Реформи на місцях: плід, який мусить визріти

Четвер, 05 травня 2016 11:05

Цього року в районі очікують нової хвилі об’єднання територіальних громад. Їм потрібно пройти всі необхідні процедури і подати відповідні проекти рішення до обласної державної адміністрації. Як громади беруться до впровадження нової системи повноважень дізнавалися наші кореспонденти.

Ще торік з Лесьок направили пропозицію об’єднатися в одну спроможну територіальну громаду жителям Худяків, Сагунівки, Думанців та Чорнявки. У відповідь отримали лише відмову від тодішнього сільського голови Сагунівки, решта – задумалися і… тактовно промовчали. Після виборів у деяких селах змінилися керівники, а процес децентралізації в країні набрав обертів. Попри труднощі та деякі песимістичні прогнози Білозір’я та Ірдинь впевнено рухаються вперед, отримують кошти та планують розвиток села.

-         Ми розумуємо, що процес децентралізації незворотній, тому знову ініціюємо обговорення добровільного об’єднання навколишніх сіл, - каже сільський голова Микола Бас. – В принципі, питання знову ж таки зводиться до адміністративного центру. Я дотримуюся думки, що потрібно визначати його так, як буде краще потім отримувати послуги людям.

Не на словах, а з картою в руках та розрахунками вирішує, з ким «брати шлюб» і сільський голова Вергунівської сільської ради Тарас Горбенко.

-         Громада відхилила пропозицію об’єднатися з Хацьками та Степанками, якщо центр буде не у Вергунах. Адміністративні межі села не обмежуються Вергунами. Не варто забувати про Нечаївку. Окрім того, ми маємо досить потужну ресурсну базу – дві школи, дошкільний навчальний заклад, проектна потужність якого на 200 осіб, міцне господарство, - каже сільський голова. – Як варіант, можемо розглядати два варіанти – або об’єднуватися із Думанцями, або гуртуватися з Червоною Слободою. До речі, громада більше схиляється до останнього варіанту.

Якщо раніше у Червоній Слободі займали позицію пасивного очікування, то наразі відновлюють переговори із Хуторами.

-         Ще торік було ухвалене відповідне рішення сесії. Люди не проти створити одну громаду із цим селом, тому ми повертаємося до розгляду тієї пропозиції, - каже сільський голова Червонослобідської сільської ради Зінаїда Михайленко.

-         Новостворені громади сформують власні виконкоми, перейдуть на прямі взаємостосунки з Держказначейством, а отже не залежатимуть від рішень з району чи області і зможуть оперативно вирішувати усі місцеві питання, ефективно управляти власними ресурсами, розвивати свою територію, а отже змінювати життя мешканців своїх територій на краще, - каже голова районної ради Олексій Собко. - Створення спроможних громад, передача їм максимальних повноважень і ресурсів дає змогу залучати кошти на розвиток, спільно реалізувати інвестиційні проекти. Позиція очікування лише консервує проблеми в населених пунктах, а не знаходить шляхи їх вирішення. Керівникам громад, які зацікавлені в розвитку населених пунктів, створенні комфортних умов для людей – варто більш активно почати впроваджувати реформи.

Нагадаємо, об’єднані територіальні громади отримують фінансову і організаційну підтримку від держави, а також повноваження та джерела надходжень до бюджетів як у міст обласного значення. Зокрема, у бюджетах цих громад залишається 60% податку на доходи фізичних осіб, інші податки та збори. Як швидко громади району знайдуть компроміс на стежці децентралізації, покаже час. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30