У Дубіївці представники бізнесу, працівники дошкільної установи, школи, амбулаторії, депутати сільської ради, члени виконкому села, прихожани УПЦКП, фахівець із соціальної роботи за кілька днів організували збір 1,5 тонни гуманітарної допомоги для військових. Минулого тижня у Павлопіль та Гнутове її особисто відвіз сільський голова Олександр Кривошея.

Зібрали продукти харчування, теплі речі, засоби гігієни. А ще привезли хлопцям новорічні ялинки.

– Хотіли передати нашим бійцям частку домашнього тепла, затишку, яке найбільше відчувається в новорічно-різдвяні свята, – пояснює сільський голова Олександр Кривошея. – Тому з гостинцями везли свято.

Раніше дубіївчани долучалися до збору гумвантажу військовим на схід, який організовували в районі. Аби особисто визначити потребу бійців, цього разу гумдопомогу повіз сільський голова разом зі знайомими волонтерами. Вантаж передали кільком бригадам в Павлополі та Гнутовому. Військові на знак подяки подарували дубіївським волонтерам іменний український прапор.

– Це не остання наша поїздка із гумвантажем для підтримки українських хлопців, що боронять східні кордони країни, – зауважив керівник села. – Бо наша допомога там важлива, актуальна і необхідна. 

Опубліковано в Новини громад

Молода громада з центром у селищі Стеблів утворилася 28 грудня 2016 року. До її складу увійшли 12 населених пунктів Корсунь-Шевченківського району. За короткий проміжок часу новоствореній ОТГ вдалося реалізувати цілу низку соціальних проектів, навчитися заробляти й раціонально розподіляти кошти, а також чітко сформувати ключові напрями подальшого розвитку. Між іншим, серед досягнень об’єднаної громади є й такі здобутки, які впевнено можна назвати прогресивними. Про що саме йдеться? Читайте далі й дізнаєтеся!

Не субвенціями єдиними «сита» громада

У Стеблівській ОТГ переконливо спростовують думку тих скептиків децентралізації, які вважають, що об’єднані громади розвиваються лише за рахунок грантів та субвенцій. Не субвенціями єдиними «сита» громада, запевняють у Стеблеві.

– Ми створили сприятливий мікроклімат для заняття підприємницькою діяльністю. Місцева влада завжди відкрита до діалогу як з впливовими бізнесменами, так і з підприємцями ­ початківцями. У нашій громаді однаково гостинно зустрічають інвесторів з різних регіонів і готові йти на зустріч усім охочим займатися бізнесом, – стверджує голова Стеблівської ОТГ Олексій Данільченко.

І це цілком виправдана позиція з боку місцевої влади, адже надходження від податку на доходи фізичних осіб – одне з головних бюджетоформуючих джерел. Так, завдяки ПДФО за 12 місяців існування громади вдвічі збільшився річний обсяг коштів у розрахунку на одного жителя. Селищний бюджет зріс на 100%, а середня заробітна платня – майже на тисячу гривень. Уже нині ПДФО забезпечує надходжень до бюджету в розмірі 15 млн. грн. на рік. Утім, у Стеблівській ОТГ переконують, це лише початок.

Нині на території об’єднаної громади переважають підприємства аграрного сектору та переробної промисловості. Серед найбільш успішних та прибуткових – ПАТ « Стеблівська бавовняна прядильно ­ ткацька фабрика», продукцію якої (ковдри, пледи, тканини та спальні мішки) знають не лише на Черкащині, але й далеко за її  межами.   

Сьогодні на підприємстві працює понад дві сотні людей. Надалі плануємо розширити штат іще на п’ятдесят осіб, завдяки збільшенню робочих місць.

Приватне підприємство «Коріс АМ» є ще одним успішним підприємством, яке функціонує на території Стеблівської ОТГ. Тут виготовляють дерев’яне підлогове покриття високої якості. Підприємство не лише забезпечує значні находження до селищного бюджету, але й допомагає з працевлаштуванням місцевої молоді.

