З В І Т голови районної ради СОБКА ОЛЕКСІЯ ПЕТРОВИЧА про діяльність за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року

П'ятниця, 16 грудня 2016 08:04

Минув рік з часу обрання складу Черкаської районної ради сьомого скликання. Відповідно до статті 55  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», голова районної ради звітує про свою діяльність не менше  одного разу на рік, тому до порядку денного чергового пленарного засідання включено мій звіт про роботу з листопада 2015 року по листопад 2016 року, у тому числі про здійснення державної регуляторної політики в районній раді. Наперед  скажу, що цей звіт - це не лише інформація про виконання і дотримання вимог зазначеного Закону, який визначає мої повноваження. Це звіт про нашу спільну роботу із депутатським корпусом, членами президії, в роботі яких я безпосередньо брав участь, та виконавчого апарату в цілому.

Сьогодні разом з вами хотів би проаналізувати, що вдалося зробити у звітному періоді позитивного і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі, які корективи до наших планів необхідно внести.

Перед представленням звіту хочу наголосити, що Черкаська районна рада 7 скликання обрана саме після Революції гідності, коли депутати 6 скликання завершували свою каденцію в часи революційних перетворень, а ми з вами вперше були обрані за новим Законом України «Про місцеві вибори».

Вибори проходили в умовах значної громадянської активності та зростання вимог громадян до публічної влади – як загальнодержавної, так і місцевої. Вони відбулися в умовах все ще незавершеного збройного конфлікту. Минулорічні вибори проходили за новою виборчою системою, яка не була застосована раніше. Так, місцеві ради (крім сільських та селищних) були обрані за пропорційною виборчою системою із відкритими виборчими списками.

Україна в даний час переживає глибокі й вирішальні перетворення. З моменту проголошення Незалежності нашої держави таких фундаментальних змін ми не проводили. Це стосується і реформування силових структур, і новий підхід в галузі охорони здоров’я, оновлення судової гілки влади, створення антикорупційного бюро, проведення адміністративно-територіальної реформи та багато іншого. Буквально ми є свідками і учасниками процесу добровільного об’єднання територіальних громад, розробляється  фінансова стратегія спроможності їх розвитку і все це  покликано в першу чергу на вимогу всіх тих, хто прагне дійсно якісних, ґрунтовних змін в державі для її повноцінного, європейського розвитку.

В умовах нормального життя плановості дій реформи впроваджувати складно, а коли сьогодні на Сході нашої держави тривають бойові дії, ці кроки набувають особливого значення. І завдяки доблесті і героїзму нинішнього покоління наших воїнів, які мужньо захищають територіальну цілісність держави, нині ми маємо змогу втілювати це в життя.

На початку звіту хочу подякувати депутатам, посадовим особам органів місцевого самоврядування району, керівникам підприємств, організацій і установ району, всім тим, хто приклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування. На мою думку, районна рада працювала чітко, прагматично, дотримуючись повноважень та норм, що передбачені Конституцією та законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про доступ до публічної інформації», «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», «Про захист персональних даних», чинними нормативно-правовими актами та затвердженим нами Регламентом, а також вимогами сьогодення, спрямованими на кардинальну зміну суспільства. Депутатів районної ради сьомого скликання у звітний період характеризувала конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, доброзичливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат. Звичайно, були випадки коли в сесійній залі малися певні розбіжності у поглядах на ті чи інші питання, але я вбачаю в цьому прояв демократії, так як кожен має свою особисту думку і відстоює її.

Головними у діяльності ради, для мене, як голови, були питання зростання ролі депутатів місцевих рад, сільських голів у процесах соціально-економічного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, забезпечення належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад району. Те позитивне, що зроблено – це колективна праця депутатів, постійних комісій, президії, сесійної роботи, виконавчого апарату.

Разом із вами ми прагнули організувати роботу ради так, щоб вона якомога повніше та ефективніше виконувала свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймала відповідні рішення.

За звітний період склад районної ради не змінився. Наразі в складі районної ради діють 6 депутатських фракцій, 2 депутата – позафракційні. Депутати районної ради є представниками 7 політичних партій.

       Хочу зауважити, що в листопаді минулого року були обрані  331 депутат сільських рад району та 21 сільський голова. Вперше за 25 років незалежності України були проведені перші вибори депутатів Білозірської обʼєднаної територіальної громади, де обрано сільського голову, 25 депутатів та обрано старосту селища Ірдинь.

         На 6 округах від Черкаського району до Черкаської обласної ради було обрано 9 депутатів.

         У Верховній Раді України від Черкаського району ми маємо народних депутатів: по 197 виборчому округу - Голуба Владислава Володимировича, по 198 виборчому округу - Рудика Сергія Ярославовича.

Хочу відмітити, що в адмінприміщенні районної ради працює громадська приймальня депутата Рудика С.Я., так що виборці мають змогу звернутися до нього по вирішенню наболілих питань.

  Основною формою роботи районної ради є проведення пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій. На пленарні засідання ради запрошуються депутати обласної ради, керівники правоохоронних органів, керівники районних служб, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, сільські голови, староста, представники засобів масової інформації. Це надає роботі сесії більш активного та цілеспрямованого змісту, дозволяє приймати виважені, конкретні рішення, сприяє відкритості та прозорості дій районної ради.

  Всього протягом звітного періоду відбулося 10 сесійних засідань районної ради, на яких було розглянуто 240 питань, як планових, так і невідкладних для забезпечення нормальної життєдіяльності громади району, по них прийнято 211 рішень.

Якщо проаналізувати питання, які ми розглядали на сесіях за тематикою, їх умовно можна класифікувати так:

-         комунальні – 34,

-         бюджетні – 14,

-         соціального захисту – 25,

-         регламентні –  9,

-         підприємництва, інвестицій, промисловості, транспорту – 10,

-         освітянські – 8,

-         агропромислового розвитку та земельних відносин – 69,

-         медичні – 8,

-         діяльності правоохоронних органів – 11,

-         культури і туризму – 9,

-         розвитку фізкультури і спорту – 3,

-         інші – 40.

Прийнято було нових 16 програм, а також 55 разів заслуховувалося виконання вже прийнятих програм, внесення змін та доповнень до них. Тринадцять разів розглядалися питання, пов`язані з прийняттям, внесенням змін та звітом про виконання районного бюджету. Крім цього затверджували плани роботи ради, вносили зміни до складу комісій та розглядали інші  важливі питання.

Звісна річ, немає можливості і потреби аналізувати кожне з прийнятих рішень, але попри різноманітність питань, переважна більшість їх стосувалася управління комунальною власністю, економічного розвитку та соціального захисту населення району.

Маю відзначити, що головний акцент зроблено не на кількості ухвалених рішень, а на їх якості, новаторському підході, а також контролі за їх виконанням.

Спільними зусиллями з райдержадміністрацією, органами місцевого самоврядування всіх рівнів ми намагалися забезпечити реалізацію пріоритетних завдань, в тому числі Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік. Можливо, дещо нам і не вдалося реалізувати, але ми на цьому не зупиняємось.

Крім прийняття планових та позапланових рішень оформляли звернення та запити, висловлені депутатами на сесіях. Особливо активними були  депутати районної ради Будяк І.О., Гуськов М.В., Дарієнко І.Й., Деркач О.А., Коренюк П.В., Костенко С.О., Маринчак А.І.,  Плохута О.І., Степанець І.В., Шимановський В.М. та інші. За ініціативи депутата Деркача О.А. була затверджена Тимчасова контрольна комісія районної ради щодо вивчення стану утримання доріг в Черкаському районі. Також була створена Тимчасова контрольна комісія по вивченню питань можливої співпраці в інвестпроектах щодо створення в Черкаському районі ефективної сучасної системи поводження з відходами під головуванням депутата Костенка С.О.

