За підсумками оздоровчої кампанії-2017 Черкаський район посів 13 місце в області, підвищивши свій рейтинг порівняно з минулим роком на 10 позицій. Про це повідомив начальник відділу у справах сімї, молоді та спорту РДА Сергій Бовт.

 Загалом для забезпечення якісного відпочинку і оздоровлення дітей,  із районного бюджету цьогоріч було спрямовано 733 тис. грн, з яких на оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - 167,5 тис. грн.

-         Майже 50% сільських рад долучилися до літньої оздоровчої кампанії та забезпечили відпочинок категорійним дітям, - зауважує Сергій Бовт. – Зокрема, за рахунок місцевого бюджету у Свидівку оздоровили 65 дітей з багатодітних сімей, дітей-сиріт, дітей учасників АТО, дітей, позбавлених батьківського піклування. У Білозірській ОТГ 58 таких дітей, у Будищі – 17, у Руській Поляні – 15, у Тубільцях та Леськах  – 6, У Чорнявці – 4. Крім того, віднайшли кошти, аби відправити дітей на відпочинок у Софіївській, Дубіївській та Мошнівській сільських радах.

Загалом залучено спонсорських коштів близько 127 тис. грн.

Окрім того, з 29 травня по 16 червня 2017 року працювали 26 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей, у яких охоплено відпочинком 2073 учні 1-10 класів, з них дітей пільгових категорій – 797 осіб.

-         За розподілом обласного управління ми отримали 69 путівок для оздоровлення категорійних дітей в УДЦ «Молода гвардія», «Артек», «Чайка», «Тимурівець» та ін. Наразі четверо дітей з малозабезпечених багатодітних родин знаходяться на оздоровленні у ДП «Міжнародний дитячий центр «Артек», - зауважує Сергій Бовт. 

Опубліковано в Новини громад

У Леськах тривають ремонтні роботи по реконструкції закладів соціальної сфери, на що були спрямовані кошти в районного, місцевого та державного бюджету.

Ознайомитися з ходом робіт, а також визначити слабкі ланки, де потрібна допомога, змогли у ході робочої поїздки в населений пункт голова районної ради Олексій Собко та його заступник Сергій Степанюк.

Зокрема, у загальноосвітній школі замінюють покрівлю. Мають оновити 860 кв. метрів. Кошти на це у сумі 412 тисяч гривень направлені в рамках програми соцекономрозвитку з державного бюджету завдяки народному депутату Сергію Рудику.

У будинку культури осучаснили та модернізували сцену. Такий подарунок жителям села зробило місцеве ТОВ «Агростарт».

Це мультимедійна дошка, яка знову ж таки стала подарунком від нардепа  леськівській малечі в ДНЗ «Веселка» напередодні Дня села.

В амбулаторії загальної практики сімейної медицини впроваджуються енергоощадні заходи. Тут утеплюють фасад будівлі, а також замінили старі вікна на сучасні енергоощадні.

- В цілому завдяки співпраці різних гілок влади маємо конкретний результат в осучасненні  та модернізації закладів соцсфери, - зауважив голова районної ради Олексій Собко. – Окрім  того, визначили для себе і подальші напрямки для спільної роботи. Це зокрема розвиток спорту у селі. Маємо потужний потенціал, бажання та ресурси для цього, а разом з тим немає комфортного місця для занять спортсменів. У перспективі – це буде комплекс, зроблений на базі частини будинку культури,  де вже є спортивний зал та приміщення для облаштування тренажерного залу. 

Опубліковано в Новини громад

Жителі Софіївки та Шелепух нарікають на повну непрозорість діяльності своїх обранців. Місцева влада і досі не запустила офіційний веб-сайт, а на закладах культури продовжують красуватися таблички на кшталт «зроблено в СРСР».

Нагадаємо кілька місяців тому голова районної ради Олексій Собко та його заступник Сергій Степанюк побували з робочим візитом у Софіївській сільській раді. Тоді виявили ряд недоліків в роботі органів місцевого самоврядування.

Власне, це більше був недогляд з боку керівника села, як господарника. У дитячому садку потрібно було замінити двері та утеплити повітряну теплотрасу від котельні до дошкільної установи, заклади культури обладнати комп’ютерами та підключити їх  до мережі Інтернет, на сільському кладовищі прибрати пошкоджені буревієм дерева. Нарікали на це місцеві жителі села.

Відтоді минуло майже три місяці.

-         Теплотрасу утеплили і двоє дверей в ДНЗ «Сонечко» замінили. Навіть новеньку плиту на кухню придбали, - зауважує сільський голова Олександр Мороз. – На черзі 16 старих вікон в коридорі, які потрібно замінити на енергозберігаючі. Коштів у місцевому бюджеті на це не вистачає. Будемо залучати спонсорів та благодійників, а також розраховуємо на співпрацю з боку нардепа Владислава Голуба. 

Якщо в цьому плані керівник села рухається вперед, то, вочевидь, попрощатися з пережитками «совка» йому складніше. На закладах культури і досі прикріплені таблички, які нагадують що будівлі звели на чергову радянську річницю. Поруч з ними на інших закладах соцсфери пошарпаний державний прапор.

-         Ми його щойно вивісили, проте вітер та негода робить своє діло. Не встигаємо замінювати, - виправдовувався сільський голова. – А таблички не встигли демонтувати.

До речі, старенький комп’ютер в сільську бібліотеку будинку культури начебто і встигли поставити, а от приєднати до мережі Інтернет і запустити для роботи – знову не встигли. Це вже не кажучи про те, що сільрада відповідно до закону про доступ до публічної інформації повинна була зареєструвати свій сайт, на якому зобов’язана оприлюднювати проекти рішень і анонси засідань сесій та постійних депутатських комісій з порядком денним. Після засідань прийняті рішення повинні  публікуватися на сайті в розділі «Рішення сесії», аби громадськість села могла вільно з ними ознайомитися.

-         Щойно запустимо в роботу сайт, розмістимо там всі матеріали. Ми його ще доопрацьовуємо. А потім треба визначити людину, яка наповнюватиме його, - знову зауважує сільський голова.

Р.S. коли матеріал був готовий до друку, в сільській раді повідомили, що прапори на закладах соцсфери замінили.  

Опубліковано в Політика

Календар

« Грудень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31