінили вікна, зробили гарний ремонт, придбали у кухню морозильну камеру. На свята дітлахи завжди отримують іграшки, солодощі та цінні подарунки, – каже завідувачка ДНЗ «Берізка» Алла Фіалковська. – В свій час будівлю закладу безкоштовно передали на баланс сільської ради від СТОВ «Зоря». Сьогодні навіть неможливо уявити життя без підтримки нашого благодійника.

Про велике серце Івана Дарієнка знають не лише односельці. Так, у Дубіївці меценат  опікується дорогами, школою і садочком. Підтримує розвиток спорту – забезпечує дітей спортивною формою та необхідним інвентарем. Коштами і продовольством допомагає пільговим категоріям населення.

ТРУДІВНИК, МЕЦЕНАТ, НАСТАВНИК

Все свідоме життя Іван Дарієнко присвятив сільському господарству і понад три десятиліття його доля нерозривно пов’язана з землею. Багато зернят доброти та людяності висаджено за цей час. Багато щедрих врожаїв зібрано – Івана Йосиповича глибоко поважають працівники, земляки та колеги-депутати. Про його доброчинність знають далеко за межами Черкащини.

23 серпня меценат отримав Президентську відзнаку «За гуманітарну допомогу у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, здійснення волонтерської діяльності в районі проведення АТО». На підтримку підрозділу Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби ім. генерал-майора Ігоря Момота Дарієнко спрямував понад 1 мільйон гривень.

Для багатьох жителів Руської Поляни Іван Дарієнко не лише знаний благодійник та самовідданий трудівник, але й наставник, приклад для наслідування.

– Вже давно знайома з Іваном Йосиповичем. За весь час він жодного разу не відмовив мені в допомозі, в тому числі, підтримував мудрими порадами. Вважаю цю людину своїм життєвим вчителем, – зізнається Людмила Ткаченко.

Здається, не залишилося такої сфери, до вирішення проблем котрої не долучився б меценат.

– Починаючи з ремонту доріг та об’єктів соціальної сфери і закінчуючи благоустроєм сільських вулиць – благодійник встигає все і громада щиро вдячна йому за це, – зазначає Олег Гриценко. – У нас надзвичайно продуктивна співпраця з Іваном Йосиповичем та його сином Миколою Івановичем. На них я можу розраховувати у вирішенні будь-якого питання.

Всупереч твердженням циніків, добрі справи завжди повертаються добром. Вдячні жителі громади присвятили життєпису героя окремий твір. Біографічна розповідь, написана Антоніною Пономаренко, була відібрана для участі в програмі щорічної обласної конференції «Залізнякові читання».

Заголовок твору «Хлібороб за професією – благодійник за покликанням» якнайкраще характеризує мецената.

– Іван Йосипович спрямовує левову частку власних сил та можливостей на допомогу людям. І головне – робить це за покликом серця, – запевняє Антоніна Вікторівна. – Знаю, він негативно ставиться до піару, але цей біографічний твір створено на вимогу вдячних жителів громади. Ми всі переконані, що про доброчинність нашого «благодійника за покликанням» має дізнатися широкий загал.

Ось так, поряд з нами, живуть особистості, які, здавалося б, лишилися на сторінках історичної літератури. Сучасне меценатство твориться руками наших земляків. І про одного з них колись напишуть книгу, так само, як пишуть про добрі діяння родини Терещенків. Адже Іван Дарієнко – гідний продовжувач їх справи.

Артем Яковлєв

Опубліковано в Сільське господарство

Гурт «Тайм» із Степанок з юнацького фестивалю патріотичної пісні «Героям слава» привезли грошовий сертифікат та цінні подарунки. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила спеціаліст РОМЦ Ірина Шраменко-Пронькіна.

8-9 вересня 2017 р. у Золотоноші проходив V-й Всеукраїнський фестиваль Чорнобривців та юнацький фестиваль патріотичної пісні «Героям слава». Одним із найяскравіших учасників цих фестивалів став гурт «Тайм» із Степанок.