Хочу зауважити, що спільна діяльність районної ради та райдержадміністрації охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Так складаються обставини, що протягом тривалого часу не був призначений голова райдержадміністрації, але маючи заступника голови райдержадміністрації Коренюка Петра Володимировича, який є і депутатом районної ради, ми тісно і плідно співпрацюємо, швидко знаходимо порозуміння і продовжуємо працювати над вирішенням спільних для нашого району проблем, реалізацією пріоритетних завдань.

Ставлячи за головне своєю метою служіння громаді і вирішення найболючіших проблем життєдіяльності району, ми розуміли, що, на жаль, не завжди спроможні усі їх розв’язати і повністю задовольнити потреби жителів району.

Перед місцевим самоврядуванням постали виклики, які потребують ефективного та швидкого реагування:

погіршився стан доріг, як державного, так і місцевого значення, автобусні перевезення, вчасне та якісне нарахування житлових субсидій;

загрозлива ситуація в галузі комунального господарства: зношені теплові, каналізаційні, водопостачальні мережі і житловий фонд.

Покращилась ситуація у місцевому самоврядуванні стосовно надходження фінансового ресурсу на виконання власних повноважень. Покладаємо велику надію, що під час реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади втіляться давні мрії перерозподілу фінансового ресурсу. Вже є перша ластівка позитивних змін на прикладі Білозірської територіальної обʼєднаної громади, де стоїть питання у керівництва громади не як наповнити місцевий бюджет, бо він за рахунок державних програм та реформованої податкової політики є досить потужним, а як освоїти кошти, раціонально і максимально вигідно їх використати.    

Разом з тим, районною радою було зроблено чимало для того, щоб забезпечити подальший розвиток Черкаського району та зменшити вплив зовнішніх та внутрішніх негативних факторів.

 Прийняттю районною радою виважених рішень значною мірою сприяла робота президії. З метою вироблення узгоджених пропозицій і рекомендацій щодо діяльності районної ради, порядку денного її пленарних засідань, проектів рішень із особливо суперечливих питань протягом звітного періоду проведено 9 засідань президії районної ради.

Активною була робота депутатів у постійних комісіях районної ради. На сьогодні в районній раді діє 5 комісій, до складу яких входить 34 депутата, окрім голови та заступника голови районної ради. 

Однією з найчисельніших є постійна комісія з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення (голова  - Дивнич Світлана Миколаївна), до її складу входять 8 депутатів.

Комісія працює злагоджено, професійно та результативно, про що свідчать 11 засідань, на яких було розглянуто 61 питання. З-поміж них депутати розглянули 45 проектів рішень, які вносилися на розгляд сесій районної ради з наданням необхідних висновків.

Завжди активно обговорюють питання порядку денного комісії заступник голови комісії Костенко С.О. та депутати Грищенко І.А., Кужим Н.О., Костів В.Л.

Комісією напрацьований відповідний механізм вивчення та погодження питань, які стосуються внесення змін до бюджету, що, в свою чергу, дає можливість оперативно спрямовувати кошти на вирішення соціальних потреб та контролювати ефективність їх використання.

Особливо вагомим завданням у звітному періоді було формування, затвердження та наповнення районного бюджету спільно з усіма учасниками цього процесу. Спільність бачення вирішення фінансових питань районною радою і райдержадміністрації дало можливість своєчасно прийняти районний бюджет на 2016 рік. Водночас варто зазначити, що показники доходної частини були досить напружені.

Незважаючи на це, за 11 місяців 2016 року до  загального та спеціального фондів місцевих бюджетів району мобілізовано 131,6 млн. грн. власних та закріплених доходів, що на 47,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період 2015 року. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120,3 млн. грн. з приростом 55,2 відсотка. Це дало нам можливість внести зміни до видатків районного бюджету за рахунок перевиконання доходної частини на 9,1 млн. грн., та іншої субвенції із сільських бюджетів на 6,1 млн. грн..

Зміни до Податкового та Бюджетного кодексів дозволили бюджетам сіл додатково отримати близько 13,2 млн. грн. власних доходів, які спрямовані на виконання першочергових інфраструктурних і соціальних проектів.

Виконання затверджених на 11 місяців 2016 року показників з доходів до загального фонду місцевих бюджетів забезпечено в цілому по району на 111,1 відсотка. Всі місцеві бюджети виконають річні показники.

До загального та спеціального фондів районного бюджету за 11 місяців 2016 року надійшло 58,7 млн. грн., понад план —  4,5 млн. грн.

До загального фонду районного бюджету мобілізовано 53,6 млн. грн., або 106,5 відсотка до затвердженого завдання, понад план надійшло 3,3 млн. грн. Забезпечено темп приросту надходжень у порівнянні до аналогічного періоду 2015 року на 42,4 відсотка, або більше на 16,0 млн. грн., у тому числі податку на доходи фізичних осіб на 43,4 відсотків, або на 16,2 млн. грн.

Забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери та проведення розрахунків бюджетних установ за спожиті енергоносії і отримані комунальні послуги. В усіх місцевих бюджетах району відсутня прострочена кредиторська заборгованість з цих видатків.

Детальний звіт про виконання районного бюджету за 2016 рік буде включено до порядку денного сесії районної ради в лютому 2017 року.

Під час формування районного бюджету та внесення змін до нього постійна комісія тісно співпрацювала з фінансовим управлінням райдержадміністрації.

Протягом звітного періоду комісія розглядала також питання розподілу переданих з державного  та обласного бюджетів коштів у вигляді додаткових дотацій, субвенцій відповідно між районним бюджетом та сільськими бюджетами; квартальні та річні звіти про виконання районного бюджету; проекти цільових програм та їх фінансове забезпечення.

Постійною комісією з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення розглянуто стан виконання 8 районних програм. 

У червні 2016 року районною радою було затверджено цільову програму вдосконалення  інформаційно-аналітичного  забезпечення органів виконавчої влади і місцевого самоврядування  Черкаського району, збільшення надходжень до районного бюджету на 2016 рік, якою також опікується постійна комісія. Основною метою програми є втілення у практику сучасних підходів, нової філософії у взаємовідносинах влади з суспільством, у новому ставленні до кожного громадянина, підприємства, організації – платника податків, визначення нової, партнерської поведінки працівників     органів   виконавчої влади з кожним громадянином та платником податків, що буде стимулювати економічний розвиток в Україні, зокрема сприятиме створенню умов для залучення інвестицій, розвитку малого та середнього бізнесу, виконанню податкового законодавства, збільшенню доходів місцевих бюджетів району.

Спільна діяльність органів влади, об’єднаної Державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління ДФС у Черкаській області, місцевого самоврядування та сільських громад району в минулому році дали можливість під час реалізації аналогічної попередньої програми збільшити надходження до районного бюджету та перевиконати плани надходжень затверджених місцевими радами на 109,2 % або на 9 мільйонів 919 тисяч гривень.

Районна програма «Турбота» на 2014-2020 роки є однією з важливих та вагомих програм в частині реалізації соціальної політики в районі. Основною метою даної програми є надання соціальних послуг найбільш незахищеним категоріям населення Черкаського району, які перебувають у складних життєвих обставинах та неспроможні їх самостійно подолати, привернення уваги суспільства до проблем старшого покоління, інвалідів, чорнобильців, афганців, дітей війни. Постійна комісія неодноразово розглядала та вносила свої рекомендації та висновки до змін та доповнень зазначеної програми, заслуховувала звіти про її виконання. Загалом протягом 2016 року на реалізацію заходів районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки було погоджено виділення коштів в сумі близько 2,5 мільйона гривень.

