Пільги учасникам АТО: як отримати і де оформляти

Понеділок, 25 березня 2019 14:41
Фото з мережі Інтернет Фото з мережі Інтернет

В Управлінні праці та соціального захисту населення Черкаської РДА розповіли алгоритм дій для отримання пільг учасникам бойових дій та осіб з інвалідністю із числа учасників антитерористичної операції.

Програми соціального захисту відповідної категорії громадян фінансуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Програми, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету

 • Забезпечення санаторно-курортними путівками учасників АТО, у тому числі у місцевий санаторій «Мошногір’я»

Для постановки на чергу до заяви необхідно додати довідку з медичного закладу форми № 070/о про діагноз та рекомендовані санаторно-курортні заклади, копії та оригінали документів: посвідчень УБД або особи з інвалідністю внаслідок війни, паспорту, ідентифікаційного коду, військового квитка, довідки про участь в АТО. Санаторно-курортна путівка підбирається за бажанням учасника АТО в курортно-оздоровчому закладі, який працює за державною програмою, за тристоронньою угодою (УПСЗН, лікувальний заклад, заявник). Вартість санаторно-курортної путівки на 2019 рік ще не визначено (вартість санаторно-курортної путівки на 2018 році становила 8 186 грн). За більш детальною інформацією звертатись за адресою м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к. 125, тел: 64-34-72, (068)6920558, начальник відділу Тетяна Сергіївна Бибочка.

 • Забезпечення психологічною реабілітацією та надання компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ

Для постановки на чергу до заяви необхідно додати копії та оригінали документів: посвідчення УБД або особи з інвалідністю внаслідок війни, паспорту, ідентифікаційного коду, військового квитка, довідки про участь в АТО. Путівка на реабілітацію підбирається за бажанням учасника АТО в курортно-оздоровчому закладі, який працює за державною програмою та має ліцензію на здійснення такого виду послуг, за тристоронньою угодою (УПСЗН, лікувальний заклад, заявник). Вартість послуги «психологічна реабілітація» в 2019 році становитиме 8 169 грн, середня вартість компенсації в 2019 році становить 143,75 грн.
За більш детальною інформацією звертатись за адресою м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к. 125, тел: 64-34-72, (068)6920558, начальник відділу Тетяна Сергіївна Бибочка.

 • Видача проїзних талонів на період з 2019 по 2024 роки

 Видача здійснюється особам з інвалідністю внаслідок війни  I і II груп на безплатний проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи
(не більше одного супроводжуючого),  –  50-відсоткова знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту. Особам з інвалідністю III групи видається талон на безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою вартості проїзду. За видачею проїзних талонів звертатись за адресою м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к. 125, тел: 64-34-72, (068)6920558, начальник відділу Тетяна Сергіївна Бибочка.

 •  Забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю за індивідуальними програмами реабілітації

Особа з інвалідністю сама визначає підприємство, яке виготовляє засіб реабілітації, оплата здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.  Особи з інвалідністю, які втратили функціональні можливості нижніх чи верхніх кінцівок, забезпечуються виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями виготовлення, які відсутні в Україні. За більш детальною інформацією звертатись за адресою м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к. 125, тел: 64-34-72, (068)6920558, начальник відділу Тетяна Сергіївна Бибочка.

 • Надання професійної адаптації

Державні кошти виділяються для перекваліфікації, здобуття нової професії учасниками АТО. Так, впродовж останніх років учасники АТО здобувають професію водія категорії «В», «С»,  «СЕ», «Д», можливе і перенавчання  з однієї категорії на іншу (наприклад,
в учасника АТО відкрита категорія «В», можна відкрити ще одну  «С», «СЕ», «Д» або навпаки). За довідками з питань професійної адаптації звертатись за тел: 64-14-77, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к.129, головний спеціаліст відділу Віта В’ячеславівна Махиня.

 • Надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу, різних видів державних допомог

За довідками з питань надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу, різних видів державних допомог звертатись за тел: 64-86-36, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к. 120.

Заяви для  призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу, різних видів державних допомог приймаються уповноваженими працівниками сільських рад по призначенню державних допомог або працівники відділів соціального захисту населення об’єднаних територіальних громад.

 • Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу

У період призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу пільга автоматично знімається. Необхідною умовою для отримання пільги є перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП). За заявою пільговика пільга на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу може надаватись по фактичному місцю проживання. До заяви додаються копії та оригінали документів: посвідчень УБД або особи з інвалідністю внаслідок війни, паспорту, ідентифікаційного коду, військового квитка, довідки про участь в АТО, особові рахунки усіх підприємств надавачів житлово-комунальних послуг.

          За довідками з питань надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу звертатись по тел: 64-34-72, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к.145. Заяви для  реєстрації в ЄДАРП приймаються уповноваженими працівниками сільських рад по призначенню державних допомог або працівники відділів соціального захисту населення об’єднаних територіальних громад.

 • Компенсація для придбання житла особам з інвалідністю I – II груп, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання під час безпосередньої участі в АТО та членам сімей загиблих, смерть яких пов’язана з безпосередньою участю в АТО, які перебувають на квартирному обліку

          Обов’язковою умовою отримання компенсації на житло є перебування на квартирному обліку за місцем проживання (сільська рада, ОТГ) та проживання  на  житловій площі 7 кв. м. і менше.  До заяви додаються  копії та оригінали документів: паспорту, ідентифікаційного  коду,  посвідчення  особи  з  інвалідністю  внаслідок   війни, довідки МСЕК, довідки про участь в АТО, виписки із історії хвороби, довідки про поранення, свідоцтва про народження заявника, свідоцтва про одруження, свідоцтва про народження дітей, технічного паспорту будинку, в якому прописаний та проживає учасник  АТО;  довідка про склад сім’ї; рішення виконкому сільської ради про постановку на чергу для поліпшення житлових умов проживання.

          За довідками з питань  виплати компенсація для придбання житла звертатись по тел: 64-34-98, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к.131, до першого заступника начальника управління – начальника відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Лядецької Людмили Іванівни.

Програми, що фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету

 • Щорічна одноразова грошова допомога в розмірі 500 грн

Для всіх учасників АТО (особам з інвалідністю внаслідок війни, УБД). За довідками з питань надання щорічної одноразової грошової допомоги звертатись по тел: 63-46-91, м. Черкаси, вул. Максима Залізняка, 10,  к. 103.

 • Одноразова  матеріальна допомога одному із членів сім’ї загиблого в ході проведення антитерористичної операції, операції об’єднаних сил в східних регіонах України, а також членам сімей осіб, загибель (смерть) яких  пов’язана з виконанням обов’язків військової служби або з проходженням військової служби в особливий період в розмірі 50 тис. грн

За умови наявності висновку  Військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку загибелі (смерті) із захворюванням, контузією, травмою, каліцтвом пов’язаним з виконанням обов’язків військової Служби або проходженням військової служби в особливий період. Право на таку допомогу мають: батьки, дружина, діти.

За довідками з питань  вищезгаданої одноразової матеріальної допомоги звертатись по тел: 64-34-98, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к.131, до першого заступника начальника управління – начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Людмили Іванівни Лядецької.

Програми, що фінансуються за рахунок коштів районного бюджету

 • Щорічна одноразова грошова допомога сім`ям загиблих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил  до Дня Незалежності України

Грошова допомога надається один раз на рік в розмірі 3 тис. грн. Виплачується Черкаською районною організацією Організації ветеранів України на відкриті рахунки в банках одного із членів сім’ї загиблого.
          За довідками з питань  вищезгаданої одноразової матеріальної допомоги звертатись по тел: 64-34-98, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к.131, до першого заступника начальника управління – начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин Людмили Іванівни Лядецької.

 • Безоплатне харчування учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів, батьки яких є учасниками бойових дій, учасниками антитерористичної операції,  учасниками операції об’єднаних сил або батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в антитерористичної операції, операції об’єднаних сил

За   довідками   з   питань   харчування  звертатись   до  керівника закладу, в якому навчається Ваша дитина.

 • Надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та сім’ям учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил

Грошова допомога  виплачується в розмірі 1 тис. грн і не  надається учасникам АТО та їх сім’ям, які проживають в ОТГ.

 За довідками з питань надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та сім’ям учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил звертатись по тел: 64-14-77, м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, к.129, головний спеціаліст відділу  Віта В’ячеславівна Махиня.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30