«Майстерня сільських ініціатив»: мрійники на селі

Понеділок, 23 травня 2016 14:26

Тенісний турнір та яскраві лавочки на алеях у Мошнах, збір використаних батарейок та передача їх на переробку у Леськах, клас на свіжому повітрі у Худяках, художні майстер-класи для дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також благоустрій села у Білозір’ї – це сценарії позитивних змін, які у власних селах втілили 13-17 річні хлопці та дівчата. Минулого ти

Мрієш змінити світ – почни зі свого села. Таке гасло проекту “Майстерня сільських ініціатив” – програми неформальної громадянської освіти молоді в Україні. У проекті 62 учасники із 30 сіл Івано-Франківської, Черкаської, Донецької та Дніпропетровської областей. З Черкащини – школярі нашого та сусіднього, Чигиринського, районів. Минулого тижня учасники програми з усієї країни зібралися разом, або продемонструвати свої досягнення.

10 учнів з Лесьок, Худяків, Мошен та Білозір’я протягом навчального року пройшли через серію майстерень – ідей, дій та досвіду – й отримали знання з основ культурного та проектного менеджменту, а також натхнення і підтримку для розвитку активності у локальних громадах.

Так, Толик Іванюк із Мошен дуже любить теніс і до цієї гри вирішив заохотити своїх односельців. Для цього знайшов тренера-волонтера, закупив нові ракетки та м’ячики і провів турнір у будинку культури. Хлопець дуже сподівається, що такі заходи стануть постійними.

Примножувати добро навколо вирішила Мар’яна Кусяка із Білозір’я. Дівчина створила волонтерський загін «Палкі серця». Це 15 енергійних дівчат, які вирішили поділитися із дітьми з малозабезпечених та багатодітних родин своїми уміннями та знаннями. Вони провели для них три майстер-класи з художнього розпису, квілінгу, крім того, готують для них вистави та розносять подарунки на свята. А нещодавно організували прибирання лісової місцини поблизу села.

-         Цей проект дав нам впевненість у собі, повірити у свої сили для реалізації будь-яких задумів, навчив шукати шляхи вирішення проблем і питань, - ділиться враженнями дівчина.

Дуже хотів, щоб його захоплення стало відкриттям і для інших жителів села і Толик Руденко з Мошен. Для цього із керівником та учасниками свого художнього гуртка вони розмалювали лавочки на алеї, а також влаштували виставку-продаж своїх робіт. Для реалізації проекту використали старі пластинки від грамофону, які розмалювали петриківських розписом. На отримані гроші закупили нові фарби та пензлики. І сподіваються, що тепер членів гуртка неодмінно побільшає.

А от Валя Воробкало та Діана Коротка із Лесьок не тільки змогли зробити свої село безпечнішим та організували збір використаних батарейок, а вже й знайшли спонсора, який їх забиратиме на переробку.

-         Бюджет нашого проекту склав 19 грн, на які ми придбали ватман та фарби. Ми стали виступати на шкільних лінійках, проводити заняття із учнями молодших класів, де пояснювали, чим шкодить викидання батарейок у загальне сміття, проводили різні екологічні конкурси на цю тему. У холі нашої школи ми облаштували контейнер для збору батарейок. Такі ж плануємо поставити і в сільських магазинах, - ділиться досвідом реалізації проекту Валя Воробкало. – Зібрані батарейки спершу планували відвозити до магазину «Епіцентр», де є великий контейнер для них, щоб потім відправляти на загальну утилізацію. Проте під час презентації проекту знайшовся спонсор, який погодився у нас їх забирати. Це приватний підприємець із Черкас.

А от Олексій Євона, Катерина Папуша та Лілія Харсун із Худяків вважають, що їхній школі не вистачало «greenклас» - зеленого кабінету на свіжому повітрі. Аби втілити задум, всією школою збирали макулатуру, а на виручені кошти купували матеріали, допомагали директор школи, спонсори та благодійники. І ось поруч із будівлею школи – зелений кабінет із меблями із деревини.

-         Клас розрахований на 20 учнів. Тут можуть займатися учні молодших та середніх класів. Звичайно, він більше розрахований на літній табір, - розповідає Катерина Папуша. – У перспективі будемо його оздоблювати – розмалюємо стіну, що впритул підходить від сусідньої будівлі до нього, а також зробимо огорожу.

Проект "Майстерня сільських ініціатив" реалізує в Україні некомерційна організація під назвою «Інша освіта». Фінансується та підтримується він Міністерством закордонних справ Німеччини, зокрема фондом Роберта Боша.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31