Протягом чотирьох місяців 2016 року 100 учасників АТО – жителів району отримали одноразову грошову допомогу, визначену районною програмою «Турбота», у розмірі 1 тис. грн..

Внесено зміни до районної програми забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом у 2015-2020 роках, ухваливши порядок надання пільгових довготермінових кредитів на будівництво та придбання житла на території району.

Ще одна досить важлива районна Програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2013-2016 роки стоїть на контролі у постійної комісії. За рахунок реалізації її заходів в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації створено 10 нових робочих місць, виділено та відремонтовано окремий кабінет для нарахування житлових субсидій, закуплено канцтовари та оргтехніку. Всього на виконання заходів програми в 2016 році з районного бюджету виділено коштів в сумі 282,0 тисячі гривень.

Принагідно хочу відмітити, що з початку року управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації опрацьовано 28 тисяч 656 особових справ, із них 6 тисяч 980 отримувачів соціальних допомог, 21 тисяча 676 заяв про призначення субсидій.

Ні для кого не є секретом важливість нарахування субсидій за житлово-комунальні послуги для населення і завдяки реалізації заходів зазначеної програми в районі знято соціальну напругу, вирішено практично всі проблемні питання. Підтвердженням сказаного є майже повна відсутність скарг, або звернень, а якщо скарги і є, то вони стосуються не кількості нарахованих субсидій, а незадоволенням суми субсидії. Також слід відмітити, що Черкаський район є одним із передових серед районів в області по нарахуванню житлових субсидій.

Для надання соціальних послуг в районі діє Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району під керівництвом Вишиваного В.М.. До складу Територіального центру входять два відділення соціальної допомоги вдома, стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання на 40 ліжко-місць (с.Лозівок) та відділення соціально-побутової адаптації.

В районі проживає 5111 громадян похилого віку, які потребують соціального обслуговування. Завдяки діяльності  Територіального центру 92,4 відсотка зазначених громадян отримують соціальні послуги.

         В стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання в с. Лозівок на 40 ліжко-місць   мешкає 37 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів. Вони забезпечені всім необхідним для повноцінного життя, а головне - увагою працівників. 
         За ініціативи депутатів районної ради були виділені кошти в сумі 80,0 тисяч гривень, за які придбано Територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Черкаського району промислову пральну машину місткістю 25 кг сухої білизни, що полегшило працю обслуговуючого персоналу цього закладу, та промислову електроплиту вартістю 11,9 тис. грн. для приготування їжі.

Також для підвищення якості опіки, соціального обслуговування громадян та полегшення роботи соціальних працівників їм були вручені велосипеди.

Цілеспрямовано працювала постійна комісія районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та використання природних ресурсів під керівництвом Маринчака Анатолія Івановича. Комісією проведено 10 засідань, на яких розглянуто 56 питань.

У своїй діяльності депутати зосереджувалися на двох основних напрямах: перший – це створення умов для подальшої розбудови агропромислового комплексу району; другий – врегулювання питань земельних відносин.

Відповідно до потреб сьогодення змінюються відносини, змінюється аграрна політика держави, сільгосптоваровиробники є повноцінними, самостійними господарями, але наше завдання тримати тісні, взаємовигідні зв’язки органів влади з сільськогосподарськими товариствами, фермерами, адже Черкаський район, як і вся область, є аграрним краєм.

Члени комісії брали активну участь у напрацюванні проектів рішень, особливу увагу приділяли розробці галузевих програм, дія яких спрямована на розвиток і підтримку сільського господарства. Активністю та принциповістю вирізнявся заступник голови постійної комісії Шимановський В.М., який постійно вносив конструктивні пропозиції до проектів рішень.

Комісія в порядку контролю розглянула хід виконання Програми розвитку земельних відносин у Черкаському районі на 2013-2020 роки, заслухала інформацію управління агропромислового розвитку райдержадміністрації щодо проведення жнивної кампанії 2016 року. 

Крім цього, депутатами вивчалися питання затвердження технічної документації з нормативної грошової  оцінки земельних ділянок. Протягом звітного періоду було внесено на розгляд сесії районної ради 41 зазначене питання.

Хочу зауважити, що по ряду питань  затвердження технічної документації з нормативної грошової  оцінки земельних ділянок в цій залі виникали суперечки, але наголошую на головному, керівництво ради не мало на меті лобіювати те чи інше питання, а намагалося донести до депутатів, що позитивно прийняте рішення по даному питанню дасть можливість наповнити місцеві бюджети. 

Результативно працює і постійна комісія районної ради з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики, яку очолює Коренюк Петро Володимирович, заступник голови райдержадміністрації. За звітний період комісією проведено 13 засідань, на яких розглянуто 77 питань. Особливу увагу члени комісії зосереджують на вирішенні нагальних питань у сфері житлово-комунального господарства.

В звʼязку з важливістю та актуальністю на кожній сесії районної ради ми розглядаємо блок комунальних питань різного направлення: укладання та розірвання договорів оренди, плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів районної ради; укладання контрактів з керівниками комунальних підприємств, установ, закладів; передача майна районної комунальної власності; надання дозволів на списання основних засобів; затвердження Статутів та положень комунальних підприємств, установ, закладів; надання пільг щодо орендної плати та багато інших.

На контролі комісії перебуває 15 районних програм, основними з яких є Програма економічного і соціального розвитку Черкаського району на 2016 рік, Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2016-2017 роки, Програма розвитку малого і середнього підприємництва Черкаського району на 2015-2016 роки.

Члени комісії принципово, по-діловому підходять до розгляду кожного внесеного на розгляд комісії питання. Активними депутатами в комісії є Пушанко С.О., Плохута О.І., Муцалханов О.Л.

Так, за погодженням з постійною комісією протягом 2016 року затверджено 3 нові програми.

Для розроблення узгоджених пропозицій комісія практикує проведення виїзних засідань. Зокрема, за результатами виїзного засідання було уточнено питання списання майна Черкаської центральної районної лікарні.

При поданні матеріалів на розгляд сесій члени постійної комісії ретельно здійснювали контроль за передачею та продажем майна районної комунальної власності. У питаннях, які виходили за рамки компетенції постійної комісії, зверталися до районної державної адміністрації з пропозицією створення комісії з розгляду того чи іншого питання із залученням депутатів районної ради.

Враховуючи, що відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування в червні 2016 року районною радою прийнято рішення, яким передбачено затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів комунальних підприємств Черкаської районної ради.

 Приведено у відповідність до вимог чинного законодавства установчі документи 4 комунальних підприємств, внесено зміни до 6 затверджених статутів.

Жваву дискусію та прискіпливе обговорення викликали кадрові призначення. Перед тим як прийняти важливе рішення на сесійному засіданні постійна комісія районної ради на своїх засіданнях розглядала фінансово-господарську діяльність підприємств та установ, заслуховувала звіти керівників, проводила аналіз виконання фінансових планів і лише після цього вносила рекомендації щодо продовження, чи припинення контракту з керівником.

Постійно проводиться контроль технічного стану майна районної комунальної власності. Здійснюється погодження договорів оренди майна районної комунальної власності.  

У комунальній власності, крім установ бюджетної сфери, знаходиться чотири комунальних підприємства різних напрямків діяльності: Господарське управління експлуатації приміщень районної ради, комунальне підприємство теплових мереж Черкаського району, комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «Архбюро», спеціалізоване комунальне підприємство «Райліс».

Господарське управління експлуатації приміщень районної ради утримує та обслуговує приміщення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування районного рівня.

В адміністративному приміщенні районної ради з орендарями укладено 27 договорів оренди, із них: з бюджетними організаціями – 19 договорів, з госпрозрахунковими організаціями – 8 договорів. Обсяг наданих послуг за 9 місяців 2016 року складає 1 млн. 335 тис. грн.

