Рудик: «Поки що вдалося відстояти всі існуючі ОТГ»

Вівторок, 28 січня 2020 15:29

23 січня в Черкасах відбулося засідання регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою Черкаської області. Аби відстояти інтереси громад свого округу, у ній взяв участь і народний депутат Сергій Рудик.

Як відомо, підходить до завершення процес утворення об’єднаних територіальних громад, у складі яких у найближчі десятиліття працюватимуть українські міста і села. Та якщо раніше він був добровільним: люди самостійно визначалися, з ким вони хочуть об’єднатися, проводилися обговорення, розроблявся план, який затверджувала обласна рада, то зараз ці функції перебрала на себе обласна державна адміністрація. Відтепер об’єднання громад відбуватиметься винятково за перспективним планом і без обов'язкової участі обласних рад.

У листопаді минулого року обласна адміністрація запропонувала внести зміни до перспективного плану формування Черкащини, згідно з яким тільки в межах 198-го виборчого округу з 13 чинних громад мали би залишитися лише шість: одна в Кам’янському, дві у Смілянському та три у Черкаському районі.

- Опублікувавши цей план у своєму річному звіті, був шокований, наскільки він не відповідає побажанням людей. Тому довелося «доносити» їхню позицію до обласних чиновників. Тож замість трьох пропонованих ними громад на території «моєї частини» Черкаського району таки вдалося відстояти всі існуючі ОТГ: Білозірську, Степанківську, Червонослобідську, Леськівську і Сагунівську. Але й це ще не остаточний варіант. Останню версію обласна адміністрація має подати до Кабміну на затвердження протягом двох тижнів. Звісно, у влади свої аргументи. Та я як народний депутат вважаю, що першочерговим аргументом в об’єднанні громад мають бути інтереси людей, а не математичні обрахунки! – зазначив Сергій Рудик.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Квітень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30