Рудик вимагає обов’язково застосовувати КТ для діагностики COVID-19

Середа, 22 квітня 2020 14:22
Рудик вимагає обов’язково застосовувати КТ для діагностики COVID-19 Фото з мережі Інтернет

Нардеп від Чекащини Сергій Рудик, подолавши коронавірус, одразу направив два депутатські звернення до МОЗ України та очільника Києва з вимогою включити до методів діагностування та лікування COVID-19, крім лабораторних досліджень, використання комп’ютерної томографії легень для виявлення симптомів пневмонії, викликаної інфекцією, та визначити медзаклади, де її проводитимуть. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

-        Якщо у вас виявили інфекцію – ви не зможете пройти ніде головне дослідження – комп’ютерну томографію, яке зможе дати вам чіткий сигнал – у легенях є інфекція і потрібно приймати антибіотики. А втрачений дорогоцінний час забирає людські життя, - зауважує нардеп.

За його словами, в жодному з двох наказів МОЗ за квітень, не йдеться про обов’язковість КТ для діагностування коронавірусу. Як зауважує нардеп, «можна багато говорити про проблеми в медицині, а можна діяти». Відтак, аби дати старт для вирішення цього питання, він направив депутатське звернення до Міністра охорони здоров’я та мера Києва з чотирма «наполегливими» проханнями. Зокрема, мова йде про включення до протоколу надання медичної допомоги хворим, в яких діагностували коронавірус, обов’язковість проходження КТ під час госпіталізації, та тих хворих, хто лікується амбулаторно, в разі їх звернення. Причому проводити цю діагностику для пацієнтів безкоштовно. Для цього потрібно визначити перелік установ державної, комунальної та приватної власності, які будуть зобов’язані проводити таке діагностування, та забезпечити медичний персонал усім необхідним для захисту.

-        Обов’язково потрібно поінфомувати громадськість, де і коли люди зможуть пройти відповідне обстеження, - наголошує нардеп. – Зволікання із вирішенням цього питання зараз – це сотні, а можливо, і тисячі життів, які можна врятувати.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30