Відповідно до Програми підтримки Господарського управління експлуатації приміщень Черкаської районної ради на 2014-2017 роки з районного бюджету було виділено кошти в сумі 1 мільйон 357 тисяч гривень.

Комунальне підприємство теплових мереж Черкаського району забезпечує тепловою енергією населення, організації, установи та підприємства всіх форм власності. Підприємство має 9 котелень. На підприємстві є три дільниці, що надають послуги з теплопостачання у восьми селах нашого району: Червона Слобода, Білозір’я, Хутори, Вергуни, Руська Поляна, Мошни, Яснозір’я, Геронимівка.

Рішенням районної ради від 07 жовтня 2016 року комунальне підприємство теплових мереж Черкаського району визначено надавачем послуг з теплопостачання. 

В результаті фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2016 року було надано послуг з транспортування теплової енергії на суму 301 тисяча 702 гривні та інших послуг (орендна плата) на суму 1 мільйон 15 тисяч 450 гривень.

Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «Архбюро» надає послуги, як юридичним, так і фізичним особам. Здійснює роботи по забезпеченню забудови і містобудівного розвитку населених пунктів і планування територій, готує і видає замовникам будівельні паспорти, розробляє проектні пропозиції по розміщенню обʼєктів будівництва, виконує роботи по веденню чергового плану забудови населеного пункту, збирає і обробляє інформацію щодо ведення містобудівного кадастру населених пунктів та створює архів містобудівної документації й інженерних вишукувань.  

В результаті фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2016 року було надано проектних та архітектурних послуг на загальну суму 210 тисяч 400 гривень, що на 30,4 тисячі гривень більше від запланованого. До районного бюджету протягом звітного періоду сплачено – 53,0 тисячі гривень.  

Спеціалізоване комунальне підприємство «Райліс» займається наданням послуг у лісовому господарстві, а саме: реалізація лісової продукції, переробка деревини, виготовлення готової продукції з деревини.

Загальна площа земель, на яких здійснюється господарська діяльність – 5926,9 га. 

За звітний період підприємство отримало дохід від реалізації продукції та послуг на суму 1 млн. 988 тис. грн..

До бюджетів всіх рівнів за 9 місяців 2016 року сплачено: податку на додану вартість в сумі 420 тисяч гривень, податку на доходи фізичних осіб в сумі 176 тисяч 502 гривні, єдиний соціальний внесок в сумі 204 тисячі гривень.

Для створення  лісових культур на підпорядкованих угіддях спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» площею 43 га висаджено більше 250 тисяч штук сосни звичайної.

В липні 2016 року районна рада приймала делегацію з Кіровоградської області по обміну досвідом щодо створення спеціалізованого комунального підприємства, що проводять свою діяльність на лісових територіях.

Сприяння діяльності правоохоронних органів у забезпеченні законності та боротьбі зі злочинністю, участь у розробці і реалізації відповідних комплексних програм були основними у роботі постійної комісії районної ради з питань регламенту, законності, правопорядку, депутатської етики та місцевого самоврядування (голова – Нікіцький Роман Валерійович).

У звітному періоді члени комісії провели 9 засідань, на яких розглянули 34 питання, 27 з яких вносилися на розгляд сесії районної ради. Активними на засіданнях постійної комісії були депутати Мартиненко О.Г., Петрович І.В., Пантюхіна Г.А..

Протягом року постійна комісія здійснювала контроль за виконанням 13 районних програм, 3 з яких було знято з контролю у зв’язку із закінченням терміну їх дії.

Депутатами районної ради VIІ скликання було прийнято п’ять нових програм: з питань територіальної оборони, правової політики, законності та правопорядку.

Пріоритетною серед них є Програмазабезпечення правопорядку в Черкаському районі на 2016-2020 роки. Основні заходи програми спрямовані на зменшення кількості злочинів проти трудових, особистих прав і свобод людини і громадянина.

Разом з тим, криміногенна ситуація залишається складною. Викликає занепокоєння зростання кількості злочинів серед неповнолітніх, збільшення рівня рецидивної злочинності та споживання громадянами наркотичних засобів, що свідчить про недоліки у профілактичній роботі з боку правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях.

Хочу відмітити, що накладає свій відбиток на роботу правоохоронних органів кардинальна їх реформа.

Змінено не лише назва та службовий одяг, а змінені самі підходи до роботи, до виконання завдань. Є нарікання на недостатню кількість особового складу поліції, зниження контролю над ситуацією на дорогах району, але на мою думку для таких кардинальних змін потрібен певний час, щоб відшліфувати всі прогалини.

Членами постійної комісії протягом звітного періоду 2 рази розглядалися інформації місцевої прокуратури про стан боротьби зі злочинністю та додержання законності на території району.

Слід відмітити, що в 2016 році з районного бюджету на реалізацію заходів Програми забезпечення правопорядку в Черкаському районі на 2016 -2020 роки виділено коштів в сумі 275,0 тисяч гривень, на реалізацію заходів районної програми агітаційної роботи та призову на військову службу за контрактом на 2016-2017 роки виділено 30,0 тисяч гривень, на виконання районної програми «Призовна дільниця» на 2012-2016 роки – 46 тисяч гривень.

Маючи у своєму складі  досвідчених депутатів-професіоналів, які особисто обізнані зі станом справ освітянської галузі, галузі охорони здоров’я постійна комісія районної ради з питань охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту під головуванням депутата районної ради, головного лікаря Черкаської центральної районної лікарні Гуськова Миколи Володимировича спрямовувала свою діяльність на розвиток гуманітарної сфери, закладів освіти, культури та охорони здоровʼя, переймалася питаннями молоді та спорту. Слід відмітити активну, наповнену конструктивом роботу депутатів районної ради Ненади І.М., Ткаченко Л.В., Ромащенка В.В., Лозін О.А., Войченка О.І.. На контролі комісії на цей час перебуває 29 програм. Протягом 2016 року заслухано виконання та знято з контролю 9 районних програм. За звітний період проведено 13 засідань, на яких розглянуто 35 питань, погоджено та запропоновано для затвердження на сесію 7 нових програм, спрямованих на розвиток закладів охорони здоровʼя, загальної середньої освіти, підтримки закладів культури, профілактику та лікування стоматологічних захворювань, роботу з обдарованою молоддю, будівництво, реконструкції та капітальний ремонт спортивних майданчиків району.

Районна влада спільно з відділом освіти райдержадміністрації сприяє інвестиціям в освітню галузь району та залученню коштів підприємств, установ, організацій та сільських рад на будівництво, реконструкцію, ремонт освітніх закладів та придбання засобів навчання і матеріалів.

Використано кошти освітньої субвенції в розмірі 53 788,9 тис. грн..

За рахунок коштів районного бюджету, субвенцій сільських рад, обласної субвенції проведено капітальні ремонти і реконструкції на суму 510,9 тис. грн.; придбано основних засобів – на суму 2818,2 тис. грн..

На впровадження енергозберігаючих заходів в навчальних закладах району в 2016 році було встановлено 318 енергозберігаючих вікон, з них коштом Державного бюджету, за підтримки Народного депутата України Сергія Рудика –211 вікон на суму 1350,0 тис. грн. (у Вергунівській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області -20 шт.; Дубіївській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області - 35 шт.; Леськівській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області - 49 шт.; Худяківській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області - 25 шт.; Хутірській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області - 49 шт.; Чорнявському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» Черкаської районної ради Черкаської області - 33 шт.), за рахунок обласного бюджету –14 вікон в Степанківській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області, за рахунок районного бюджету в Руськополянській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Черкаської районної ради Черкаської області – 14, Байбузівській ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області – 3 шт. і Кумейківській ЗОШ І-ІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області – 9 шт.,  за рахунок субвенції сільських рад: 20 шт. в Хацьківській ЗОШ І-ІІІ ст., 21 шт. в Червонослобідській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2,  за благодійні кошти СТОВ «Зоря» в Руськополянській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 – 15 шт., батьківські кошти в Думанецькій ЗОШ І-ІІІ ст. – 10 шт. та в Мошнівській ЗОШ І-ІІІ ст. – 1 вікно.