Дівчата стали дипломантами фестивалю та перемогли у вокальному конкурсі «Насіяла мати чорнобривців». Також отримали диплом переможця ІІІ-го юнацького фестивалю патріотичної пісні «Героям слава» у номінації «Глядацькі симпатії», сертифікат на 500 грн та цінні подарунки. Нагороди вручали міський голова Віталій Войцехівський, голова ОДА Юрій Ткаченко, народний артист України Анатолій Гнатюк та інші поважні гості. Після завершення гала-концерту дівчата з гурту «Тайм» мали нагоду зіграти свою сольну концертну програму для жителів міста та гостей. 

Опубліковано в Культура

Рятувальників третьої Державної пожежно-рятувальної частини з професійним святом привітали голова районної ради Олексій Собко та заступник голови адміністрації Петро Коренюк.

Хвилиною мовчання присутні вшанували рятувальників, які загинули під час виконання службових обов’язків.

-         Ми вже долучаємося і надалі готові докладати зусиль для створення комфорту у вашій роботі і відповідно безпеки наших громадян, - зауважив у вітальному слові Олексій Собко. – найближчим часом завершаться роботи та буде відкриття п’ятої МПК у Руській Поляні. Хочу подякувати ідеологу втілення задуму - Андрію Хижняку – за професіоналізм та роботу. Ми впевнені, що ми маємо гідний захист саме у вашій професії.

Також за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм,  вагомий особистий внесок у справу запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та з нагоди Дня рятівника, найкращих рятувальників нагородили почесними грамотами районної ради та адміністрації. Окрім того, надзвичайники третьої ДПРЧ в подарунок отримали бензопилу. Подякував за працю черкаським вогнеборцям директор ТОВ «Купава груп» Михайло Додонов, презентувавши для рятувальників в подарунок  – кондиціонери.

-         Кожне врятоване вами життя – безцінне. І подарунки, які ви отримали сьогодні, трохи покращать ваш побут, аби ви більш якісно виконували свої функціональні обов’язки, - звернувся до колег начальник міськрайонного управління ДСНС в Черкаській області Андрій Хижняк. - Бережіть себе, дбайте про своїх командирів, а ви, командири, бережіть своїх підлеглих. Якщо ця ланка працюватиме, ми живі-здорові повертатимемося з усіх виїздів, чого вам і бажаю. Хочу запевнити керівництво Черкаської районної державної адміністрації, районної ради, обласного управління, що третя Державна пожежно-рятувальна частина як і весь Другий пожежно-рятувальний загін готовий до всіх викликів, які б нам не приносило сьогодення.  Ми з честю і гідністю виконаємо свій обов’язок по гасінню пожеж і ліквідації надзвичайних ситуацій.

Окрім того, рятувальникам вручили грамоти Управління ДСНС в Черкаській області, а також декому присвоїли вище звання. 

Опубліковано в Надзвичайні події

Про це Сергій Рудик заявив вчора під час робочого візиту в Червонослобідську ЗОШ №2.

        

Нагадаємо, через зсув грунту навчальний процес в лівому крилі приміщення призупинено. Доступ до нього закрито. Наразі експерти КП «Черкасиводоканал» проводять геодезичні дослідження відібраних зразків грунту, аби з'ясувати причину його зсуву.  Потім на школу чекає капітальний ремонт.

− Проблему потрібно вирішувати  якнайшвидше. Вже наступного тижня я звертатимуся до Кабміну з проханням спрямувати 500-600 тис. грн, для капітального ремонту шкільного приміщення, − зазначив Сергій Рудик. - Разом з тим, до співфінансування ремонту необхідно долучитися районному та сільському бюджетам.

Як зауважують у відділі освіти, лабораторні аналізи триватимуть максимум два тижні. Нині учні 5-11-х класів навчаються у дві зміни у другому, безпечному, крилі школи. Учні початкових класів розмістилися у сільському будинку культури, а 3-4 класів відвідують сусідню школу.

Артем Яковлєв

Опубліковано в Освіта

Календар

« Вересень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30