Як можна зрозуміти із досвіду Стеблівської ОТГ, від співпраці місцевої влади та бізнесу передовсім виграє громада. Відчуваючи розуміння та підтримку з боку влади, підприємці стають соціально відповідальними. Так, завдяки місцевому бізнесу виникають можливості реалізовувати важливі проекти. Серед них: організація регулярного вивезення побутових відходів (послуга безкоштовна для населення), благоустрій території навколишніх сіл та селищ, ямковий ремонт доріг і багато іншого. Крім того, у Стеблеві стверджують, що вже здолали проблему «тіньових» заробітків.

– Всі люди, які працюють на території нашої громади, працевлаштовані офіційно. Зарплат «у конвертах» ніхто не отримує. Ви, звісно, можете мені не повірити, але з утворенням об’єднаної громади рівень відповідальності її жителів суттєво зріс. Змінилося саме ставлення людей до спільного благополуччя. Бізнесмени стали відповідальними та розуміють, що від їх совісності безпосередньо залежить майбутнє громади, а отже, і їх власне майбутнє, – розповідає Олексій Данільченко. – І якщо раніше підприємці не знали, куди спрямовують сплачувані ними податки, то тепер можуть самі оцінити результати роботи місцевої влади. І для них це найкраща мотивація працювати чесно та прозоро.

Громаді – відремонтована амбулаторія, молодим лікарям – безкоштовне житло

Кошти, отримані з надходжень від ПДФО та гроші інфраструктурної субвенції спрямовують на реалізацію соціальних проектів. Серед найбільш гучних задумів, які вдалося втілити, – капітальний ремонт будівлі Стеблівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Приміщення, якому більше ста років, тепер не впізнати. Тут замінили дах та вікна, утеплили будівлю та укріпили фундамент. На реалізацію проекту витратили 1,3 млн грн (1 млн – гроші від ДФРР і 300 тис. – кошти місцевого бюджету). На черзі – ремонтні роботи всередині приміщення, і ці витрати оплачуватимуть виключно з власної скарбниці.

– Не знаю, як там у Києві, але у нас – як мінімум, не гірше, – переконана завідувачка амбулаторії Людмила Шевченко. – Працюю тут уже понад тридцять років, але вперше бачу настільки блискавичні зміни. Ремонт будівлі розпочали місяць тому і вже майже завершили. Думаю, до кінця січня 2018 року закінчать і всі внутрішні роботи. Звісно ж, працювати у таких умовах, як для нас зараз створюють, саме задоволення.

Окрім реалізації вже звичних для новоствореної ОТГ проектів з ремонту доріг, амбулаторій, шкіл та садочків, у Стеблівській громаді вже сьогодні обмірковують віддалену перспективу своєї «малої батьківщини».

– Наше майбутнє – це наша молодь, – мудро зауважує Олексій Володимирович. – Ми поставили перед собою амбітну ціль – привабити у «село» молодих спеціалістів. А для цього необхідно створити гідні умови для їх роботи та проживання. 

Цей задум уже почали реалізовувати. Так, цьогоріч за кошти громади придбали службове житло для лікаря сімейної медицини. Не пошкодували також грошей на заміну вікон та ремонт санвузла у службовому будинку. Нині у цьому службовому будинку проживає разом із сім′єю молодий фахівець – лікар загальної практики сімейної медицини Світлана Охремова.

– Я родом із Рівненської області, але на Черкащині мені дуже подобається, – зізнається пані Світлана. – Коли приїздила сюди вперше, то домовилася із селищним головою, що залюбки працюватиму в громаді, якщо мою родину забезпечать житлом. І от сьогодні вже робимо в будинку ремонт.

 Нове життя до вподоби молодій сім′ї. Ще б пак, на мапі України складно знайти місце, де так тепло приймають молодих фахівців.

До речі, сьогодні у Стеблівській ОТГ шукають ще одного сімейного лікаря. Потенційному претенденту також готові придбати житло.