Проведено ремонти:

огорож начальних закладів за рахунок субвенцій сільських рад в Леськівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Червонослобідській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської районної ради Черкаської області;

покрівель у Сагунівській, Червонослобідській № 1, Руськополянській № 2 і Худяківській  загальноосвітніх школах I-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області коштом районного бюджету;

системи теплопостачання у Степанківській ЗОШ І-ІІІст. і Дубіївській ЗОШ І-ІІІ ст. коштом районного бюджету;

газових топкових в 14 навчальних закладах (капітальний ремонт та промивка газових котлів);

фасаду навчального закладу, адміністративної та початкової школи Руськополянської ЗОШ І-ІІІст. № 1 (субвенція сільської ради).

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт системи водопостачання (влаштування водозабірної свердловини) в Мошнівській ЗОШ І-ІІІ ст.,та проведено її експертизу (кошти вільного залишку освітньої субвенції).

Повірено лічильники тепла у Геронимівській та Хутірській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Також замовлено розробку проектно-кошторисної документації на встановлення коректорів природного газу у Худяківській  ЗОШ І-ІІІ ст., Сагунівській ЗОШ І-ІІ ст., Дубіївській ЗОШ І-ІІІ ст. та Свидівоцькій ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області.

Для 5 навчальних закладів завезено 430 тонн торф’яних брикетів, що складає 100% від потреби.

Придбано матеріал для виконання внутрішніх ремонтних робіт в навчальних закладах (районний бюджет).

З 1 вересня 2016 року після реконструкції відкрито другу групу в Чорнявському НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» (районний бюджет).

Установлено 15 спортивних майданчиків (гімнастичні комплекси).

Виділено більше 1 млн. грн. для придбання комп’ютерної техніки через систему електронних закупівель ProZorro, вже придбано 94 ПК, на залишок оголошено тендер на закупку ще 11 ПК.

За рахунок обласного та районного бюджетів (50 х 50) придбано 2-а лінгафонні кабінети  для Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  та Леськівської ЗОШ І-ІІІ ст. Черкаської районної ради Черкаської області.

За кошти з Державного бюджету, які залучив народний депутат України Сергій Рудик, закуплено через систему електронних закупівель ProZorro 2-а комп’ютерні класи (235,5 тис. грн.) у Червонослобідську ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 комп’ютерний клас 14+1 і 4 принтери та 1 МФУ, Червонослобідську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 комп’ютерний клас 10+1. У результаті закупівель ПК  зекономлено 26 505 грн. та повторно оголошено закупку 3-х ноутбуків для даних шкіл.

Для вивчення предмету «Захист Вітчизни» та проведення гурткової роботи придбано 22 пневматичні гвинтівки і комплекти плакатів на 22 школи в комплекті (18 плакатів).

В серпні 2016 році на умовах співфінансування 50% х 50% (обласний і районний бюджети, а також субвенція Чорнявської с/ради) придбано два шкільних автобуси: для Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ  І-ІІІ ст.» та Шелепуської ЗОШ І-ІІІ ст.

Проводиться утримання 11 шкільних автобусів, безкоштовний підвіз 1162 учнів  та 168 вчителів з дому до школи та в зворотному напрямку.

Харчується безкоштовно 2820 дітей в навчальних закладах району.

Часткове оновлення комплектів шкільних меблів проведено майже у всіх школах району, придбано шкільні меблі, дошки класні, шафи книжкові (стінки), столи з стільцями учнівські.

За впровадження перспективного педагогічного досвіду та системну роботу щодо популяризації інноваційної діяльності навчальних закладів Черкащини на міжнародному та всеукраїнському рівнях диплом «Лідер освіти Черкащини» цьогоріч отримали освітяни Черкаського району.

Не менш важливими питаннями, якими переймалася постійна комісія є питання галузі охорони здоров’я. В районі діє первинна ланка охорони здоров’я, до якої належать фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Координацію їх роботи здійснює комунальний заклад «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Черкаської районної ради на чолі з депутатом районної ради Пантюхіною Ганною Анатоліївною.

       Для надання медичних послуг первинною ланкою охорони здоров’я були використані субвенції сільських рад, кошти обласного та районного бюджетів, а саме:

-                           предмети,матеріали,обладнання та інвентар на загальну

суму – 210,0 тис. грн.;

-                           медикаменти, медичне обладнання на загальну суму –

90,7 тис. грн.;

-                           пільгові медикаменти,учасникам АТО на загальну суму

121,0 тис. грн.;

-                           поточний ремонт на загальну суму – 225,1 тис. грн.;

-                           придбання обладнання довгострокового користування на

загальну суму – 170,2 тис. грн.;

-                           капітальний ремонт на загальну суму – 237 тис. грн..

На вторинній ланці надають медичні послуги Черкаська центральна районна лікарня на чолі з головним лікарем Гуськовим Миколою Володимировичем, яка за рейтинговими показниками є однією з кращих в області та Черкаська районна лікарня села Мошни Черкаського району під керівництвом головного лікаря Іващук Любові Миколаївни.  

       Для повноцінного і якісного функціонування Черкаської центральної районної лікарні з районного бюджету були додатково виділені кошти в сумі 985,0 тис. грн., з них:

       - 330,0 тис. грн. на лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу;

       - 50,0 тис. грн. на забезпечення медикаментами воїнів АТО;

       - 195,0 тис. грн. на наркотичні засоби;

       - 30,0 тис. грн. на ремонт хірургічного відділення;

       - 80,0 тис. грн. на реактиви.

Додаткові субвенції сільських рад - в сумі 214,2 тис. грн..

Крім того, бюджет розвитку для Черкаської центральної районної лікарні складає 2892,0 тис. грн., з них:

       - 1 500,0 тис. грн. - додаткові кошти районного бюджету на УЗД апарат;

       - 1 300,0 тис. грн. - додаткові кошти районного бюджету на наркозо - дихальний апарат для реанімаційного відділення.

У 2016 році Черкаській районній лікарні села Мошни Черкаського району з районного бюджету було виділено 200,0 тис. грн. для придбання медичного обладнання а саме: кардіограф, аналізатор біохімічний, сігмоідоскоп та 140000,00 грн. на поточний ремонт покрівлі стаціонарного приміщення. Протягом 2016 року надійшло благодійної допомоги в сумі 140, 5 тис. грн..

Одним із важливих завдань місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у сфері соціального захисту дітей є реалізація права на оздоровлення та відпочинок, що вимагає комплексного підходу до удосконалення механізмів надання дітям відповідних послуг, належної підготовки, своєчасного відкриття  та забезпечення усього  необхідного для роботи  дитячих закладів оздоровлення та відпочинку різних типів, створення  у цілому  сприятливих умов для оздоровлення та відпочинку дітей.

       Основним завданням проведення оздоровчої кампанії 2016 року Черкаського району було збереження кількісних та якісних показників оздоровлення дітей та учнівської молоді. Для досягнення поставленої цілі  проведено роботу у напрямку зосередження зусиль усіх уповноважених органів, що забезпечують оздоровлення та відпочинок дітей.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Програми оздоровлення та відпочинку дітей Черкаського району на 2014-2017 роки та з метою забезпечення якісного організованого відпочинку і оздоровлення дітей,  із районного бюджету виділено 642,1 тис. грн., з яких на оздоровлення дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування 199,0 тис. грн. (у 2015 році загальна сума була 277,8 тис грн., з яких на оздоровлення дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування 99,0 тис. грн.).

