«Круглий стіл»: чорнобильці та воїни-інтернаціоналісти нарікають на низькі пенсії та пільги на комуналку

Середа, 18 грудня 2019 15:11

Низькі пенсії та їхні несправедливі перерахунки, малі пільги та субсидії на оплату комунальних послуг – ці та інші питання сьогодні обговорили учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, воїни-інтернаціоналісти, волонтери Червоного Хреста з представниками Пенсійного фонду, соцзахисту, ланки охорони здоров’я, служби зайнятості за «круглим столом».

 

Ініціатором заходу стало Управління праці та соціального захисту населення Черкаської РДА, яке й опікується питаннями соціального захисту відповідної категорії громадян.

-                 Грудень досить багатий на пам’ятні для вас дні –  в цьому місяці ми вшановуємо ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, волонтерів, які своєї жертовністю допомагають ближнім, людей з інвалідністю, - зауважив, вітаючи учасників зібрання начальник управління Сергій Коваль. – Відтак, ми вирішили згуртувати вас, щоб разом з представниками відповідних управлінь ви вирішили питання, які турбують, які, можливо, потребують рішення чи допомоги.

Учасників заходу привітав заступник голови Черкаської районної ради Сергій Степанюк. На знак пошани, поваги та подяки разом із керівником апарату Черкаської РДА Дмитром Клименком він вручив Почесні грамоти присутнім волонтерам Черкаського району, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС та воїнам-інтернаціоналістам.

-                 Питання соціального захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій не втрачає актуальності і сьогодні, - зауважив Сергій Степанюк. - На жаль, молодь нині не завжди розуміє, який внесок ви зробили в історію нашої країни. Доводиться розповідати, роз’яснювати, пояснювати, тому що, чим далі ці події від нас, тим менше залишається їхніх очевидців й інтерпретація цих подій не відповідає дійсності та реаліям, які відбулися в той час. Проте питання пільг, пенсійного забезпечення відповідних категорій вирішуються не місцевими радами, а на рівні держави. Ми на місцевому рівні продовжуватимемо підтримувати громадські організації району, які відстоюють ваші інтереси.

На жаль, не всі запрошені могли взяти участь в засіданні «круглого столу».

-                 Подібні зустрічі для нас – це можливість просто зустрітися, потиснути руку, запитати «як справи». Це соціальне оздоровлення. Здавалося б такі прості речі, насправді, виявляються в житті дуже важливими. Адже щодня від нас йдуть наші товариші. Вони тихо згасають і їх боляче відпускати, - зауважує  голова громадської організації чорнобильців та воїнів-інтернаціоналістів Володимир Пятов.

У ході засідання круглого столу учасники могли поставити питання присутнім управлінцям та отримати роз’яснення.  

Було багато нарікань на низькі пенсії та несправедливі її перерахунки, малі пільги або і їхню відсутність на оплату комунальних послуг людям, які в свій час віддали здоров’я на захист країни. Питання, які були в компетенції місцевих чиновників – присутні змогли вирішити. На жаль, те, що призначає держава, це не прерогатива місцевих рад. На своєму рівні вони можуть підтримати заходи, які проводять відповідні громадські організації. До речі, з 2020 року зміниться підхід до їхнього фінансування, як того вимагатиме законодавство.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30