«Не вірте тим, хто каже, що децентралізація − погибель для малих сіл»

– У часи, коли об’єднання громади лише обговорювалося, людей турбувало не стільки будівництво чогось нового, скільки питання – чи вдасться зберегти вже існуючі об’єкти, – пригадує Олексій Данільченко. – Тоді я пообіцяв усім жителям, що після утворення ОТГ не буде закрито жодної школи, садочку чи амбулаторії. Що ж, вважаю, що обіцянки дотримано, адже у нас досі продовжують функціонувати всі заклади соціальної сфери. І в подальшому нічого закривати не плануємо, оскільки коштів вистачає на утримання кожного об’єкту.

І це не просто розмови. Коли на власні очі оцінюєш здобутки Стеблівської ОТГ, то у словах Олексія Володимировича не виникає жодних сумнівів. Посудіть самі: за неповний рік роботи відремонтували бібліотеку, глядацьку залу сільського клубу села Переможинці, сільський клуб у селі Яблунівка, утеплили будівлю дошкільного навчального закладу «Росинка» у Стеблеві та спорудили новий дитячий майданчик у селі Дацьки. А дороги ремонтують навіть у тих селах, де й самі старожили не могли пригадати, коли востаннє бачили, як кладуть асфальт.

Таким чином у Стеблівській об’єднаній громаді спростовують ще один міф і запевняють: децентралізація – це не погибель малих сіл, а навпаки – їх шанс стати успішними.

– До Стеблівської об′єднаної громади увійшли і малі села, ті, що колись вважалися дотаційними. Більше того, у деяких сільрад навіть не вистачало коштів на зарплати власним працівникам, – розповідає Олексій Данільченко. Всі населені пункти отримують необхідні ресурси для розвитку. На їхніх територіях ми розбудуємо розвинену інфраструктуру та створимо сприятливий інвестиційний клімат. На мою думку, це і є головною ідеєю децентралізації – дати імпульс для розвитку кожного села.   

Артем ЯКОВЛЄВ, фото автора

Опубліковано в Головні новини

Лише впродовж липня-грудня відділу освіти РДА вдалося реалізувати закупівлю товарів та послуг, виконати капітальних ремонтів та реконструкцій на загальну суму понад 12 мільйонів гривень. Про це повідомила начальник відділу освіти Людмила Григорчук.

– Єдиний проект на загальну суму 1 мільйон 395 тисяч, який не вдалося реалізувати, – це капітальний ремонт каналізаційної системи та очисних споруд в Мошнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, – запевняє Людмила Василівна. – Аби ці кошти не повернулися до державного бюджету, ми домовилися з народним депутатом Владиславом Голубом, за сприяння якого вони й були спрямовані, про те, щоб їх перерозподілити на заміну вікон у школах на його окрузі. Виконані кошториси – на експертизі. А кошти надійдуть в наступному році. На ремонт каналізаційної системи в Мошнівській ЗОШ нині виготовляємо новий проект з урахуванням зауважень та пропозицій, які були висунуті до попереднього.

Крім того, цього тижня завершаться ремонтні роботи в Червонослобідській ЗОШ №2, де на початку вересня склалася аварійна ситуація.

– Проблеми виникли на двох об’єктах: котельні Дубіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів та покрівлі в Леськівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. На жаль, до підрядника, який добросовісно здійснював ремонти кілька років поспіль на території району, цьогоріч маємо серйозні претензії. Відтак, роботи в Дубіївській ЗОШ виконані на 80 % – там підрядник встановив твердопаливний котел, провів оздоблювальні роботи, але затримав за договором кінцеві терміни виконання роботи, – пояснює пані Людмила. – Найбільш критична ситуація в Леськівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час ремонту покрівлі допущені серйозні прорахунки, які ледь не стали причиною аварійної ситуації в приміщенні школи. Нині ми вимагаємо від підрядника завершити те, що він розпочав. Всі претензії юридично оформлені, – якщо справа дійде до суду. Оплату за виконані роботи підприємець отримає лише по факту їх завершення.

Опубліковано в Освіта

Календар

« Грудень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31