Станом на 01.11.2016 – оздоровчими послугами охоплено 3074 дітей, з них оздоровлено 1024 дитини, що становить 13,5 відсотків від загальної чисельності, відпочинком охоплено 2078 дітей, що становить 27,1 відсотка.

       Протягом літа 2016 року оздоровлено 36 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування у таборі «Холодноярська республіка» (с.Леськи), на що було використано 143 тис. грн.

       Розвиток фізичної культури та спорту в Черкаському районі є досить важливим питанням, як для керівництва району, так і для депутатського корпусу.

       З метою пропаганди фізичної культури та спорту, залучення населення до занять спортом проводилися різноманітні спортивно-масові заходи для всіх вікових груп населення. Це  щорічні відкриті чемпіонати районної ДЮСШ «Мрія» з футболу, боксу, дзюдо, кінного спорту, орієнтування, турнір з футболу серед наймолодших на Кубок районної федерації футболу, районні  чемпіонати з лижних гонок, волейболу, баскетболу, гандболу, міні-футболу, богатирських ігор, легкоатлетичного кросу, шахів та шашок, кульової стрільби, кубок голів райдержадміністрації та районної ради.

       Спортсмени-аматори з Худяків захищали честь району  на обласних змаганнях «Найспортивніше село Черкащини» у с. Городецькому Уманського району і за підсумками  ввійшли у десятку кращих в області.

            У цьому році рішенням районної ради затверджено Положення про виплату стипендій перспективним спортсменам, які захищають честь району на змаганнях всіх рівнів, входять до складу національних збірних команд України.

  Для зміцнення здоров’я та активного відпочинку всіх бажаючих різних вікових категорій в районі нараховується 108 спортивних споруд, 69 з них на  балансі загальноосвітніх закладів.

       Для фінансування фізкультурно-спортивної галузі району у 2016 році було виділено 1310,4 тис. грн.

       На виконання заходів Програми підтримки сім′ї та молоді Черкаського району на 2014-2017 роки з районного бюджету було виділено 43,3 тис. грн..

Закладами культури району постійно  здійснюються  заходи щодо  задоволення культурно-розважальних потреб населення. Всього  проведено 4860 культурно-мистецьких  заходів,  у  районі діє 365 клубних формувань .

 Наразі 19 аматорських колективів району носять почесне звання: 16 - «народний»,  3 – «зразковий». 

В бібліотечних закладах налічується 34 комп'ютери. Є 25 одиниць копіювально-розмножувальної техніки. До мережі Інтернет має доступ 31 комп'ютер.  Для читачів району та бібліотекарів діють 2 веб-сайти в Степанківській сільській бібліотеці та в комунальному закладі «Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи» Черкаської районної ради.

Сагунівська сільська бібліотека стала переможцем проекту «Київський діалог». За рахунок проекту придбано 260 прим. книг на суму 10 тис. грн. для дітей та юнацтва; магнітну дошку на суму 338 грн. та канцтовари на суму 800 грн.

Степанківська бібліотека стала переможцем 2-го конкурсу грантів на розвиток територіальних громад, започаткований Фондом Родини Нечитайло. Завдяки здобутій перемозі за проект «Читаюча дитина – надія нації» книгозбірня поповниться новою дитячою літературою та офісною технікою на 25000 грн..

Черкаський район став одним із п’яти переможців в Україні, що отримали кошти міжнародного фонду. Пілотний проект реалізували на базі комунального закладу «Черкаська районна дитяча бібліотека» Черкаської районної ради. 100 тисяч гривень за програмою підтримки сільських ініціатив стали грантом від Фонду «Монсанто», а ще 50 тисяч гривень на ремонт цих приміщень були виділені з районного бюджету.

В  районі діє 6 музеїв, в тому числі  4 народних музеї історії села, в яких налічується   близько  11 тис. експонатів.

Рішенням районної ради було затверджено Порядок проведення конкурсного добору на посаду керівника комунального закладу культури. На спільному засіданні постійних комісій районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики були визначені депутати до складу конкурсної комісії, що забезпечило публічне проведення конкурсного добору. Так, у вересні цього року на посаду директора комунального закладу «Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи» Черкаської районної ради призначено Канюку Валентину Миколаївну, на посаду директора комунального закладу «Черкаський районний організаційно-методичний центр народної творчості» Черкаської районної ради призначено Полулях Валентину Миколаївну, на посаду директора комунального закладу «Черкаська районна дитяча бібліотека» Черкаської районної ради призначено Тимошенко Ірину Василівну, на посаду директора комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради призначено Сапсая Івана Івановича та на посаду директора комунального закладу «Мошнівська дитяча музична школа» Черкаської районної ради призначено Гончаренко Людмилу Олексіївну.

 Дитячі музичні школи спрямовують свою роботу на забезпечення  естетичного виховання підростаючого покоління. Контингент становить  470  учнів, в тому числі комунальний заклад «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради - 350  учнів, комунальний заклад «Мошнівська дитяча музична школа» Черкаської районної ради – 120 учнів.  Учні шкіл є постійними учасниками обласних та районних конкурсів і фестивалів мистецтв.  

      У звітному періоді за кошти районного та сільських бюджетів придбано музичну апаратуру та музичні інструменти на загальну суму 226,0 тис. грн., сценічні костюми на суму 52,0 тис. грн., кінопроектор на суму 78,2 тис. грн., за кошти гранту – меблі та телевізор для районної дитячої бібліотеки на суму 18,8 тис. грн., за спонсорські кошти - кінопроектор та кіноекран для  будинку культури с. Хутори на суму 15,7 тис. грн.

     Протягом 11 місяців 2016 року у закладах культури проводились капітальні та поточні ремонти на загальну суму      2300,0 тис. грн..

Окремо хочу зазначити, що відповідно до пункту 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею, тому звертаюсь в першу до голів постійних комісій, що в 2017 році будемо планувати відповідні звіти про діяльність постійних комісій.

Підсумовуючи, скажу, що сім постійних  комісій районної ради за звітний період провели загалом 56 своїх засідань та розглянули понад 250 питань.

Водночас  зауважу, аналіз роботи постійних комісій показав, що трапляються випадки, коли на їх засіданнях складно зібрати кворум. Це, в свою чергу, ускладнює розгляд питань порядку денного президією районної ради та на пленарному засіданні.

У зв’язку з цим прошу вас, шановні депутати, більш відповідально в подальшому ставитися до своїх депутатських обов’язків. Адже саме на засіданнях постійних комісій детально вивчаються, обговорюються запропоновані питання. Тут ви можете внести суттєві пропозиції.

Важливим напрямком роботи районної ради є навчання та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування, що відповідає державним фаховим стандартам формування адміністративної спроможності органів місцевого самоврядування району. Цією ділянкою роботи, поряд з виконанням інших службових обов’язків, опікувався виконавчий апарат районної ради.  У звітному періоді пройшли навчання 40 посадових осіб, в тому числі в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій 2 посадові особи виконавчого апарату районної ради, 8 сільських голів, 11 секретарів сільських рад, 9 землевпорядників та 9 бухгалтерів сільських рад. Крім того після проведення місцевих виборів у жовтні 2015 року проведено стажування новообраних сільських голів та секретарів сільських рад Черкаського району у відділах виконавчого апарату районної ради та відділах апарату, структурних підрозділах райдержадміністрації. 

 Проведено спільно з райдержадміністрацією в серпні 2016 року тематичну нараду з питань запобігання корупції, застосування превентивних антикорупційних механізмів, усунення причин корупційних правопорушень для депутатів районної ради, сільських голів, секретарів сільських рад, посадових осіб виконавчого апарату районної ради, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. На початку 2016 року для обговорення та підготовки проекту Програми економічного і соціального розвитку Черкаського району на 2016 рік та проекту районного бюджету на 2016 рік було проведено депутатські слухання.

Протягом 2016 року проведено неодноразові, так звані, кущові наради з представниками органів місцевого самоврядування з метою організаційної підтримки та інформаційно-просвітницького сприяння добровільному обʼєднанню територіальних громад. Неодноразово за участі депутатів районної ради, представників Служби автомобільних доріг в Черкаській області, філії Черкаський райавтодор ДП «Черкаський облавтодор», філії ДП «Черкаська ДЕД» проведено наради щодо ремонту доріг на території Черкаського району. Проводились наради з  сільськими головами щодо реалізації програми економічного і соціального розвитку Черкаського району на 2016 рік. Проведено неодноразові наради з керівниками комунальних підприємств районної ради по питаннях координації дій та контролю за їх фінансово-господарською діяльністю. 

Для більш повноцінного спілкування «влада – громада» керівництво району, депутатський корпус тісно співпрацює з громадськими організаціями району. Насамперед це стосується дієвої роботи Черкаського районного комітету багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей-інвалідів на чолі з Вурсіченко Ніною Миколаївною, Черкаської районної організації «Союз організацій інвалідів України» на чолі з Островською Марією Дмитрівною. Активно проводять свою діяльність Черкаська районна організація Організації ветеранів України під керівництвом Косенко Лідії Миколаївни, громадська організації «Об’єднання патріотичних сил» під керівництвом депутата районної ради Деркача Олега Анатолійовича, Черкаська громадська організація «Обʼєднання бійців реформаторів» на чолі з Лугерею Сергієм Олександровичем. Знаходимо порозуміння з Черкаською районною організацією Української спілки ветеранів Афганістану (голова Сафроненко В.А.), Черкаською районною організацією «Союз Чорнобиль України» (голова П`ятов В.В.), Черкаською районною організацією Товариства Червоного Хреста (голова Коваль Л.А.), Федерацією футболу Черкаського району (президент Омельченко Г.І.).   

Упродовж звітного року особисто я брав участь:

-     у координаційних нарадах керівників правоохоронних органів міста Черкаси та Черкаського району в Черкаській місцевій прокуратурі;

-     у засіданнях консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Черкаської обласної ради;

-     у пленарних засіданнях Черкаської обласної ради;

-    у дводенних тренінгах Української асоціації районних та обласних рад для представників органів місцевого самоврядування в місті Києві;

-   у засіданнях колегії районної державної адміністрації;

-  у відкритті пам’ятних знаків ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, воїнам-інтернаціоналістам та учасникам АТО в селах Свидівок та Вергуни;

-  у відкритті пам’ятника першому буксирному пароплаву на Дніпрі під назвою "Бджілка" в селі Мошни;

-     у розширеній нараді з питань охорони та відтворення рибних запасів у нерестовий період на водних об’єктах району;

-     у загальних зборах громадян (населені пункти району);

-     у заходах з нагоди Дня села ( населені пункти району);

-     у засіданнях постійних комісій районної ради;

-  у районних урочистих заходах з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня незалежності України в с. Худяки та інших районних заходах;

-    у заходах із санітарної очистки та благоустрою територій населених пунктів району;

-    у засіданнях виконавчого комітету федерації футболу Черкаського району;

-    з метою сприяння розвитку партнерських відносин між     українськими та німецькими територіальними громадами      відвідав з робочою поїздкою м. Гота (Німеччина).

З відповідним візитом наш район відвідала численна делегація з Німеччини міста Гота. Делегація складалася в основному з німецьких школярів та вчителів. За сприяння голови громадської організації «Добра звістка» Анатолія Перепелиці учні та вчителі мали змогу поділитися враженнями та обмінятися досвідом роботи. У безпосередній зустрічі в районній раді з іноземною делегацією мною було представлено презентацію про Україну, область та Черкаський район «Мальовнича Україна». Також було доведено німецьким колегам про перспективні галузі для інвестування в Черкаському районі: від сільського господарства – до альтернативної енергетики.

Започатковано та впроваджено в дію нові форми та методи роботи спільно з депутатським корпусом районної ради. Так, протягом звітного періоду проведено робочі поїздки за участю голови, депутатів районної ради, представників територіальних органів виконавчої влади, преси та радіомовлення у села Байбузи, Будище, Геронимівка, Мошни, Думанці, Кумейки, Руська Поляна, Сагунівка, Софіївка, Степанки, Тубільці, Хацьки, Червона Слобода, Яснозірʼя з метою ознайомлення з роботою закладів соціально-культурної сфери. В результаті обстеження було узагальнено проблемні питання по кожному селу окремо, що дало змогу визначити пріоритети при розподілі вільного залишку коштів районного бюджету та розподілі коштів внаслідок перевиконання плану надходжень районного бюджету на 2016 рік. Деякі питання вирішувалися прямо під час проведення робочих поїздок за особистої підтримки депутатів районної ради. 

         У виборчому окрузі депутат місцевої ради має право брати  участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів. Враховуючи зазначену норму Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» ми брали участь та рекомендували депутатам брати участь у засіданнях сесій сільських рад з метою ознайомлення з проблемами громад, внаслідок чого надавати свої поради чи рекомендації, або ж на районному рівні вирішувати проблемні питання. 

У 2016 році команда Черкаського району взяла участь у зональних змаганнях обласної спартакіаді серед депутатів місцевих рад в смт. Чорнобай, в результаті якої депутати місцевих рад Черкаського району зайняли 3 загальнокомандне місце.

У звітному періоді депутати районної ради проводили відповідну роботу у виборчих округах та населених пунктах району.

Разом з тим, хотілося б, щоб ви, шановні колеги, більш активно інформували районну раду і виборців про свою депутатську діяльність, тому що значна частина із вас бере участь у пленарних засіданнях сільських рад, вивчають місцеві проблеми та знаходять шляхи їх вирішення. Безумовно, вами зроблено багато, але ви не використовуєте всі можливості, зокрема, і сайт районної ради та інші засоби масової інформації, щоб донести до жителів району результат своєї діяльності.

Свою позитивну роль в налагодженні ефективної роботи районної ради відіграє її виконавчий апарат, працівники якого надають якісну методичну і практичну допомогу в забезпеченні роботи постійних комісій, президії районної ради, депутатам районної ради, а також місцевим радам у розв’язанні різнопланових питань їх діяльності. Можливо у когось з депутатів і будуть нарікання щодо невчасності передачі інформації чи підготовки матеріалів, але повірте, я, на чолі з виконавчим апаратом, стараємось побудувати нашу роботу так, щоб було зручно всім. Зрозуміло, бувають різні випадки, але на те є об’єктивні причини і ми працюємо, як кажуть, в прямому ефірі, а не в записі. 

На даний час у виконавчому апараті районної ради працюють 13 осіб, у тому числі 10 посадових осіб місцевого самоврядування. Основна частина працівників виконавчого апарату районної ради мають тривалий стаж роботи в раді, тобто наділені відповідним досвідом. 

Для злагодженої та конструктивної роботи, як ради в цілому, так і виконавчого апарату зокрема, щопонеділка проводяться наради виконавчого апарату районної ради під моїм головуванням із залученням, при необхідності, керівників комунальних підприємств районної ради, де обговорюється проведена робота, плануються напрями діяльності на майбутній тиждень та надаються відповідні доручення.

Не менш важливою ділянкою роботи районної ради є розгляд звернень громадян, адже право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією із організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян.

       Протягом періоду листопад 2015 року – листопад 2016 року до районної ради надійшло 38 звернень. Порушені у зверненнях питання були різного характеру, і варто відзначити, що «лідирують» звернення з проханням надання матеріальної допомоги на лікування, на проведення оперативних втручань та питання соціального захисту (більше половини від усіх отриманих). В цій категорії лише ті звернення, які надійшли безпосередньо до голови, а ще маємо цілий ряд звернень, які надійшли до депутатів, а вже депутати кожен особисто клопотали про виділення коштів. Слід відмітити, що фінансова допомога жителям району за сприяння депутатів районної ради впроваджена вперше за декілька останніх каденцій ради. На зазначені матеріальні допомоги з районного бюджету протягом 2016 року виділено 195 тис. 800 грн. На другому місці, традиційно, знаходяться питання аграрної політики і земельних відносин. Збільшується кількість скарг на дії або ж бездіяльність сільських голів, що не може не хвилювати. Турбують жителів Черкаського району також проблеми забезпечення житлом, стану доріг, транспортного забезпечення та використання бюджетних коштів.

       Більшість питань вдалося вирішити позитивно, з інших питань надано роз’яснення та варіанти вирішення.

        Для порівняння: у минулих роках на першому місці були проблеми земельних відносин, і лише потім проблеми соціального захисту. Не дивлячись на державні програми по соціальному захисту та щорічне збільшення фінансування на вказані програми люди в переважній більшості відчувають себе незахищеними, особливо під час захворювань. Реформи, які здійснюються в галузі охорони здоров`я, поки ще недостатні.

          Протягом звітного періоду головою ради було видано 270 розпоряджень. Більше половини - з питань діяльності ради (скликання сесій, відзначення Почесною Грамотою Черкаської районної ради та Черкаської районної державної адміністрації, створення комісій для розгляду звернень в окремих випадках та ін.)

       До районної ради надійшло понад 1500 документів. Частина з них була розглянута на сесіях, частина на засіданнях постійних комісій, на інші було надано відповіді. Левова частка цих документів надходила від розпорядників коштів різних рівнів щодо збільшення фінансування, внесення змін в межах затверджених бюджетних асигнувань. Понад 700 документів було направлено виконавчим апаратом районної ради різним установам і організаціям.

          Однією з важливих функцій виконавчого апарату районної ради згідно зі статтею 58 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є здійснення правового забезпечення діяльності ради, її органів та депутатів.

У звітному періоді подань прокуратури на прийняті районною радою рішення внесено не було.

Постійно надавалась правова допомога сільським радам, депутатам рад усіх рівнів, жителям територіальних громад району з питань застосування законодавства України у сфері місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування, земельних відносин, управління комунальною власністю.

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» районна рада, в межах своїх повноважень,  здійснює державну регуляторну політику.

Зазначу, що у звітному періоді прийнято 3 рішення районної ради, які містять ознаки регуляторного акта, а саме: про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів комунальних підприємств Черкаської районної ради, план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів районної ради на 2016 та відповідно на 2017 роки. Також підготовлено та подано на погодження до Державної регуляторної служби України Порядок продажу об’єктів районної комунальної власності на 2016-2017 роки. Після відповідного погодження зазначений регуляторний акт буде внесено на розгляд районної ради.

З метою  забезпечення гласності, прозорості та відкритості діяльності  Черкаської районної ради, надання громадянам і юридичним особам інформаційних послуг загального призначення через мережу Інтернет, реалізації громадянами права на вільний доступ до  інформації про діяльність органів місцевого самоврядування  Черкаського району діє веб-сайт Черкаської районної ради, що передбачено Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Веб-сайт Черкаської районної ради є офіційним джерелом інформації Черкаської районної ради, який створений для висвітлення діяльності районної ради та її органів, взаємообміну інформацією з органами державної влади та органами місцевого самоврядування з питань, пов'язаних з діяльністю районної ради, інформаційної взаємодії з різними організаціями, громадськістю.

Районна рада веде свою роботу відкрито і гласно. Для спілкування депутатів та керівництва районної ради з виборцями налагоджена взаємодія з  громадсько-політичною газетою «Сільські обрії», де впродовж 2016 року на сторінках газети свою діяльність висвітлювали голова, заступник голови районної ради, постійні комісії, депутати - загалом більше 50 публікацій. Впроваджено практику участі представників ЗМІ у пленарних засіданнях сесій, виїзних засіданнях  постійних комісій та інших заходах, що проводяться районною радою.

 На веб-сайті Черкаської районної ради  розміщена вся інформація стосовно VІІ скликання (регламент роботи, положення про комісії, президію районної ради, депутатський склад, склад комісій і президії, керівництво, виконавчий апарат районної ради), систематично надається інформація з питань, що розглядаються на сесіях районної ради, заздалегідь розміщуються питання, що плануються для розгляду на черговій сесії, висвітлюються події, що відбуваються в районі, публікуються матеріали з правових питань. Це дозволило зробити для кожного бажаючого максимально доступним ознайомлення  з роботою ради.

Окремо хочу наголосити на тому, що відповідно до Закону України «Про внесення зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань» з лютого 2016 року рішення Черкаської районної ради приймаються відкритим поіменним голосуванням. Результати поіменного голосування розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку. Для забезпечення ефективного та оперативного проведення сесій депутати районної ради протестували електронну систему поіменного голосування «Рада Голос», але на сьогодні її застосування не знайшло підтримки у депутатів. Робота щодо пошуку ефективної електронної системи поіменного голосування продовжується.  

За звітний період на сайті ради розміщено:

- більше 600 інформацій в розділі «Новини»;

- в розділі «Матеріали до чергової сесії» та анонси постійно розміщуються оголошення про проведення сесій районної ради та проекти відповідних документів ;

- в розділі «Рішення сесій районної ради» розміщуються всі без виключення прийняті рішення районної ради.

Слід також зазначити, що на сайті районної ради, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», розміщено відповідний розділ. З листопада 2015 року по листопад 2016 року до районної ради надійшло 8 запитів на отримання публічної інформації. Усі запити розглянуто та надано відповіді з дотриманням строків, визначених чинним законодавством.

Підсумовуючи вищевикладене, зазначу, що районна рада впродовж звітного періоду працювала послідовно, системно, намагалась у повному обсязі забезпечувати виконання прийнятих рішень. Ми не мали б тих, дорогих для нас здобутків, коли б не відчули підтримки і допомоги з боку райдержадміністрації,  сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій. Але найбільшу вдячність висловлюю громаді району – за довіру, розуміння спільних проблем, підтримку всіх наших починань.

Без сумніву, 2017 рік буде ще більш складним і напруженим. За повідомленням Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка 25 відсотків громад України вже мають статус об’єднаних територіальних громад, тому хочемо ми цього чи не хочемо, а працювати в даному напрямку нам доведеться. Звідси випливає ряд похідних питань, які нам спільно треба буде вирішувати. 

Ми не маємо права на безплідне політиканство, навпаки – ми маємо зберегти та примножити всі позитивні надбання, все те, що зроблено у попередні роки та за нашої каденції, а також зробити все, щоб у майбутньому збільшити довіру людей до представницьких органів. 

Основним пріоритетом діяльності районної ради в 2017 році й надалі залишатиметься розвиток місцевого самоврядування, вирішення питань соціально-економічного розвитку Черкаського району, активна соціальна політика щодо захисту найбільш вразливих верств населення, підтримка конструктивного діалогу з усіма політичними силами та громадськими організаціями. 

Сподіваюсь, що, незважаючи на будь-які обставини, всі ми і надалі згуртовано та ефективно працюватимемо на благо Черкаського району. Ми маємо виправдати високу довіру наших мудрих і працьовитих земляків.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30